Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sarımsak Losyonu Saçımı Mafetti Sürekli Derim Kabarıyor Dökülüyor Yardım?

Üye

Sarımsak Losyonu Saçımı Mafetti Sürekli Derim Kabarıyor Dökülüyor Yardım?

Merhaba arkadaşlar sarımsak losyonu hazırladım sarımsak+zeytinyağı+keratin. bi arkadaş tavsiye etmişti 2 günde bir kulanıyordum. kafamı acayip yakıyordu faydasıda oldu ama daha sonraları deride sürekli kabarmalar yaptı ve saçımı mafetti özelikle şakaklarda saçımı acayip döktü bırakalı 3 hafta oluyor ama halen saç derisi kabarıyor dökülüyor sürekli duştan sonra özellikle ne önerirsiniz.?

resimler
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Losyonu hazırlama şeklinizden ve uygulama şeklinizden bahseder misiniz,bu konuda bilgim yok ama keratinle tepkimeye girmiş olabilir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Deri alerjik tepki vermiş, keşke önceden kolunuza sürüp gözlemleseydiniz alerjik reaksiyona neden oluyor mu diye.

Üye
    Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deri alerjik tepki vermiş, keşke önceden kolunuza sürüp gözlemleseydiniz alerjik reaksiyona neden oluyor mu diye.
    Akıl edemedim hocam haklısınız beklemiyordum böyle birşey ve geçmiyorda saç bırakmıcak kafada yakında.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Losyonu hazırlama şeklinizden ve uygulama şeklinizden bahseder misiniz,bu konuda bilgim yok ama keratinle tepkimeye girmiş olabilir.
    Hocam sarımsağı eziyom zeytin yağı ve keratin ile karıştırıp kafama sürüp eşarpla kafamı bağlıyordum 1 saat gibi kalıyordu ondan sonra yıkıyordum.

Sedef veya egzema var mıydı saçlı deride önceden ?

Bu sarmısağın sahip olduğu yüksek sülfürden dolayu kendi irrite edici özelliğidir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çay agacı yağı bulun zeytin yağı için seyreltip derinize sürün daha sonra konazol sampuanla hafta da 1 kez yikanin haftanin diger günleri zinc prityon ve salisilik asit iceren pirdolin sampuan kullanin yangilar hafifleyecek ve zamanla gececektir. Yoksa seboreye dönüşür haberiniz olsun.

Üye
    Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sedef veya egzema var mıydı saçlı deride önceden ?
    Hayır yoktu.

Üye
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çay agacı yağı bulun zeytin yağı için seyreltip derinize sürün daha sonra konazol sampuanla hafta da 1 kez yikanin haftanin diger günleri zinc prityon ve salisilik asit iceren pirdolin sampuan kullanin yangilar hafifleyecek ve zamanla gececektir. Yoksa seboreye dönüşür haberiniz olsun.
    Teşekkürler hocam. zinc prityon derken sedolin ve seboderm gibi şampuanlar var onları dıyorsunuz galiba gogleden aratım bırcok şey çıktı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Pirdolin şampuan yazın çikar

Sayfa 1/2 12 SonSon