Arkadaşlar herkese merhaba.
Yaklaşık 1.5 yıl öncesine kadar saçlarımda hiçbir problem yoktu herkesin gıpta ettiği saçlarım vardı hatta ama ne olduysa saçlarımın üst kısımları incelmeye ve cansızlaşmaya başladı. Doktora gittim kan tahlili yaptırdım ve bir sorun olmadığını saçlarımın da gayet normal olduğunu söyledi, geçtiğimiz Mayıs ayında saçlarımı kısa kestirdim görünürde pek bir açıklık yoktu Haziran ayında memlekete gittiğimde saçlarım çok cansızlaştığı için kolay bakım yapabilmel için bir daha kestirdim ve ne göreyim tepe bölgemde açılma hem de 1 ay içinde olmuş. Tekrar doktora gittim ve bana erkek tipi dökülmem olduğunu tek çözümün de minoxidil sprey olduğunu ve sürekli kullanmam gerektiğini falan söyledi açıkçası benim pek içime sinmedi ve kullanmadım. Doğal tedavilerle saçlarımı yeniden kazanmaya çalıştım market şampuanlarını da zaten çok önceden bırakmıştım 2 ay kadar önce internetten bir dermaroller aldım ve onunla birlikte yağ bakımı uyguladım. Şuan çok şükür saçlarımda öyle aşırı bir dökülme yok 50'yi geçtiğini sanmıyorum ve dökülenler genellikle kısa cansız tüyler. Sizce ne yapmalıyım nasıl bir tedavi uygulamalıyım minoxidil ya da finasterid gibi yan etkili ve süreklilik isteyen uygulamaların dışında? (bu arada yardım etmek isteyen arkadaşlar faydalı olacağını düşünüyorlarsa fotoğraf ekleyebilirim) Şimdiden teşekkürler