Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 19 Saç dökülmesi. YARDIM

Yeni Üye

Yaş 19 Saç dökülmesi. YARDIM

Konuyu hikayeni anlat kısmında açmam gerekiyor, ama hata veriyor. Moderatör arkadaşlar taşırsa çok sevinirim.

Öncelikle herkese iyi forumlar, hayırlı kandiller dilerim.

Ben 19 yaşındayım, saç dökülmem sanırım 17 yaşımda başladı ama ben bunların farkında değildim, 6 ay öncesinde saçlarımın artık seyreldiğini fark ettim, 4 ay önce de bunun genetik olduğunu öğrendim. Son 1 sene de yoğunlaştı özellikle saç dökülmem. Dilerseniz ailevi özelliklerimden bahsedeyim: Babamın sadece şakakları açık ve üstleri çok az seyrek. Arka tarafta hiçbir sıkıntısı yok. Baba tarafından dedem kel, kaç yaşında olduğunu bilmiyorum, kendisi de hatırlamıyor. 2 tane dayım var, ikisinin de çok gür saçları var, keza oğulları da öyle. Annemin babasının saçları birazcık seyrek ama bunun yaşadığı rahatsızlıktan olduğunu düşünüyorum. Anneannemin saçları o kadar gür ki.. Fakat annemin saçlarının önü biraz açık. Genetik olduğundan şüpheliyiz, çünkü kendisi eskiden doktorun tiroidinde nodül var dediğini söylüyor üstelik saçları bu hale 25inden sonra gelmiş ve ailesinde kimse de olmaması cabası. Amcam yok ama babamın amcasının oğlu var saçları gayet gür, hatta inanılmaz gür. Gördüğünüz üzere ailemde dedemden başka kel olan kimse yok, anneminki şüpheli çünkü. Bu haldeyken benim saçlarımın bu kadar erken dökülmesinin mantığı nedir? Aslında babamla dökülmemiz çok benziyor ama onun verteksinde sorun yok (Herkes babamın tamamen kopyası olduğumu söylüyor, köselik, yüz tipi, saç tipi her şey kısaca. Neyse ailevi özelliklerimi anlattım. Şimdi fotoğrafları ekleyeyim. 4 adet fotoğraf var, sağ,sol şakak, tepe ve verteks. 4 aydır Hair Forte sprey ve xpecia kullanmaktayım. Dökülmeyi acaip derecede azalttı, hani şampuanla yıkıyorum saç yok ne havluda ne lavaboda. Duşta dökülmüyor, sabah yastıkta yok, elimi atıyorum gelmiyor. Ama gürleşme olmadı bunun nedeni nedir, sizce bu ilaçların işe yaradığının göstergesi midir? Peki sizin bana önerileriniz nelerdir, artık canım bu işe çok sıkılmaya başladı. Miracle losyon, ketoral krem başlamayı düşünüyorum. Böyle yazdığıma bakmayın, psikolojikmen çökük durumdayım. Lütfen yardım.

Sol şakak : http://i.hizliresim.com/Q2Rbmy.jpg
    Sağ şakak : http://i.hizliresim.com/dBnYmD.jpg
    Verteks : http://i.hizliresim.com/X6BOm3.jpg
    Tepeden bir görüntü : http://i.hizliresim.com/5y8Wbz.jpg

Şakaklarda tüylenme mevcut ama bilmiyorum artık siz yorumlarsınız. Şimdiden teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seti veya ru yanına miracle dermastamp ve masaj duzgun beslenme spor yeterli 4 5 ay sonra duruma göre yön değiştirirsiniz

Yeni Üye
    Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Diğer tecrübeli arkadaşlar yaşımı da göz önünde bulundurarak tavsiyede bulunabilirler mi?

Yeni Üye
    Sadece seti + miracle ile düzelir mi bu saç?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Burkay biz kahin değiliz kardeşim forumda 37473747 tane konu var saçlarını bu kadar düşünüyorsan 1 gününu ayır zahmet olacak ama forumdaki tüm konuları oku hem pmden hem burdan saçma ve cevabı olan sorular soruyorsun aynı konuyu da 38473 kere açmanin anlami yok forumu kirletmekten baska bir ise yaramiyor.

Seti ve miracle ile duzelir mi sorusu ne saçma bir soru denemeden bunun cevabini nasil verelim sana? Forumda kel kalanlarin yarisi bu ikilemde kalip zaman kaybedenlerde olusuyor. Boş konular açıp gereksiz sorular sormak yerine araştirma yapıp bir an önce tedavilere başla. Forumda her şey yazıyor daha şimdiden hazır bilgiye ihtiyaç duyuyorsan senin bu saç problemiyle işin var.

Yeni Üye
    Konu günceldir

Yeni Üye
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim yalnız, empati duygusundan mahrum birisisiniz anlaşılan. Konuyu açalı 15-16 saat olmasına rağmen gereken ilgiyi görmediği için moderatör ağabeyimizin, soru yönelterek konuyu canlandırabilirsin tavsiyesi üzerine sordum bu soruyu. Konuma gereken ilgi gelmeyince çareyi de yeni konu açmakta buldum. Dediğiniz rakamlarda konu açmadığım gibi, pmden sorduğum sorununda kanımca saçma bi tarafı yoktur. Forumda yaklaşık 2 haftadır okumadığım başlık kalmadı ama her insan her makaleyi anlayamayabiliyor, sizden sadece bunu açmanızı istemiştim çünkü forumdaki çoğu makalede ilgili ürünü tanımlarken yeni kaydolan birisi için bir sürü yabancı kavram kullanılmış. Forumda herkes herkese yardımcı olurken, ki ben de bazı arkadaşlarla bilgilerimi paylaştım, istediğim şey tecrübeli ağabeylerimin yaşımı ve anlatığım nitelikleri göz önünde bulundurarak farklı tedavi tavsiyeleri vermesiydi. Sizde ki bu hırs ve nefret söyleminizi meydana getirecek ne yaptım bilmiyorum. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı burkaayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim yalnız, empati duygusundan mahrum birisisiniz anlaşılan. Konuyu açalı 15-16 saat olmasına rağmen gereken ilgiyi görmediği için moderatör ağabeyimizin, soru yönelterek konuyu canlandırabilirsin tavsiyesi üzerine sordum bu soruyu. Konuma gereken ilgi gelmeyince çareyi de yeni konu açmakta buldum. Dediğiniz rakamlarda konu açmadığım gibi, pmden sorduğum sorununda kanımca saçma bi tarafı yoktur. Forumda yaklaşık 2 haftadır okumadığım başlık kalmadı ama her insan her makaleyi anlayamayabiliyor, sizden sadece bunu açmanızı istemiştim çünkü forumdaki çoğu makalede ilgili ürünü tanımlarken yeni kaydolan birisi için bir sürü yabancı kavram kullanılmış. Forumda herkes herkese yardımcı olurken, ki ben de bazı arkadaşlarla bilgilerimi paylaştım, istediğim şey tecrübeli ağabeylerimin yaşımı ve anlatığım nitelikleri göz önünde bulundurarak farklı tedavi tavsiyeleri vermesiydi. Sizde ki bu hırs ve nefret söyleminizi meydana getirecek ne yaptım bilmiyorum. İyi forumlar.
    Ben de 20 yaşındayım merak etme kimsenin de nefret hırsına vs.. sahip olduğu yok. Konunuz gereken ilgiyi görmek zorunda değil lakin siz araştırmak zorundasınız. Anlaşılmayacak bir şey yok. Buradaki hiçkimse bu bilgileri doğuştan oğrenerek dünyaya gelmedi. İnternette anlamadığınız tüm yerlerin cevaplari mevcut. Emin ol o tecrübeli ağabeylerinden birkaçına yazsan ve sürekli sorular sorsan üst üste konular açsan onlar benden daha sert cevaplar verirdi. Bir konuyu 2 kez 3kez açman senin bencil bir insan olduğunu gösterir. Burada kimsenin kimseden üstünlüğü yok diğer insanın konusu neden senin konuların altında kalsın? Kusura bakma ama kimse senin önüne hazır omlet koymayacak. Yumurtası tavası ocağı her şey mevcut site de tek tke tarife bakarak kendi omletini yapacaksın. Forumdaki konular gayet açık birinin sana bir tedavi şekli belirlemesini mi bekliyorsun? 1.kural belirli bir tedavi şekli yok. Bunu kendin belirleyeceksin bu psikolojiden de acilen kurtulman gerek. Sakin sakin konulari araştıra araştıra oku. Ortalama zekaya sahip her insan bu forumdaki konuların %80 90nını anlar geriye kalan %10 20yi de araştirarak yine bulur anlar. Yeterli cabayı ve özveriyi göstermediğiniz aşikar. Birinin bunları söylemesi gerekiyordu. Bu yüzden kötü adam olacaksam seve seve olurum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bakın şunu anlamıyor yeni üyeler. Hocam şunu yapsam saçlarım çıkar mı? Abi sen bunu kullanmışsın bende kullanıcam bende saç çıkarır mı? Yani böyle sorular sorararak zaman kaybediyorsunuz. Kişiden kişiye değişmekle etkinliği az veya çok olan tedaviler-etken maddeler belli zaten aşağıya yazayım bunlardan seçeceksiniz bir kaç tanesini mantıklı şekilde kombine yapıp kullanacaksınız en az 4-6 ay. Abi 2 hafta kullandım saçlarımı döktü abi 2 hafta kullandım saçlarım fırça gibi oldu her yerden kıl fışkırıyor bunları geçin lütfen. Anajen-Katajen-Tolojen süreleri belli.

Setipiprant
    RU58841
    Minoxidil
    Spirolactone
    Avodart
    Proscar
    Ketokonazol
    Setirizin
    Mikroiğneleme
    Masaj
    Azelaik-Çinko-B6
    Procapil

Yani bir çok kişi buraya sadece istediği şeyleri duymaya geliyor ama o istediğiniz şeyleri duysanız ne olucak? Sözler gerçekleri değiştirmiyor arkadaşlar. Ya da buradaki deneyimli üyelerin-modların- yada site kurucusu miraclenin elinde siğirli değnek yok onlarda sizin gibi insan öncelikle bunu kavrayın. Sizden farkları araştırmaları ve deneyim kazanmları sadece bu. İlla psikolojik olarak rahatlamak istiyorsan yazayım kendinde biliyorsun zaten ailende çok agresif bir dökülme yok anlattığına göre. Babamın saçları hala yerinde diyorsun. Bu forumda bir çok insan var senin yaşındayken NW5-6 olan. Buraya konu açtığınzıa göre okuma yazmanız var-aklınızda var o yukarıdaki etkenlerden birini veya bir kaçını seçin tedaviye başlayın bu kadar basit. Birde bu platformda her ne kadar çok deneyimli-araştıran-bilgili üyeler olsada bir o kadar bilinçsiz prospektüs okumaktan aciz üyelerde var. Bilmediğin insanlardan tavsiye alacağıma eski deneyim konularına bakar sonuç alanlar nasıl almış kendim araştırma yaparak kendime tedavi çıkarırım. Yani özetle senelerdir zaten forumda yeterli sayıda deneyim birikti buraya gelip birinin sana minox kullan kardeşim ru kullan demesini beklemek vakit kaybından başka bir şey değil.

Yeni Üye
    Konu günceldir.

Sayfa 1/2 12 SonSon