Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
79 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Hacamat ve Saç Dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi yasin5306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi görünce tırstım.
    Bende başta çok korkuyordum neşter ile kesersen huylandım resmen Çok küçük kesiyor sakal traşı olurken yüzümü daha derin kesiyorum Bittikten sonra çıkan kanı görmek bile insanı rahatlatıyor

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasin5306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox- Dutas ve miracle losyonu kullanıyorum zaten ek tedavi olarak hacamat yaptırmaya karar verdim. Sadece saça değil omuzlara felan da yaptırdım gerçekten bir nimet.
    nerede yaptirdin peki ve ne kadara ? Ben de yaptirmayi düşünüyorum çünkü
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerede yaptirdin peki ve ne kadara ? Ben de yaptirmayi düşünüyorum çünkü
    Ben sivasta yaptırdım kupası 5 tl. Ama ben baya ucuza yaptırdım. En fazla kupası on tldir. Haccama yaptırdım. Artık hastanelerde de görüyorum internette yazın kolayca bulunabiliri

Alıntı yasin5306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz daha araştırmanızı tavsiye ediyorum. Yanlış biliyorsunuz. Hacamat’la alınan kan temiz kan değil, kirli, koyu, pıhtılaşmış, derinin altındaki uyuşuk kandır.
    öyle pıhtılaşmış kan diye bir şey yok.
    vucudun neresinde venöz kapilleri keserseniz, koyu ve çabuk pıhtılaşan kan çıkar. Akciğerlerinizi kesseler orda da aynı kan çıkar yani... Vucutta temiz kan kirli kan diye bir şey zaten yok. galiba hacamat yapılanlar bu göz boyama oyununa kanıyorlar.

Alıntı tamburali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle pıhtılaşmış kan diye bir şey yok.
    vucudun neresinde venöz kapilleri keserseniz, koyu ve çabuk pıhtılaşan kan çıkar. Akciğerlerinizi kesseler orda da aynı kan çıkar yani... Vucutta temiz kan kirli kan diye bir şey zaten yok. galiba hacamat yapılanlar bu göz boyama oyununa kanıyorlar.
    Göz boyama mı? Hiç Hacamat yaptırdınız mı? Normal kan verirken kanın rengi ile hacamatdan çıkan kanın rengini karşılaştırın farkı göreceksiniz. Büyük ihtimal Hacamat yaptırmadınız ve yeterince araştırmadınız. Denemediğiniz ve yeterince araştırmadığınız konu hakkında nasıl yorum yapabiliyorsunuz? Ayrıca bununla ilgili yüzlerce hadis var. Ve bunlar sahih hadis kitaplarından geçiyor. Hacamat ile şifa bulan yüzlerce insan var peygamberimiz zamanından beri yapılan hatta şuan hastanelerde bile artık yapılabilen bu yöntemi biraz daha araştırmanızı tavsiye ediyorum

Moderatör
    Şu hacamati baska yere yaptirsak saça faydasi olurmu ?
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafaya yaptırmamayı saçı tıraş ettirmemek için düşünüyorsanız,şu an ona çözüm buldular,saçı kesmeden de yapabiliyorlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuçta kanda ki toksik maddeyi azaltmaya yönelik bir tedavi mutlaka olacaktır. Kellik için Hacamat bölgeleri varmış sırtda bir daha ki seans oralara yaptıracağım.

Bende yaptirmayi düşünüyorum ama bu isi ehli kişilere yaptirin arkadaşlar bide hacamat yaptirmanin günleri var ona gore arastirip yaptirin

SaçımınDoktoru Üyesi Erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Londra Milli Hastanesinde ve Kopenhag Kraliyet hastanesinde hacamat’la ilgili Tıbbi araştırmalar yapıldı. Araştırmalar neticesinde kirli kan alınca, koyu kanı bulunan hastaların beyinlerinden geçen kan akışı hızlandığı, kanın incelmesiyle, kandaki alyuvar yoğunluğunun azaldığı, hemoglobin seviyesinin düştüğü, böylece kalbin beyne daha rahat pompalama yaptığı tespit edildi. Ayrıca araştırmalarda, kan akışının artmasıyla insanın ataklığının da fark edilir derecede arttığı görüldü. Hastalıklara karşı kan aldırmanın koruyucu bir rol oynayabileceği bu araştırmalarda ortaya çıktı.

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon