Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Kafa derisinde akne ve saç dökülmesi

Yeni Üye
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akne sebum oksidasyonu sonucu akne bakterisine karşı oluşturulan bağışıklık tepkisidir bunun sebebi toksinlerdir toksinler en çok bağırsaktan emilir ayrıca kirli havadanda gelir karaciğerinizde sıkıntı varsa bile bozuk bir bağırsak sürekli karaciğer sıkıntısı çıkarabilir bağırsağınızı düzeltmeye çalışın işe yarama olsalığı yüksektir forumda bu konuda çok bilgi var,ağır metal testi yaptırmanızı tavsiye ederim kronik hastalıkların gizli nedenlerinden biridir bunlar işe yaramazsa bu hastalığınızı tamamen unutmayı deneyin düşünmeyin asla strese girmeyin bu teknik bazı kişilerde inanılmaz şekilde işe yarıyor.

Peki ne önerirsiniz bunlar için ? Nasıl bir beslenme yada başka birşey? Chlorella ya başladım detox için baya övülen bir besin umarım işe yarar bu konuda.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akne sebum oksidasyonu sonucu akne bakterisine karşı oluşturulan bağışıklık tepkisidir bunun sebebi toksinlerdir toksinler en çok bağırsaktan emilir ayrıca kirli havadanda gelir karaciğerinizde sıkıntı varsa bile bozuk bir bağırsak sürekli karaciğer sıkıntısı çıkarabilir bağırsağınızı düzeltmeye çalışın işe yarama olsalığı yüksektir forumda bu konuda çok bilgi var,ağır metal testi yaptırmanızı tavsiye ederim kronik hastalıkların gizli nedenlerinden biridir bunlar işe yaramazsa bu hastalığınızı tamamen unutmayı deneyin düşünmeyin asla strese girmeyin bu teknik bazı kişilerde inanılmaz şekilde işe yarıyor.
    her kelimesine katılıyorum aklınıza sağlık dostum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar benimde kafa derimde akne degil de kirmizi kucuk kucuk ben gibi noktalar var. Folikulit olma ihtimali var midir? Inflamasyon belirtisi midir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illa ki altta yatan bir problem mevcuttur beslenmeni düzenle genel alerjenleri kontrollü bir şekilde çıkartıp gözlem yap (süt ürünleri, gluten v.b.) ayrıca masaj deri altı dokusu kıl matrixi bölgesinde sıkışan yağ bezelerini düzene sokmak için iyi bir yöntemdir.
    Glutenden baska neler var alerjik olan

Yeni Üye
    Takip eden, başına gelmiş olanlar için yazıyorum.

Doktora gittim kan testi yaptırdı,lenfosit ve monosit değerlerim yüksek çıktı.Henüz görüşmedim bu durumla ilgili perşembe günü incelemek için tekrar gideceğim.Enfeksiyonel bir durum var büyük ihtimalde vücudumda,sırtıma ve bel bölgeme de baktı oralarda da çıkıyor bunlardan. Kültür örneği aldı onun sonucu daha gelmedi.

Folliculitis dedi kafamdakiler için,internette kalıcı saç dökülmesine yol açabileceği yazıyor.Hafif veya orta durumlarda genelde yol açmıyormuş,bende tek seferde kafa bölgemde 4 5 farklı yerde tek tek ortaya çıkıyorlar.Kötü yanı belkide 2 yıldır bunlar kafamda var ve ben hiç umursamadım.Umarım kalıcı bir soruna yol açmamışlardır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Karaciğerin durumu tespit edilmeli.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demodex akarlarını araştırabilirsiniz bazı insanlarda böyle sıkıntılar yapabiliyor.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12