Sayfa 1/10 123 ... SonSon
91 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bicalutamide (casodex, calux)İle Saç Dökülmesine Karşı Krem Yapımı

Bicalutamide (casodex, calux)İle Saç Dökülmesine Karşı Krem Yapımı

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  image.jpg
Görüntüleme: 443
Büyüklüğü:  36.9 KB (Kilobyte)
ID:	840

Merhaba arkadaşlar uzun süredir araştırdığım bicalutamide etkeni ile ilgili yeterli bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Kısaca sizlerede biraz bilgi vermek istiyorum. Bu ilaç prostat hastalarında kullanılan bir androjen reseptör inhibitörü. Dikkat ettiğiniz üzere antagonisti değil inhibitörü. Anlayacağınız üzere reseptörleri bozarak etki ediyor. Flutamidi bir çoğunuz duymuştur ve üzerinede bir hayli konuşmuştuk. Çok güçlü bir anti androjen olan flutamidin yeni nesil türevi ve ondan 4 kez daha güçlü.

Peki flutamidden neyi farklı derseniz gücü dışında tabiki etki mekanizması. Bicalutamid hücredeki androjen reseptöründeki androjen bağlanması ile ortaya çıkan prosesi direkt bu konu ile ilgili geni bozarak engelliyor ve uzun vade de androjen reseptörlerini azalttığı belirtiliyor.

Etkenimizin yüksek gücüne rağmen yan etkileri güçsüz kardeşinin bile çok çok altında. Öyle ki oral dozlarda bile sexüel yanetkiler neredeyse yok. Ancak tabiki bazı yanetkileri bulunmakta. Bunlardan öncelikle jinekomasti ön sıralarda. Tabiki cinsel yanetkilerde olabilmekte ancak bu minimal düzeylerde kalıyormuş genelde. jinekomastinin baş müsebbibi ise bicalutamidin serum testesteron ve östrojen düzeylerini artırması. Bu durumda antiöstrojenik ilaçlar kullanılması durumun çözümünde yardımcı olmuş.

Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta şu ki, scalpta topikal ve yeterli düşük doz kullanımı ile bunun önünün alınabilecek olması. Zaten diğer antiandrojenlerden pekte farklı değil bu yanetki açısından. Topikal olarak sistemik etkisinin dahada minimuma indirilebilmesi için krem formunu hazırladım ve bu krem formunda günlük oral dozun aşağı yukarı 1/3 lük kısmını scalpa sürmeyi hedefledim. Yapımı imzamda mevcut.

İlaç piyasada casodex, calux, casomid gibi isimlerle satılmakta olup en ucuzu calux. Yaptığım dozlama ile 43. Tl lik ilaç en az 2-3 ay kullanıma sahip.

Biraz araştırma yaptığınızda çok sayıda bilgiye erişeceksinizdir ben sembolik bir viki bilgisi ekliyorum. Görüşmek üzere...

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  image.jpg
Görüntüleme: 472
Büyüklüğü:  266.5 KB (Kilobyte)
ID:	841
    Konu Miracle tarafından (21.10.2014 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu androjen inhibitörlerini baya araştırmıştım zamanında, bikalutamid gerçekten çok güçlü bir antidnrojen. Şimdi bu reseptörleri inhibe ediyorsa bizim aradığımız şey budur. Böylelikle reseptörleri olmayınca androjenler saça etki edemeyecekler ve belki de saç dökülmesini tamamen çözmüş olacağız.

Ancak aklıma takılan bir nokta oldu hep, bu reseptörlerin saça fayda veren bir tarafı yok mu? yani bu reseptörlere androjenler bağlanıp sadece saça zarar mı veriyor? androjenlerin ya da progesteron gibi, östrojen gibi diğer hormonların faydalarını ve büyüme de ne kadar rol oynadıkları da önemli burada.

Ha bu arada kremi nasıl yaptın? bunu ciddi ciddi yaparım ben.

Ekleme : http://www.sanaleczanemiz.com.tr/pdf..._mg_prospe.pdf bu da prospektüsü.
    Konu Invincible tarafından (21.10.2014 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu androjen inhibitörlerini baya araştırmıştım zamanında, bikalutamid gerçekten çok güçlü bir antidnrojen. Şimdi bu reseptörleri inhibe ediyorsa bizim aradığımız şey budur. Böylelikle reseptörleri olmayınca androjenler saça etki edemeyecekler ve belki de saç dökülmesini tamamen çözmüş olacağız.

Ancak aklıma takılan bir nokta oldu hep, bu reseptörlerin saça fayda veren bir tarafı yok mu? yani bu reseptörlere androjenler bağlanıp sadece saça zarar mı veriyor? androjenlerin ya da progesteron gibi, östrojen gibi diğer hormonların faydalarını ve büyüme de ne kadar rol oynadıkları da önemli burada.

Ha bu arada kremi nasıl yaptın? bunu ciddi ciddi yaparım ben.

Ekleme : http://www.sanaleczanemiz.com.tr/pdf..._mg_prospe.pdf bu da prospektüsü.
    Androjenlerin saça olumlu hiç bir etkisini ne okudum ne duydum zira antiandrojenlerle saçlar daha sağlıklı oluyor zaten. Östrojen reseptörlerine bağlanmıyor şayet öyle olsaydı jinekomastiyi önlemesi gerekirdi. Zaten selektif ar bağlanıyor sanırım. Krem olarak garnier oil free kullandım. Alkol su içeren losyonla macun yapıp kreme karıştıtıp hem alkol hemde lipitlerle çözünme potansiyelini komple kullanmak istedim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Androjenlerin saça olumlu hiç bir etkisini ne okudum ne duydum zira antiandrojenlerle saçlar daha sağlıklı oluyor zaten. Östrojen reseptörlerine bağlanmıyor şayet öyle olsaydı jinekomastiyi önlemesi gerekirdi. Zaten selektif ar bağlanıyor sanırım. Krem olarak garnier oil free kullandım. Alkol su içeren losyonla macun yapıp kreme karıştıtıp hem alkol hemde lipitlerle çözünme potansiyelini komple kullanmak istedim.
    miracle hocam simdi ben şunları kullanıyorum. daha doğrusu yaptığım krem galiba bozuldu ve onu bir gün kullanabildim.
    1. minox içerisine 10 kapsül dutasterid.
    2. 100ml krem içerisine 2 kutu Diane 2 kutu aldacton 2 kutu endol

simdi senin yeni bulduğun bu ilaç bizim daha önce kullandığımız ilaclardan birisinin daha etkikisimi yoksa bunların yanina ek olarak mi kullanacağız.

Moderatör
    hocam çözünme olayıyla ilgili biliyorsunuz benim herhangi kimya veya tıp altyapım yok derslerini bile görmedim nerydeyse dilci oldugumdan ama mantıgım alkolle çözüp kreme eklersek sisteme girme riskinin azalacagını söylüyor bilimsel bir altyapısı bilmem ama beyin fırtınası olması adına yazmak istedim bu arada dün spiro kreme başladım 20g ketin içine 5 aldactone attım o da %2.5 oran yapıyor kullanısımda başımda az bi zonklama oldu sanki ama yan etki olmadı gibi hadi hayırlısı
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çözünme olayıyla ilgili biliyorsunuz benim herhangi kimya veya tıp altyapım yok derslerini bile görmedim nerydeyse dilci oldugumdan ama mantıgım alkolle çözüp kreme eklersek sisteme girme riskinin azalacagını söylüyor bilimsel bir altyapısı bilmem ama beyin fırtınası olması adına yazmak istedim bu arada dün spiro kreme başladım 20g ketin içine 5 aldactone attım o da %2.5 oran yapıyor kullanısımda başımda az bi zonklama oldu sanki ama yan etki olmadı gibi hadi hayırlısı
    Mide de çözünüyor bunda da çözünür ne olacak ki sadece kaybı azaltmak istedim. Kremler daha az yanetkili ve bicalutamid sende sıfır yanetki yapacak bence.

Alıntı savasci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miracle hocam simdi ben şunları kullanıyorum. daha doğrusu yaptığım krem galiba bozuldu ve onu bir gün kullanabildim.
    1. minox içerisine 10 kapsül dutasterid.
    2. 100ml krem içerisine 2 kutu Diane 2 kutu aldacton 2 kutu endol

simdi senin yeni bulduğun bu ilaç bizim daha önce kullandığımız ilaclardan birisinin daha etkikisimi yoksa bunların yanina ek olarak mi kullanacağız.
    Ben deniyorum siz yaptığınıza devam edin bitirin sonra geçersiniz gerekirse takipte kalın.

Moderatör
    Mide de çözünüyor bunda da çözünür ne olacak ki sadece kaybı azaltmak istedim. Kremler daha az yanetkili ve bicalutamid sende sıfır yanetki yapacak bence.
    umarım hocam
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben deniyorum siz yaptığınıza devam edin bitirin sonra geçersiniz gerekirse takipte kalın.
    hocam deneme olayını geçtim ben hazirladigim kremi çöpe attım. o krem bildiğin fermante oldu suyu filan çıktı kesilmiş sut gibi igrencbirsey oldu bende attım. simdi sadece min dut kullanıyorum.

yeni bi karışım yapacağım. elsev olabilir. içine yine aldacton Diane endol atacaktim ama bu yeni ilacı gördüm. onuda atmayı düşünüyorum. sizce nasıl yapayım.

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kutusunda Androjen Reseptör İnhibitörü yazması da çok çekici olmuş. ilaca karşı bir anda sempatim oluştu

Sayfa 1/10 123 ... SonSon