8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: saç dökülme hikayem

saç dökülme hikayem

öncelikle merhaba 26 yaşında bayanım. Saç dökülmem 17 yaşına dayanıyor. Ama hep normal sınırlar içerisinde bir dökülmem oldu. Ayrıca demir eksikliği için tedavi de görmüştüm. Daha sonra öğrencilik, stres, saça yapılan işlemler derken 2012 yılında temmuz gibi saçlarımda açılmalar olduğunu farkettim. Dermatologa gittim bepanten evigen verdi o sırada yurtdışına taşındım sadece bu ampulleri uyguladım. Saçlarım düzelmedi. Daha sonra yine hayatın akışında saçlarım önceliğim olmaktan çıktı. Ara sıra ampulleri uyguladım o kadar. 2016 yılında tekrar doktora gittim. Ferritin değerim 13 çıktı. Doktor anlamlı bir eksiklik değil dedi Hafif bir hormon bozukluğu için endokrine gönderdi. 5 kutu kadar diane kullandım. Bana tek getirisi malesef saçlarım değil migren oldu. Daha sonra tekrar test yaptık ferritin 8 e düşmüştü. Demir ilaçları kullandım tekrar yükseldi tekrar düştü. En son yine düşüktü. Doktor minoksil vermişti bu arada bide. Sanırım demir eksikliğim olduğu için ciddi bir çarpıntı yaşadım ve bıraktım. Bütün yazımı beslenme üzerine araştırarak geçirdim ve 1.5 ay önce bütün beslenme düzenimi değiştirmeye karar verdim. Bu siteden de bu konuda çok şey öğrendim. Saçlarımda ciddi bir açılma söz konusu. 1.5 aydır priorin kullanıyorum. Kara üzüm, kabak çekirdeği, ceviz, pekmez artık hayatımın bir parçası oldu.Bir haftadır minoksil %5 kullanıyorum günde bir kere ve demir ilacı içiyorum. Kafam o kadar karışık ki skar yapmayan saç kaybı, telogen efflivum, genetik erkeksi dökülme gibi farklı teşhisler aldım. Kardeşimde de demir eksikliği mevcut. Dökülme tipimiz benzer ona telogen efflivum teşhisi koyan doktor ikimizi görünce genetik dökülme dedi. Saçlarımın genelinde bir kayıp söz konusu malesef kulak üstünde de seyrelme mevcut. Yeni çıkan saçlarım oldu renksiz bir şekilde uzuyorlar fakat ön bölgede çıkış çok az. Saçlarımın 17-18 yaşındaki haline dönmesi mümkün mü? Daha başka ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni Üye
    Cell losyan ve miracle deneyebilirsiniz. Miracleyi daha yoğun yapabilirsiniz.

Alıntı matakade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cell losyan ve miracle deneyebilirsiniz. Miracleyi daha yoğun yapabilirsiniz.
    Miracle losyonu tresanda diane 35 ile denedim ama tresan tonik mi çok sert anlamadım sivilceler oluştu bıraktım başka bir tonikle tekrar deneyim o zaman. Teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlarımın 17-18 yaşındaki haline dönmesi mümkün mü? Bu mümkün değil. (Erkek tipi dökülmeyse)

Olan saçları koruman ve koyulaştırman mümkün. Ölmemiş köklerden kısıtlı saç çıkışı yakalaman mümkün.

Her doktor farklı bir teşhis koyuyor sorunun ne olduğunu bende anlamadım. Çıkan saçlarım var ama hep tüy gibiler o şekil uzuyorlar. Saç köklerinin çoğu duruyor denildi en son. Son gittiğim doktor telogen effliviuma daha çok benziyor dedi o da anlamadı sanırım tam.

arkadaşlar konumu son kez güncellemek istedim. saçlarım tamamen yoluna girmese de toparlanmaya başladı foruma bakmak eskisi gibi aklıma gelmiyor. buraya not düşmek istedim. beş aydır minoxil kullanıyorum. demir eksikliğim vardı onun için tedavi görüyorum. destek olması için günde bir tane bemiks içiyorum bunun dışında beslenmeme çok özen gösteriyorum. her gün mutlaka bir haşlanmış yumurta, ceviz, badem ve tam tahıllı ekmek pirinç tüketiyorum. saçlarımda çok fazla açıklık vardı konunun ilk mesajında belirttiğim gibi her yerinden çok fazla saç çıkmaya başladı. sadece minoxil sıktığım yerler değil ensemde bile yeni saçlarım çıkıyor. önce ince ince şeffaf şekilde çıkıp sonra koyulaşıyor. saçlarımın kalitesi rengi her şeyi değişti en önemlisi dökülmem yok denecek kadar azaldı. haftada bir bemiks bepanthen evigenli maske yapıyorum. her şeyin başı sabırmış. forumdaki herkese gür saçlı günler dilerim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sonuclari aktariyorsunuz iyi guzel keske before after da yapsaydiniz

Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuclari aktariyorsunuz iyi guzel keske before after da yapsaydiniz
    fotoğraf çekmemiştim bu tedaviye başlamadan önce. o yüzden before after yapamıyorum.