Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Merhabalar

Yeni Üye
    ilk sayfada ki fotolarda bayağı gelişme varmış aslında minoxil şok dökülmesiden dolayı döküldü heralde ..

Olabilir bu karışımda yine dökülme oluyor başta ama minox kadar abartı değil ve fotoğraftaki zaman dilimi 3-4 ay hemen toparladı saçı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam selam, forumu çok sık takip ettiğimi düşünyordum da, sizin konunuzu ilk defa gördüm. En son paylaştığınız geçen seneye ait fotolarda epey gelişme görmüşsünüz. Umarım en kısa sürede toparlanır saçlarınız.

Ben de tedavimde topikal finas, miracle ve minoksidil (rogaine) kullanıyordum. Fakat sonra biraz daha agresifleştireyim diyip topikal finas yerine topikal dutasteride geçiş yapmıştım. Ereksiyonda, sperm renginde vs bir sorun yok zannediyordum fakat yine de bir bırakayım bakalım diyip, antiandrojenleri kestiğimde, anladım esasen yanetki gördüğümü. Bazen süreç yavaş ilerlediği için yanetkilerin farkına varılamayabilir. Tabi antiandrojenlerin eksikliğinin etkisi hemen hissediliyor maalesef sizde de olduğu gibi.

Umarım eski faydayı görürsünüz saçlarınızda.

Teşekkür ederim Buğra dostum çok haklısın bunları topikal olarak kullansak bile uzun vadede yan etkileri oluşabiliyor ben de bazen herşeyi bırakıp sadece ısırgan çayı kabak çekirdeği gün aşırı elma ve çinko hapı gibi etkenlerle nizoral ve biotinli şampuanlarla ara ara saç fiberleri ile devam edeyim diyorum gidebildiği kadar gitsin ☺inanmayacaksın ama bir ara bu yaptıklarım bile saçıma çok iyi gelmişti.

Buğra hocam topikal dutasteridi nasıl kullandın ketoral azelderm gibi kremlerle mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seti kullandığım zaman o losyonun içine sıktım avodart kapsülleri veya minoxil in içine ekledim.

Hiç yapamıyrsan etil alkol ve gliserin karışımına ekleyip de kullanabilirsin. Her türlü çözüneceğini düşünüyorum

Forumda miracle ustanın bir tarifi vardı ketoral ve azelderm kremlerle birlikte avodart karışımını söylemişti kremlerin de iyi bir taşıyıcı olabilecegini belirtmişti ona göre yaptım tarifi faydasını gördüm kullandığım süre zarfında da yan etki görmemiştim. Ama daha uzun vadede ne olur bilemem o kısım korkutuyor işte ☺

Sayfa 3/3 İlkİlk 123