Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafada beyaz tabaka

Yeni Üye

Kafada beyaz tabaka

Abilerim merhaba ben 19 yaşındayım saçlarım 1.5 yıldır dökülüyor ailemde dayı amca abi baba saçı dökülen kimse yok sadece ablamın dökülüyor oda 7 yıldır falan egzamadan ama seyreklik falan yok hala gür saçları var benim sınav dönemiyle başladı bir yılda mezuna kaldım saçlarım şuan seyrelmiş durumda strese bağlı dökülme bu kadar uzun sürer mi seyrelme yapar mı ? En son doktora gittiğimde stresten olduğunu söylemişti biotin kullandirtti bı faydasını görmedim . Ama aklıma şu takılıyor saç dökülmem başladığından beri kafam da beyaz tabaka var böyle kepek sanki kafa derisini kaplamış gibi banyodan çıktıktan sonra çok belirgin oluyor . Alın ve on çizgi burun kaşlar burası resmen bembeyaz oluyor yeterince yikamama rağmen . Acaba bende de mi egzama var ve egzama seyrelticek kadar sac döker mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zinc pyrithion içeren şampuanlar kullan güvenilir markalardan. Kepeğin garanti ilacı o.

Zetion pek bilinmez ama sorun kepekse 40 yılı aşan emektar ve etkili bir üründür.
    Konu Miracle tarafından (26.08.2018 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen ben de baktım da şimdi %2 zinc pyrithion içeriyormuş. Alabilirsin bunu.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üniversite sınavından yakın zamanda geçmiş biri olarak söylüyorum stres kaynaklı egzamadır genellikle telogen effluvium yaratabilir, gluten dairy kesip stres azaltırsan fayda görebilirsin
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kafada beyaz tabaka kepek degil yagli tortudur.seboreik dermatit var sende.sampuanlar gecici cozumler sunar.maalesef caresi yok sana tavsiyem 3 yada 4 ayda bir saclarini kazitman boylece deri temizlenir uc bes ay rahat edersin.

Yeni Üye
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafada beyaz tabaka kepek degil yagli tortudur.seboreik dermatit var sende.sampuanlar gecici cozumler sunar.maalesef caresi yok sana tavsiyem 3 yada 4 ayda bir saclarini kazitman boylece deri temizlenir uc bes ay rahat edersin.
    Orta vadede seboreik dermatiti yenmek mümkün, komple yaşayış şeklini değiştirmek kaydıyla. Saç dökülmem seborenin en güçlü olduğu dönemde en büyük hasarı verdi. Şekersiz, yağsız beslenmeyi ve düzenli sporu hayatının merkezine oturttuğun zaman bu rahatsızlık ortadan kayboluyor, ancak 1 hafta bile bu düzenden çıksam burnumun kenarlarından kendini hatırlatıyor. Ayrıca kuru hava da bir etken klimalı ortam tetikliyor. Bunların yanı sıra eğer teşhis gerçekten seboreik dermatit ise kortizonlu damlaları çok dikkatli kullan saçımda o damlaları kullandığım yerlerde şu an sadece küçük tüyler var

Yeni Üye
    Cevaplariniz için teşekkür ederim benim de şuan egzamanin en bastırdığı dönem ve saç dökülmem aşırı erkek tipine benzemiyor şakak tepe değilde komple genel seyreklik var . Ekmeği kestim ne zaman ekmek yesem kaşınmaya başlıyorum . Sadece şaşırdığım egzama kel birakicak kadar sac döker mi ? Miracle kullanmalı mıyım ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Arda13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta vadede seboreik dermatiti yenmek mümkün, komple yaşayış şeklini değiştirmek kaydıyla. Saç dökülmem seborenin en güçlü olduğu dönemde en büyük hasarı verdi. Şekersiz, yağsız beslenmeyi ve düzenli sporu hayatının merkezine oturttuğun zaman bu rahatsızlık ortadan kayboluyor, ancak 1 hafta bile bu düzenden çıksam burnumun kenarlarından kendini hatırlatıyor. Ayrıca kuru hava da bir etken klimalı ortam tetikliyor. Bunların yanı sıra eğer teşhis gerçekten seboreik dermatit ise kortizonlu damlaları çok dikkatli kullan saçımda o damlaları kullandığım yerlerde şu an sadece küçük tüyler var
    abi bisi sorcam sacma olabilir ama evde klima var butun gün açık bende dibindeyim hep sac diplerim agriyor klima ile ilgisi olabilirmi

Yeni Üye
    Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bisi sorcam sacma olabilir ama evde klima var butun gün açık bende dibindeyim hep sac diplerim agriyor klima ile ilgisi olabilirmi
    doğrudan bir ilgisi olabilir mi tam bilgi sahibi değilim. tek sorun muhtemelen klima değildir ama ben ne zaman klimalı bir ortamda uzun süre kalsam veya klimalı bir odada uyusam ertesi gün losyon uygularken veya masaj yaparken dökülen saç sayım çok daha fazla buna eminim. bunlar küçük ayrıntılar fakat saç derisi sağlığına etkisi olduğunu hissetmişsen gözlem yapmanı öneririm

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler