Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
48 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Dutasterid Losyon Deri Emilimi Bilimsel Çalışma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolesterolden türeyen androjen hormonların reseptörleri hücre membranında değil sitoplazmasında yada doğrudan nukleusunda bulunur. hücre membranı seçici geçirgendir öyle herşeyi geçirmez. ancak lipid türevi maddeleri iyi geçirir. bizim aldığımız androjen reseptör blokörleri evet belki ciltten emiliyor ancak esas yeri olan hücre içine ne kadar geçiyor acaba? işte lipozomlar bu ajanları içine alarak membrandan geçmesini sağlayan nano moleküller olarak geliştirilmiş. topikal bir çok tedavide başarının artmasını sağladı bu moleküller.
    Evet aynen öyle. Yalnız lipozomlar nano moleküller kadar küçük olmasa gerek. Folixir bu konuda çok iyi adım attı ve nanozomal iletim sistemini getirdi. Bunu geliştiren Prof.Dr. bir bayan. Cilthekimi. Bu nanozomu duyunca balondur, milleti kandırmadır diyen çok cahil var..
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Arkadaslar bu losyonu uzun sure kullanan arkadaslar hormon testi felan yaptiramaz mi boylelikle sisteme ne denli karisip karismadigi aciga cikmaz mi ya da ne bileyim baska testleri yok mu bunlarin

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nighdoria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu losyonu uzun sure kullanan arkadaslar hormon testi felan yaptiramaz mi boylelikle sisteme ne denli karisip karismadigi aciga cikmaz mi ya da ne bileyim baska testleri yok mu bunlarin
    DHT testi çok sıkıntılı büyükşehirde olmama rağmen burada yapan bir yer bulamadım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Diger hormanlara bakilsa mesela östrojen artmis mi artmamis mi diye , sadece dht mi minimize ediyor diyor

Bu dmso da iyi bir taşıyıcı ya bu da lipid taşıyıcı sınıfına girermi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antiandrojenler androjenlerin bağlandığı reseptörlere androjen gibi algılandıkları için bağlanırlar. Bu benzeme işlevsel olmasada bir vida somun ilişkisi gibi uyum olması nedeniyle oluşmakta. Dolayısı ile androjen olan ortamda antiandrojen oldukça hücre membranı anfrojenlerin girdiği yoldan girecektir. Yapılan onlarca topikal hırsutizm ve aga çalışması bunu gösteriyor zaten. Ancak sisteme karıştırmadan direk hücreye ulaştırma için lipit bazlı taşıyıcılar önemli. Bu taşıyıcılar yavaş ve süper emilime sahip. Lipozomlar ise su bazlı bir oluşum dışındaki lipit oluşumlı bşr kürecik. Bu şekilde hem suda hem lipit te eriyen etkenler emilmekte ve deri altına taşınmaktadır.
    merhaba miracle hocam , ben miracle losyonla tedavime başlayacağım ama forumda bir arkadaş miraclenin içine avodart atmış ve gayet iyi sonuç almış , ben normalde dutasteride ve finasteride kullanmayı düşünmüyorum yan etkilerinden dolayı oral olarak ama losyona topikal olarak eklediğimizde vücut hormonlarına bir etkisi oluyor mu bu avodartın , yan etki falan yapar mı diye tırsıyorum ?

teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topical Dutas`in yan etkisi olur mu??? bu konu daha önce forumda onlarca kez soruldu. aslinda cevabi tam olarak yok fakat topikal kullanimda etki etmesi mümkün görünmüyor. deneyin, eger dutas a cok hassas yapiniz varsa yan etki görürseniz birakirsiniz. antiandrojen sisteme ne kadar karisabiliyorsa topikal olarak, dutas da o kadar karisir zaten.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topical Dutas`in yan etkisi olur mu??? bu konu daha önce forumda onlarca kez soruldu. aslinda cevabi tam olarak yok fakat topikal kullanimda etki etmesi mümkün görünmüyor. deneyin, eger dutas a cok hassas yapiniz varsa yan etki görürseniz birakirsiniz. antiandrojen sisteme ne kadar karisabiliyorsa topikal olarak, dutas da o kadar karisir zaten.
    teşekkürler hocam , o zaman ben miracle losyonu ilk başta dutas olmadan yapayım baktım fayda sağlayamıyorum o zaman dutas eklerim losyona

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam , o zaman ben miracle losyonu ilk başta dutas olmadan yapayım baktım fayda sağlayamıyorum o zaman dutas eklerim losyona
    dutasinda kana gecisi mumkun olabilir tabiki.Finasterid losyon hazirlamisti dr hasson sanirim iyi sonuc alindigi yonunde yazilar vardi nette.Turkiyede yok tabi finas cozunme ve uygun tasiyici bulma konusunda yetersiz suan ben dutasin minoxla iyi verim elde edildigini dusunuyorum.Velus cikislarini hizlandiriyor.Su an biraktim.Sadece minox kullaniyorum miracle losyondan sonra nemlendirme amacli sakaklara.Hemen kurumadgi icin emilim daha fazla olacagi kanaatindeyim.Proscar cok ciddi han etki yapti.Bir sure birakmayi planliyorum aslinda.Simdilik 2 gune bir dusurucem.Tek basina dht bloklamak yetmiyor o kadar yan etkiye ilaca losyona ragmen sac cikisi olmuyorsa demekki tam dogru yapmiyoruz tedavide.Buyume uyarici birseyler lazim.Kokleri harekete gecirecek Sakaklar aylardir velus dolu uzatamiyorum.Uzasalar zaten sacim hic dokulmemis haline donecek.Koke ulasicak bi urun bulmamiz lazim aktif edecek.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dutasinda kana gecisi mumkun olabilir tabiki.Finasterid losyon hazirlamisti dr hasson sanirim iyi sonuc alindigi yonunde yazilar vardi nette.Turkiyede yok tabi finas cozunme ve uygun tasiyici bulma konusunda yetersiz suan ben dutasin minoxla iyi verim elde edildigini dusunuyorum.Velus cikislarini hizlandiriyor.Su an biraktim.Sadece minox kullaniyorum miracle losyondan sonra nemlendirme amacli sakaklara.Hemen kurumadgi icin emilim daha fazla olacagi kanaatindeyim.Proscar cok ciddi han etki yapti.Bir sure birakmayi planliyorum aslinda.Simdilik 2 gune bir dusurucem.Tek basina dht bloklamak yetmiyor o kadar yan etkiye ilaca losyona ragmen sac cikisi olmuyorsa demekki tam dogru yapmiyoruz tedavide.Buyume uyarici birseyler lazim.Kokleri harekete gecirecek Sakaklar aylardir velus dolu uzatamiyorum.Uzasalar zaten sacim hic dokulmemis haline donecek.Koke ulasicak bi urun bulmamiz lazim aktif edecek.
    hocam eğer dutas kana geçiyorsa bu riski bir durum olur bence bizim için , sonuçta eğer kana geçerse hormonal sisteme etki edebilir oda çeşitli yan etkiler yapabilir

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon