Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Benim hikayem bu yardımlarınızı bekliyorum. 20 yaş. SS li

Yeni Üye

Benim hikayem bu yardımlarınızı bekliyorum. 20 yaş. SS li

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yaklaşık 1 yıldır bu siteyi takip ediyordum ve artık üye oldum. Benim saç dökülmem üniversiteye yerleşemeyip bir anlık yogun stress ile başladı.

İlk önce sol şakağımda dökülmeyi fark ettim ve kafama taktım. Sürekli saçıma bakıyordum hatta bazen tutup kendim çekiyordum saçları. Uyguladıgım tek tedavi Hp 10 mg biotin oldu aaçımı dolgun gösterdi ancak hap bitince kan tahlili yaptım ve karaciğer hormonlarım yükseldi ve daha kullanmadım.

Kan tahlilimde demir eksikliği de çıktı ancak hormonların normale dönmesi için doktor hiçbir ilaç kullanmama mı söyledi.
    Son durum bu :
    https://i.hizliresim.com/4zbLYG.jpg
    https://i.hizliresim.com/JDnpdQ.jpg
    https://i.hizliresim.com/zMrmQj.jpg
    https://i.hizliresim.com/OD7RJD.jpg
    Kıskanılan saçlarım bu hale düştü =) Nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Yeni Üye
    Bu arada ensemde minik minik saçlar dökülüyor ve özelikler yanlarda da seyreklikler var gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    biotinle bile karaciğer sorunu yaşıyorsanız diğerleri çok daha kötü sonlanabilir.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Yeni Üye
    Ast ve alt yükselmişti ama aynı zamanda karbonhidrat tozuda kullanmıştım. Doktor 2side olabilir dedi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Biotin yada xpecia vs vucuttaki su oranini azaltip cokta az olsa penis kuculmesi libido azalmasi yapabilirmi ?

Biotin kullandigim zamanlar Cok fazla su iciyorum.

Kafa karistirmak istemem sadece bir varsayim suan fiziksel olarak boyle bir durum yasamadim

Yeni Üye
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biotin yada xpecia vs vucuttaki su oranini azaltip cokta az olsa penis kuculmesi libido azalmasi yapabilirmi ?

Biotin kullandigim zamanlar Cok fazla su iciyorum.

Kafa karistirmak istemem sadece bir varsayim suan fiziksel olarak boyle bir durum yasamadim
    Sanmıyorum, ama biotin kullanırken çok fazla su içilmesi gerektiğini biliyorum.

Arkadaşlar tedavi önerecek yokmu cidden?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim bende xpeciada hafif erkesiyon azaldi gibi bilmiyorum belki sigara alkol yada psikolojik etkenler vs
    Tedavi olarak Cell losyon ve igneleme oneriirim

benim normalde libidom yüksektir ama 2-3 haftadır xpecia kullanıyorum şuanda libidom düşmüş gibi hissediyorum
    forumdaki bir kaç kişiye daha sordum onlarda benim gibi libidolarının biraz düştüğünü söylediler
    farklı bir şeydenmi kaynaklanıyor bilmiyorum kullanmayı bugün kestim

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    strese bağlı oluşmuşsa kendinden düzelir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar biotin takviyeleri gereksiz büyük oranlarda satılıyor. tamam biotin fazlası idrarla atılır ama karaciğeri böbreği yorar. biotin eksikliğiniz yoksa vücuda fazladan yük bindirmenin anlamı yok
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 1/3 123 SonSon