Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesi ve seboreik dermatit

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Saç dökülmesi ve seboreik dermatit

Merhaba, 21 yaşındayım, yıllardır seboreik dermatit ve kademeli olarak dökülme ile baş başayım. Sebore için kuıllanmadığım şampuan, losyon vs kalmadı ama nafile, sadece azaldı malesef kökten çözüm bulamadım. Sebore + genetikten düşündüğüm saç dökülmem var. Geçen yıl miracle losyon kullandım ama fayda göremedim malesef, ya ben beceremedim ya da bende işe yaramadı. Saçlarımın yan tarafları ve üst bölgesi şakaklar dahil artık açıldığını belli etmeye başladı, bunu en azıdan durdurmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bu fotoda biraz belli oluyor durum.

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin bu saçın kadar saçı olması için böbreğini verecek insanlar var bu sitede saçların güzel, bence genetikte değil bu yaşa kadar açılırdı açılacak olsa

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beslenmeyi düzeltmeden sebore geçmez
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beslenmeyi düzeltmeden sebore geçmez
    Tavsiyeleriniz varmı bu konuda ? yemem ve yememem gerekenler vs

Alıntı talhayaldiz96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin bu saçın kadar saçı olması için böbreğini verecek insanlar var bu sitede saçların güzel, bence genetikte değil bu yaşa kadar açılırdı açılacak olsa
    2011 yılından beri saçlarım dökülüyor, 3 dayım var ikisi kel o yüzden genetik olmasından korkuyorum 2015 yılından beri açılmalar belli etmeye başladı kendini o yüzden bir çözüm arıyorum çok geç olmadan

Yeni Üye Zuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hacamat işe yarayabilir seborede hocam. Bende bitmek bilmeyen kepek sorununa hacamat ile çözüme kavuştum. Denemediğim şampuanda kalmamıştı üstelik senin gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sac yapiniz benimkisine benziyor.Herhangi bir losyon veya hap kullanmayin. Spor, saglikli beslenme ve antioksidan destegiyle uzun yillar korursunuz. Her gun 1 2 fincan yesil cay isirgan cayi, tom hagherty scalp massage, corek otu ve uzum cekirdegi (aflatoksin icermeyen), badem ve kuru erik yiyebilirsiniz. Sampuan olarak da sac yapiniza sac derinize uygun hangisi ise o olabilir, zamanla kesfedersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Head & Shoulders Clinical Strength + Konazol + M-Furo Losyon

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sabahlari ac karna ilik limon suyu zeytinyagi

Beyaz Un, şeker, gazlı ve asitli içecekler bunlardan mümkün olduğunca tüketmemeye çalış.

Sayfa 1/2 12 SonSon