4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Minoxil kullananlardan nasihat tavsiye alabilirmiyim

Yeni Üye

Minoxil kullananlardan nasihat tavsiye alabilirmiyim

Arkadaşlar minoxilin içine ru atarak kullanmayı düşünüyorum ancak eylülün sonunda okulum açıldığı için ilk kullanımda şok dökülme yapıp seyrek olan tepe bolgemi iyice açar diye korkuyorum saçlarım hızlıda uzamiyor sorun vertexte ne onerirsiniz çok şiddetli dökme yaparmi ilk ay bazılari kendi saçlarınıda doktugunu söylüyor

Yeni Üye
    Valla ben 8 senedir düzensiz kullanırım. Forumda bahsedilen şok dökülme bende olmadı. Sadece ilk başladığımda bir kaç hafta fazla dökülüyor. Oda sürerken masaj yapmadan dolayı. Daha sonra gittikçe saçlar toparlamaya başlıyor. Uzun süre kullanımda etksini kaybediyor. Ara vermek gerek. Saçların yağlı ise azelaik asit ile birlikte kullanımı daha etkili.

SaçımınDoktoru Üyesi
    azeleik asit bence minoxta cok etkili sonuclar vermesine neden oluyor. Ilk kullandigim donemler minoxu iran mali ve suriye urunu minoxlardan aliyordum icersinde azeleik asit veya salisik asit vardi. Yaglanmaya karsi iyi geliyor. Belki direkt sac cikisi icin etkisi olmayabilir ama sistemde onemli bir gorevi var gibi geliyor bana.Insanlar saclarinin dokulmesi oral antiandrojenlerle bile durdurulamiyor bazen minox sac doker demek cok mantikli degil. Sac cikaran urunun sac dokuyor demek cok yanlis olur. Sadece etki mekanizmasi yavasliyor vea duruyor. Bu normal kullanilan ilaclardada oluyor .O yuzden etki etmiyor demek daha dogru ifade olur . Sac dokuyor demektense.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Azaleik asitin çalışma mekanizması finasa çok benziyor. Minox içine atabilirsiniz 5x daha etkili. Bu arada elimde fazladan biraz kaldı azaleik isteyen öm ile ulaşabilir.