Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
48 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dutasterid Losyon Deri Emilimi Bilimsel Çalışma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende bu sac dokulmesi 2007de sakakların seyrelmesiyle basladı neyapa bilirim diye dusundum doktora gitim rogan yazdı istanblda buldum aldım sonra pokdoruayla devam faydası oldu ama sakaklar kapanmadı bıraktım yine acılma basladı ama tek bildigim minoxidil etki birazda karmasık bir ilac neyse simdi miracle losyonu yaptım 1 haftadır kullanıyorum bende dokulme azdı ama simdi hic dokulmuyor kullanıp etkilerini görcez miracleye tesekur bi cozum bulmus ve paylasmıs herkese bol sac...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bide bu akneyseninde faydası oldu ama azelik asit hergun surunce degilde 3günde bir sùrùnce sanki daha etkili cùnkù bòyle tatlı karıncalanıyr. Ben bi toktora gitim minoxil yazmıstı cmartesi pazar kullanma daha etkili olur demisti.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu lipozomlar tam olarak nedir. biz dutasteridi lipozomlara yerleştirebilirmiyiz. yoksa laboratuvar ortamında özel işlemlerlemi yapılıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu lipozomlar tam olarak nedir. biz dutasteridi lipozomlara yerleştirebilirmiyiz. yoksa laboratuvar ortamında özel işlemlerlemi yapılıyor.
    kolesterolden türeyen androjen hormonların reseptörleri hücre membranında değil sitoplazmasında yada doğrudan nukleusunda bulunur. hücre membranı seçici geçirgendir öyle herşeyi geçirmez. ancak lipid türevi maddeleri iyi geçirir. bizim aldığımız androjen reseptör blokörleri evet belki ciltten emiliyor ancak esas yeri olan hücre içine ne kadar geçiyor acaba? işte lipozomlar bu ajanları içine alarak membrandan geçmesini sağlayan nano moleküller olarak geliştirilmiş. topikal bir çok tedavide başarının artmasını sağladı bu moleküller.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lipozom dediğimiz, kısaca ilacı gitmesi gereken yere taşıyan moleküllerdir. Dut+min işte bu yüzden bu kadar işe yarıyor. Min çok iyi bir şekilde emiliyor bununla birlikte çözünmüş dutu da yanında götürüyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet deride amilim cok az etkiside az oluyor tam emilim olsa cok farklı olur

Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolesterolden türeyen androjen hormonların reseptörleri hücre membranında değil sitoplazmasında yada doğrudan nukleusunda bulunur. hücre membranı seçici geçirgendir öyle herşeyi geçirmez. ancak lipid türevi maddeleri iyi geçirir. bizim aldığımız androjen reseptör blokörleri evet belki ciltten emiliyor ancak esas yeri olan hücre içine ne kadar geçiyor acaba? işte lipozomlar bu ajanları içine alarak membrandan geçmesini sağlayan nano moleküller olarak geliştirilmiş. topikal bir çok tedavide başarının artmasını sağladı bu moleküller.
    Antiandrojenler androjenlerin bağlandığı reseptörlere androjen gibi algılandıkları için bağlanırlar. Bu benzeme işlevsel olmasada bir vida somun ilişkisi gibi uyum olması nedeniyle oluşmakta. Dolayısı ile androjen olan ortamda antiandrojen oldukça hücre membranı anfrojenlerin girdiği yoldan girecektir. Yapılan onlarca topikal hırsutizm ve aga çalışması bunu gösteriyor zaten. Ancak sisteme karıştırmadan direk hücreye ulaştırma için lipit bazlı taşıyıcılar önemli. Bu taşıyıcılar yavaş ve süper emilime sahip. Lipozomlar ise su bazlı bir oluşum dışındaki lipit oluşumlı bşr kürecik. Bu şekilde hem suda hem lipit te eriyen etkenler emilmekte ve deri altına taşınmaktadır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lipozom dediğimiz, kısaca ilacı gitmesi gereken yere taşıyan moleküllerdir. Dut+min işte bu yüzden bu kadar işe yarıyor. Min çok iyi bir şekilde emiliyor bununla birlikte çözünmüş dutu da yanında götürüyor.
    şimdi sınırlı bilgimle şu şekilde bir yorum çıkarıyorum buradan minox damar genişletme özelliği var min+duta karışımı scalpa sürüldüğünde minoxil dutayı yanında sürüklüyor ve damarlara karıştırıyor sonuç olarak dutanın baya büyük bir kısmı aslında sisteme karışıyor olabilir mi ?
    tabi bu konuda en önemli ölçü sizin deneyiminiz olur çünkü dutas'ı hem oral hem topikal kullandınız topikal ve oral kullanım arasında saç çıkışı ve yan etki olarak nasıl bir fark gördünüz ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu miracle losyana 1 hafta oldu dokulme sıfır calısıyor sanki birseyler yapıyor. Birde bu calux minox karısımı nasıl olur acaba. Ben suan sadece miracle losyn kullanıyrm.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi sınırlı bilgimle şu şekilde bir yorum çıkarıyorum buradan minox damar genişletme özelliği var min+duta karışımı scalpa sürüldüğünde minoxil dutayı yanında sürüklüyor ve damarlara karıştırıyor sonuç olarak dutanın baya büyük bir kısmı aslında sisteme karışıyor olabilir mi ?
    tabi bu konuda en önemli ölçü sizin deneyiminiz olur çünkü dutas'ı hem oral hem topikal kullandınız topikal ve oral kullanım arasında saç çıkışı ve yan etki olarak nasıl bir fark gördünüz ?
    Hata yapılan yer dutun sisteme karıştığını sanmak. Oysa ki dut sisteme karışmıyor scalpte kalıyor. Dutu yanında götürüyor derken, scalpte ki emilimden bahsediyorum. Damarlara inmiyor, inen miktarlarda çok küçük miktarlar.

Oral dut kullandığımda libidoda bariz bir düşüş menide şeffaflaşma vardı ve saç dökülmem az da olsa vardı. Topikalde ise yeni saçlar çıktı ve libido olsun diğer yan etkiler olsun tamamen ortadan kalktı.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon