5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: DHT Baskılayan Yiyecekler

Yeni Üye

DHT Baskılayan Yiyecekler

Yeşil çay, nane çayı, keçiboynuzu gibi ürünlerin DHT baskıladığını burada ve başka platformlarda okudum(!) da yanlış mı anladım bilmiyorum.

Bu şeylerin tüketimi aynı zamanda testerstoron artması ve sperm kalitesinin yükselmesine de faydalı diye okudum.

Birinin testestoronu yükselirken DHT'si nasıl baskılanıyor lütfen bilen varsa anlatsın. Ya da ben okuduğum her şeyi yanlış mı anladım ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Testosteron hormonunun bir kısmı 5-ar enzimiyle daha aktif formu olan dht ye dönüşür bir kısmında aromatize ile östrojene dönüşür herhangi bir 5-ar inhibitörü testosteron un dhtye dönüşmesini önleyerek bir nevi testosteronu yükseltir finas kullananlarda bazen yükselen testo ani dökülmeler yapabilir mesela
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Serbest testosteronun DHT'ye dönüşümünü engelliyor. Dönüşemeyen testosteron öyle kalıyor ve artıyor yani.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç dökülmesinde dht yerine scalp'in içerisindeki kalifkasyon, kalsiyum yığılması, inflamasyon gibi şeylerr odaklanın. Spor camiasında steroidle 20-50 kat fazla testesteronla dolaşıp sırma saçlı olan sürüyle insan var.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Izle