Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yaşadığım saç dökülmesini önleyecek tedavi hk.

Yeni Üye
    Sayın abilerim,

Saç hekimi yaptırabilmem için belirli bir süre izin almam lazım işimden, 2018 yılı için böyle bir izin pek mümkün gözükmüyor, hatta 2019 un ilk 6 ayı için bile sıkıntılı.
    Bu sebeptendir, ilk önce bir sizlerin tecrübe ve görüşlerinden yola çıkarak sürekliliğini getirebileceğime inandığım bir topikal tedavi ile saç dökülmesi problemimim üzerine etkisini görmek isterim.
    Yanlış anladıysam lütfen düzeltin, topikal bir tedavi kendisinden sonraki saç ekimine engel olmaz herhalde ?

Syg

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben anlamıyorum ya 3 4 sene önce şu fotoyu forumda biri görse of tam tedavilik diyip heyecanlanırdı. Ya yeni çoğunluğun saçları genel anlamda iyi ya da eski sonuçları hiç görmemişler. Tavsiyeler de biraz garip. Yani şu kafaya minox da kullanacaksın miracle losyon da kullanacaksın. Adam buraya sizden tedavi önerisi istemeye gelmiş siz ektirin diyorsunuz. Ektirecek olsa başka bir forum var bununla alakalı oraya giderdi. 65 yaşındaki adamdan bile saç çıktığını görüyorken 31 yaş tedavi için geç diyorsunuz. Bence miracle losyon konusuna gir bak hocam onu hazırla. Sonra azalderm ketoral krem minoxil Dermaroller felan al saçlarını ya kazıt ya 3 numaraya felan vur. Eminim ki nw 2 seviyesine getirirsin bu kafayı.
    Sana katılıyorum gerçekten beni de çok şaşırttı yazılanlar....
    Ekim en son düşünülecek bir saç seviyesidir bu hatta ekim olsa bile ekim sonrası sürekli tedaviye en muhtaç saç yapısıda budur tedavi devam edeceğini bile bile yekten ekime yönelmek tamamen mantık dışı hareket olur topikal en zararsız gördüğünüz tedavilerle başlayın derim bu arada kontrollü dikkatli topikal antiandrojen de olur gerekirse.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Düzenli tedavi (minoxil hakkında bilgim yok ama) senin ekim yapmana gerek kaldırmaz zaten günlük 5 dklık uygulama 6-7 ayda seni şahlandırabilir bana kalırsa sabah ru-spiro- seti den biri akşam da cell veya kafein uygulayabilirsin

Yeni Üye
    Hocam teşekkürler,
    Şu anlık sadece akşamları losyon uygulaması yapabilirim olarak düşünüyorum. Kesinlikle İlk önce topikal bir tedavi uygulayarak hareket etmek istiyorum.
    Farklı kombinasyon belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen görüşlerinizi beklemekteyim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beko54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam teşekkürler,
    Şu anlık sadece akşamları losyon uygulaması yapabilirim olarak düşünüyorum. Kesinlikle İlk önce topikal bir tedavi uygulayarak hareket etmek istiyorum.
    Farklı kombinasyon belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen görüşlerinizi beklemekteyim.
    Nerde çalışıyorsun nasıl bir işin var bilmiyorum ama İlk 2-3 ay çok sıkı bir tedaviyle başla. Bu hem sabah hem akşam olsun mümkünse. Misal sabah 7de mi kalkıyorsun 5de kalk 1 er saat arayla 2 losyon bile kullanabilirsin. Tedavi için ısrar etme önce güzel bir plan program yap. Hangi losyonu kullanacağın ya da nerden ne alacağın nasıl hazırlayacağın felan önce bunları netleştir sonra tedaviye başla. Unutma saç çıkarmak zor iş disiplin gerektiren bir iş bana özelden numaranı ver beraber bir tedavi planı oluşturalım. Ben de çok merak ediyorum nasıl bir sonuç çıkacak.

Yeni Üye
    Hocam sizinle pm ile iletişime geçeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tam ekimlik saç dostum. Sen muzdarip nickli arkadaşa bakma. Ekimlik saç vardır, ileri derece dökülüp minoxil, finasterid gibi kalıcı olmayan bir süreliğine iyi sonuçlar sonuçlar alacağın ilaçlarla tedavi olayı vardır. Yaşta 31 olduğundan dolayı kesinlikle ektir derim.

Yeni Üye
    Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam ekimlik saç dostum. Sen muzdarip nickli arkadaşa bakma. Ekimlik saç vardır, ileri derece dökülüp minoxil, finasterid gibi kalıcı olmayan bir süreliğine iyi sonuçlar sonuçlar alacağın ilaçlarla tedavi olayı vardır. Yaşta 31 olduğundan dolayı kesinlikle ektir derim.
    Hocam, öneriniz için teşekkür ederim. Bir soru sormak isterim, saç ekimi yapıldıktan sonra günlük ya da haftalık periyotlarda sürekl kullanmam gereken kimyasal vb maddeler var mıdır? Ya da saç ekimi yaptıktan sonra kendi dökülmemiş saçımız gibi günlük yaşantımıza devam mı edeceğiz?

Tşk

Yeni Üye
    ön tarafta tamamen kelleşmiş alanda saç çıkarmanız zor olacaktır çıkartsanız da kalıcı olmasını sağlayabilmek daha zor olacaktır bu yüzden sizin yerinizde olsam tedavilerle para harcamazdım(ne kadar etkili olsalarda) tek seferde ekim yaptırıp tamamen kalıcı ön bölgeye sahip olurdum, ekilen saç bildiğiniz üzere dökülmüyor. ha tedavilerle saç çıkarmıssınız ha ekim yaparak 1 yıllık süreci bekleyerek kalıcı dökülmeyen saç çıkarmıssınız aynı şey. endişeniz olmaz en azından. hatta donör bölgenin yoğunluğundan arkalara da aralara ekim yapılabilir bu sizin tercihiniz. ekim merkezi ilk 4 ay size finestarid önerebilir artık her merkez önerebiliyor saçlarınız daha kalıcı olması için, 1 yıllık süreç sonrası isterseniz yan etkisiz tedavilerle iyice sağlama alabilirsiniz. aksi halde saç çıkarmak saçların dönemsel dökülmelere ugraması tedavi değişikli vs, yorucu olabilir. tam ekimlik saç arkadaşların dediği gibi

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kusura bakmayın da arkadaşa bütün etken komb. tedavi yöntemleri uygulattınız da biz mi haberdar değiliz ? forumda sürekli tedaviden kaçış başlamış vaziyette millet 1 ay etken masaj kullanıyor yok efendim saçını dökmüş de sırma saçlı olamamış yahu insanlar ne zamandan beri bu kadar sabırsız olmuş eski konulara bakın insanlar dişiyle tırnağıyla kazıyarak sonuç almaya çalışmışlar gidip kendileri losyon hazırlamışlar losyon olarak siz daha etken geçtim tedavi yöntemi bile uygulamadıysanız ve gidip ekim yaptırmayı düşünüyorsanız sabrınızı sorgularım bu gözler bu forumda 60-70 yaşındaki nw7 adamın kafasında saç çıkışı gördü siz neye dayanarak arkadaşa yaş da ilerlemiş kurtarılmaz ekim yaptırın demeyi izah ediyorsunuz şu koca forumun kurucusu bile sizin bu tavrınıza isyan etmiş vaziyetteyse diyecek söz kalmadı, bu yüzden bütün forumun ağırlığını 9-10 kişi çekiyor bu yüzden yerimizde sayıyoruz herkes hazır bilgiye konmaya başladı insanlar önceki konuları okumadan burada daha önce sayfalarca nitelikli bilgi paylaşımı yapılmış konuları tekrar tekrar açmakta bu da benim argümanıma kanıt niteliğinde, kırdığım olduysa affola lakin bu gidişle ilerleme zor herkes araştırmada bulunup destek ve bilgi ağı genişletilmeli
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon