Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
91 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Bicalutamide (casodex, calux)İle Saç Dökülmesine Karşı Krem Yapımı

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlatıyım. Aramızda Bikalutamid losyon kullanan var mı şu an

Hocam kullanmayı düşünüyorum 50 mg lik caluxlardan alıp (43tl), ama yakında İnvincible hoca kendi yaptığı bicalutamid losyon konusunda güncel fotoğraflarını paylaşacağını söyledi biraz da onu bekliyorum

Alıntı Requiem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyım. Aramızda Bikalutamid losyon kullanan var mı şu an
    Hocam İnvincible konusunda paylaştı sonuçları bu arada

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu biraz mazide kalmış. Bizim gibi yeni tedaviye başlayan arkadaşlara yol göstermesi açısından uplayalim derim bicalutamid etkeninin minoxil ile süper sonuçlar verdiğini okumuştum netten. 3 grup farede test edildi ve başarı oranı %78 li biseydi. Bunu acaba minoxa atıp kullansak daha mi iyi olur. Bide azaleik toz formda uçurur heralde.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu biraz mazide kalmış. Bizim gibi yeni tedaviye başlayan arkadaşlara yol göstermesi açısından uplayalim derim bicalutamid etkeninin minoxil ile süper sonuçlar verdiğini okumuştum netten. 3 grup farede test edildi ve başarı oranı %78 li biseydi. Bunu acaba minoxa atıp kullansak daha mi iyi olur. Bide azaleik toz formda uçurur heralde.
    Yanlış anlamisim procyanidin ile minoxil etki gosteriyormus. Ama elseve arginin gibi taşıyıcı bi losyonla kullanılabilir yada saf alkol.

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cyproterone acetate and spironolactone[edit]
    In clinical studies, flutamide has been found to be more effective than both cyproterone acetate and spironolactone in the treatment of androgen-dependent conditions such as acne and hirsutism in women.[91][92][93] Bicalutamide has similarly been tried and found to be highly effective in the treatment of hirsutism in women.

A study comparing the efficacy of 50 mg/day bicalutamide versus 300 mg/day cyproterone acetate in preventing the prostate-specific antigen flare at the start of GnRH agonist (specially goserelin acetate) therapy in men with prostate cancer found that the two regimens were equivalently effective.[94] (wikipedia dan alıntı)
    50 mg bica 300 mg spirotan asetata denk ve spriodan daha etkili ise : Türkiye' de pcos hastası bayanlara niye calux ya da casodex vermiyorlar andocur yerine ?
    Kemiklere ilişkin yan etkisi de spirotan asetat gibi değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cyproterone acetate and spironolactone[edit]
    In clinical studies, flutamide has been found to be more effective than both cyproterone acetate and spironolactone in the treatment of androgen-dependent conditions such as acne and hirsutism in women.[91][92][93] Bicalutamide has similarly been tried and found to be highly effective in the treatment of hirsutism in women.

A study comparing the efficacy of 50 mg/day bicalutamide versus 300 mg/day cyproterone acetate in preventing the prostate-specific antigen flare at the start of GnRH agonist (specially goserelin acetate) therapy in men with prostate cancer found that the two regimens were equivalently effective.[94] (wikipedia dan alıntı)
    50 mg bica 300 mg spirotan asetata denk ve spriodan daha etkili ise : Türkiye' de pcos hastası bayanlara niye calux ya da casodex vermiyorlar andocur yerine ?
    Kemiklere ilişkin yan etkisi de spirotan asetat gibi değil.
    neden sac dokulmesinden androcur yerine flutamide tedavisi kullanilmamis yabanci forumlarda oral kulaanan kisiler olmus sac dokulmesini durdurmamis bazilarinda yan etkileri androcurla benzer fakat daha az topikalde denennebilir dogru cozucu bulunursap
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok guzel konuymus, gundeme tekrar gelse guzel olur
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o pahalı ama zaten dozuda 3 katı. Ben 50 mg lık olanı alıp 2 tableti krem yapıp 4-5 gün sadece akşamları sürüyorum sabahta aldactone ketoral retinoik karması.
    bu gecen konusunu actigim losyon olayina cok benziyor hocam hangi kremleri kullanmistiniz ketoral ve retinoik icin? acnelyse ve ketoral midir yanlis olmasin? bir de sacli bolgelere nasil yediriyoruz acaba?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon