Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
61 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Kilo kontrolü (kilo verme) konusunda yeni bombayi açikliyorum

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasterid kullandığım ilk 4-5 günde acayip bi göbek cıkıvermisti bende.Buna karşılık yukarda bahsettigim gibi hemen*bu karisima basladim ve faydasini gordum 1-1.5 ay falan düzenli tükettim ki zaten ilk bikaç günde bile göbeği toparladı.Sonrasinda tabi disiplini kaybettim 2-3 güne bi yer oldum ama vucut da artik finası tolere ettigi icin tekrardan kilo problemi olmadı bundan sonra da olmaz gibime geliyor zaten iyi kötü spor her türlü yapmaktayım.Artık zerdeçalı kilo kontrolü için değil de hem antiöstrojenik etkisinden faydalanmak hem de saçlara varsa bi faydası (saçlara ne kadar iyi gelir bilmiyorum ama iyi geldiğine dair yazılar bu forumda da var) yararlanmak icin yogurtla değil de zeytinyağıyla falan tüketmeye başlasam diye düşünüyorum.O şekilde emilimi çok artıyormuş sanırım.
    Abi anlıyamıyorum 4 5 günde göbek çıktı diyorsun bir ilaç nasıl etki edebilir 4 5 günde birde bu hormon hapı yani

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar,yaklaşık 3 aydır ara vermiş olduğum karışımımı yeniden tüketmeye başladım,amacım,baharla birlikte kışın biriken kiloları, hem bir haftadır başlamış olduğum yürüyüşle,hem bu karışımla,hem de elma+alıç+hünnap sirkelerini tüketerek vermek,bakalım ilk defa hem yürüyüş hem de bu kadar çok karışımı bir arada kullanarak kilo üzerindeki etkilerini gözlemlemiş olacağım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece gece hazırladım yine! Şöyle bir de fotoğraf koyalım milletin de canı çeksin, hazırlasın-yesin. (Sağlıklı çünkü, başlayın sizde.)

Yahu ne kadar faydalı bir şeydir bu, Kazakcemil. Sağ ol, var ol, sayende bu başlıktan öğrendim tarifi. 1 ay neredeyse has isot vardı, onunla hazırlamıştım. İsot bitince mecbur tarçına döndüm.. Yine de çok faydasını görüyorum.

Hazım, sağlık, direnç, göbek, tokluk, alerji.. Saça da zerdeçalla merdeçalla etkisi varsa harika işte.

Yoğurdu da ev yoğurdu hazırlıyorum, basittir arkadaşlar, hepiniz yapabilirsiniz. İki kaşık doğal yoğurt bulun ama sütaşla mütaşla yapmayın.

Tadına gelecek olursak, isotla hazırladığım zamanlar başta zorlandım 1 hafta da alışmıştım. Tarçınla severek tüketiyorum.

Allah razı olsun.

Düzenleme, bir soru; zerdeçalın belirli bir sınırı var mı günlük tüketmede? Bu formulü tükettiğimi söyleyen biri daha fazla yeme demişti de, varsa bilgisi olan?
    Konu pipsqueak tarafından (04.04.2015 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece gece hazırladım yine! Şöyle bir de fotoğraf koyalım milletin de canı çeksin, hazırlasın-yesin. (Sağlıklı çünkü, başlayın sizde.)

Yahu ne kadar faydalı bir şeydir bu, Kazakcemil. Sağ ol, var ol, sayende bu başlıktan öğrendim tarifi. 1 ay neredeyse has isot vardı, onunla hazırlamıştım. İsot bitince mecbur tarçına döndüm.. Yine de çok faydasını görüyorum.

Hazım, sağlık, direnç, göbek, tokluk, alerji.. Saça da zerdeçalla merdeçalla etkisi varsa harika işte.

Yoğurdu da ev yoğurdu hazırlıyorum, basittir arkadaşlar, hepiniz yapabilirsiniz. İki kaşık doğal yoğurt bulun ama sütaşla mütaşla yapmayın.

Tadına gelecek olursak, isotla hazırladığım zamanlar başta zorlandım 1 hafta da alışmıştım. Tarçınla severek tüketiyorum.

Allah razı olsun.

Düzenleme, bir soru; zerdeçalın belirli bir sınırı var mı günlük tüketmede? Bu formulü tükettiğimi söyleyen biri daha fazla yeme demişti de, varsa bilgisi olan?
    Hocam zerdeçal her kullanım için bir tatlı kaşığı olmak üzere günde iki defa kullanılabilecek bir kök bitki,içeriğinde 100'den fazla hastalığa iyi geldiği uluslararası ödül de almış olan ülkemizde yapılan bilimsel bir çalışmayla ispatlanmış curcumin maddesi var(%30 oranında)
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Bu arada stant da güzel olmuş

Yeni Üye
    Konuyu görünce aklıma geldi bir yerde okumuştum belkide konuşulmuştur.Zerdeçal karabiber ve zeytinyağ ile karışıtırılıp tüketildiğinde emilimi daha fazla oluyormuş dolaysıyla daha faydalı olacağından bahsediliyordu

Alıntı pothead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce aklıma geldi bir yerde okumuştum belkide konuşulmuştur.Zerdeçal karabiber ve zeytinyağ ile karışıtırılıp tüketildiğinde emilimi daha fazla oluyormuş dolaysıyla daha faydalı olacağından bahsediliyordu
    Evet doğrudur hocam bilginiz,bir takım gıdalar z.yağı,k.biber ve limonla beraber tüketildiğinde bağırsaklar tarafından emilimi maximum düzeye çıkıyor,özellikle zerdeçalin vücut tarafından emilimi çok düşük o yüzden k.biber ya da zeyitnyağıyla birlikte tüketilmeli,damak tad açısından karabiber daha uygun.

Zerdeçal üzerine çok güzel bir makale

http://www.whfoods.com/genpage.php?t...dspice&dbid=78

Yeni Üye
    kullanmaya devam eden var mı yada yorum yapacak ?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de bundan bir süre önce ketojenik diyete başlayıp istediğim forma kavuşmuştum lakin yüksek karbonhidrat ve düşük yağlı bol sebze meyve pirinç patates mısır türevleri içeren bir diyet de deneyimlemek istiyorum. okuduğuma göre bazı dokular karbonhidrat dışındaki materyaller ile gerektiği kadar efektif çalışamıyormuş. bunların başında ise saç folikülleri yer alıyor.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon