Sayfa 7/27 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
267 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Histogen ve Replicellden Haberler Gelişmeler

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad galiba haklısınız baştan beri biz pge2 artırdıkça işi kısır döngüye sokup tedaviye ket vuruyor olabiliriz
    Ben de işin içinden çıkamadım açıkçası o yüzden de tüm prostaglandinleri dengeleyecek doğal tedavi yöntemlerine el attım. İltihap denilen şey aslında iyileştirici, ve yenileyici bir durum. Lakin bunun kronik hale gelmesi bahçeyi sulayacağım diye vahşi sulama yapıp kökleri çürütmesine benziyor. Yani tamamen ortadan kaldırmak da çözüm değil tamamen serbest bırakmak da. Vücudun kendi dengesini yeniden kazandıracak yöntemi bulmamız lazım.

Alıntı aaron_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cok az kaldi kellige care bulunacak merak etmeyin. Faz 2 den 10 hastayla calisma yapip tek sefer siringayla bir sene boyunca %46 sac artisi yakalamislar simdi japonyada 56 kisiyle faz 3 yapacaklar. Sonuc alinacagi kesin gibi masa basi oyunlar donmezse bu is 2017 gibi biter. Su an Replicel ve Histogen firmalari bu konuda rekabet halinde, soylediginiz sekilde bir gecikme yapamazlar cunku Replicel gectigimiz seneden beri ciro olarak kuculuyor ve bu ellerindeki buyuk bir koz bu nedenle agresifler, Histogen de uyum saglamak zorunda.

Yalniz sunumda kucuk bir sey gozumu carpti, ilgili slide'da sunu yazmislar en altta: Histogen olarak HSC urununun sac dokulmesi urunleri sektorun buyuk bir devrimle yok edecegini dusunuyoruz. Su anda losyon benzeri dis tedaviler icin 2010 rakamlariyla 1milyar eur ve ilacli tedaviler icin 700mn eur bir pazar bulunmakta.

Sozun ozu su ki onlar da farkindalar sektoru oldureceginin ama bilimdeki gelisimin onune gecilmer.

Zaman olursa videodaki sunuma altyazi eklerim, ama size tek tavsiyem sakin sac ektirmeyin ve bekleyin olani koruyalim losyonlarla.

Saygilar
    Ağzından bal damlıyor inşaAllah dediğin olur.
    21.02.2015
    Sabah RU 50 mg (elseve haftalık hazırlıyorum)

28.11.2014
    Sabah Miracle Losyon
    Öğlen Miracle Losyon (100 ml elseve 2 aldactone 1 allerset 1 dekort ampul 1 elleacnelle -diana bulamıyorum-)
    08.12.2014
    Akşam Minoxil/Avodart
    24.12.2014
    Çarşamba Dermoraller öncesinde Minoxil/Avodart
    Çarşamba - Cumartesi Konazol Şampuan
    Defne Sabun hergün

Yan destek Tresan Kayın Özlü Tonic

mümkün olduğunca;
    kefir, ruşeym, üzüm çekirdeği tozu tüketiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    replicel 2-3 gündür pespese twitler atiyor.
    japonyada ilaç sempozyumundalarmis felan. Saçla ilgili bisey yazmadilar henüz.
    sanirim yaslanma karsiti ürünlerinin tanitimin yaptilar yine

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    replicel 2-3 gündür pespese twitler atiyor.
    japonyada ilaç sempozyumundalarmis felan. Saçla ilgili bisey yazmadilar henüz.
    sanirim yaslanma karsiti ürünlerinin tanitimin yaptilar yine
    Üstat şunlara bi twet atabilir misin tahmini ne zaman çıkar diye ona göre biz de bi yöntem izleriz benim twitter ve ingilizce olmadığı için senden rica ettim

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer topikte konuyu açar mısın demiştim ama burada net olarak söylenmiş zaten. Nereye yazdım bilmiyorum ancak pge2 bana azmettirici gibi görünüyor ve pek de masum olmayabilir. Yani tedavilerde pge2 artırmaya çalışırken dikkat etmek lazım. Benim de araştırmalarımda hatırladığım inflamasyon ve pge2 doğru orantıda gidiyordu. Baktım konu çok derinleşiyor ve paradoksa giriyor biraz ara verdim. Niacinamid örneğin histamin salgısını düzenleyen bu vitamin topikal kullnıldığında şaşırtıcı sonuçlar verebiliyor. Ama biz de histaminden kaçıyoruz. İşte ben bu kısır döngüye takıldım bir çok noktada ve araştırmalarımı gevşettim. Bazen geri çekilmek ve eldeki verilerin berraklaşmasını beklemek lazım.
    Haklısınız ideleyelim. Pgd2 arttığında pge2 de artması doğal çünkü inflamasyon demek aynı zamanda iyileşme zorunluluğuda demek yani aynı yere mast hücreleride geliyor stokinde salgılanıyor heparinde pge2 de burada önemli olan inflamasyondan çok inflamasyonun tetiklediği son dökülme mesajcısı işte önemli olan bu. Şimdi bunlardan biri pgd2 ama pge2 de mi bu mesajı veriyor ? pge2 vazodilatör yani ortama herşeyin daha iyi akmasını sağlıyor ve reseptörde dökülme sinyali üretiyor mu ? eğer öyle olsaydı pgf2a analoğu bimatoprost ya da latanaprost kıl uzatmazdı diye düşünüyorum. Pge2 ile pgf2a aynı resepötrde çalışıyor yanlışım varsa düzeltin pgfa kıl uzatıyorsa pge2 nin aynı reseptörde farklı etki yapması imkansız buna eğilelim arkadaşlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat şunlara bi twet atabilir misin tahmini ne zaman çıkar diye ona göre biz de bi yöntem izleriz benim twitter ve ingilizce olmadığı için senden rica ettim
    daha önce sormustum dostum. dm den cevap verdiler süre olarak bisey demediler ama
    faz 2 de olduklarini yil sonu tamamlanmayi planladiklarin felan yazmislardi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce sormustum dostum. dm den cevap verdiler süre olarak bisey demediler ama
    faz 2 de olduklarini yil sonu tamamlanmayi planladiklarin felan yazmislardi
    Eyvallah üstat

Yeni Üye
    çevirisi hakkında yorum yapabilecek varmı

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bunları bir zahmet özet geçiverin çünki bizim gibi ingilizce fukarası tek dilli tipler baya var forumda
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Sayfa 7/27 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon