Sayfa 1/4 123 ... SonSon
49 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Retrograde Alopecia?

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi

Retrograde Alopecia?

https://hizliresim.com/X6vaR3
    Saçımın yan ve ense kısımlarında resimdeki gibi dökülmeler mevcut. Retrograde alopecia olabileceğini düşünüyorum. Bu tip dökülmede donor alanında dökülmeden etkilenmeyen saç kalır mı? Saç ekimi ya da saç klonlaması tedavilerinden faydalanabilir miyim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende de var bu durum arka tarafta özellikle

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de var bu durum arka tarafta özellikle
    Tedavi uygulamaları nasıl gidiyor peki

SaçımınDoktoru Üyesi
    cell ve minoksil kullanıyorum tepe bölgesi için ama dediğiniz kısımlar için bir tedavi uygulamıyorum siz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cell ve minoksil kullanıyorum tepe bölgesi için ama dediğiniz kısımlar için bir tedavi uygulamıyorum siz?
    Ben cell kullanıyorum. O bölgelere de sürüyorum, arada masaj yapıyorum. Retrograde alopecia saç ekimine uygun değil, bu yüzden medikal tedaviler tek şansımız.

SaçımınDoktoru Üyesi
    simdi kufur etmemek icin zor tututorum kendimi ya bende de var bu durum ulan nasil bi sansdir anasini satayim millet bi uste tedavi uyguluyo 2 dk biz ense kokune kadar surucez 2 kati masraf 2 kati ugras. moral bozmak istemem ama oradan giden sacin geri gelceginide hic sanmiorum 1 yildir hergun masajda yapiom sagliklida besleniom igneliomda bir gram fayda goremedim en cok zoruma giden o yanlar ve ense kismi zaten buyuk ihtimal oradan olusacak ilk kellik

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hemen pes etmeyin söyleyeceğim bir kaç öneri belki derdinize derman olabilir,
    1-Öncesinde ehil bir yerde sülük tedavisi yaptırmanızı öneririm,
    2-Mantari hastalıklar için lotrımın sprey var ilgili bölgeyi iyice iğneledikten sonra haftada iki defa uygulayabilirsiniz,
    3-Sülfür içerikli ürünler iyi gelebilir herhangi bir sarımsak ürünü ya da sarımsağı ezip z.yağı ile karıştırıp ilgili bölgeyi ovalamak,ya da taurin,
    4-Azelaik asidin de iyi gelebileceğini zannediyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Topikal kortizon vb ı bölgeye özel tedavi uyguluyor musunuz ? Yeni kullanmaya başladığım deri bağışıklığı etkeninin işe yarayacağını düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    cemil hocam kulak etrafindaki kendi adima saclar o kadar narinki soyle biraz oynamayla pit pit dusuo hepsi simdi suluk hacamat falan malum kanatiyor mazallah bolgeyi komple goturmesin cunku cidden hassas

miracle hocam kusura bakmayin bahsettiginiz tedaviden haberim yok nasil birsey acaba. sac dokulmesi insanin zaten zoruna giden birseyken safe bolge denilen yerlerden kellesmek 2 kat zoruna gidiyor.. bu arada hayirli bayramlar

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacamatla bir işin yok dsotum sadece sülük, o bölgedeki hastalıklı kanı emiyor kan nispeten temizlendikten sonra o bölgede doku onarımı yapacak yukarda bahsetiğim etkenleri devreye sokacaksın yoksa daha da ilerleyebilir müdahale edilmezse maalesef.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/4 123 ... SonSon