Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
26 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç dökülmesini engellemeye yardımcı bitkiler ile kür oluşturma projesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nane Yağı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/

salin (SA), Jojoba Yağı (JO),% 3 Minoksidil (MXD) veya% 3 Nane Esansiyel Yağı (PEO)

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence oncelikle bu aktarlarda satilan yag sabun ot vs ne kadari dogal ve guvenilir hangi markalar durust calisiyo falan icerden biri olarak bunlari ogrenip paylasman daha iyi olur. Bakiyoruz pazarda da yag var sisede satiyo aktarda da internettede hepsinin fiyatlari degisik haliyle guvenemiyoz. Sen bize hangi marka iyidir namuslu is yapar falan ogrenebilirsen gercekten cok faydali olur
    Hocam benim çalıştığım aktar bildiklerinizden biraz büyük hem üretici hem satıcı çörekotu yağı keten aspir vs bunları kendi üretip satıyor dolayısıyla yağ konusunu biliyorum nasıl yapıldığını falan çalıştığım yer adına konuşursam doğal ve güvenilebilir ama diğerlerini bilemem fiyat konusunun o kadar farklı olmasının sebebi son satıcının insafı biz burdan eczanelere x fiyata aktarlara x+3 fiyata satıyoruz onların kimisi 2x fiyata satıyor kimisi 2.5x fiyata satıyor

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitkileri kullanirken kullanim miktari ve suresi bakimindan dikkatli olunmalidir. Sinamekinin uzun sure istikrarli kullanim sonucunda bagirsak tembelligi ve florasini bozma riski vardir. Yesilcayda miktari fazla kullanildigi takdirde katesinlerin testosteronu dusurme ve jinekomasti tehlikesi vardir. Vucutta hormon ve kortizol dengesi cok hassastir. Aldiginiz etkenlerin etkisini zamanla gozlemlersiniz. Ama iyi arastirmaniz gerekebilir.
    bunu bende düşündüm hocam son düşüncem oral olarak değilde topikal olarak kullanmak kazakcemil hocanın önerisiyle tentür yapmaya çalışacağım

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçeni ve zamanını daha gerçekçi tedavilere ayırmanı öneririm ama madem araştırıyorsun;

https://www.hairlossrevolution.com/blog/

Bu blogta saç dökülmesi ile ilgili doğal tedaviler hakkında Türkçe kaynaklarda bulamayacağın araştırmalar var göz at istersen.
    teşekkürler hocam bütçemi ve zamanımı zaten cell seti ve ru ya ayırıyorum burdaki tek amacım elimdeki imkanlar hazır çoğalmışken etkili bir yan tedavi bulabilirmiyim di

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nane Yağı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/

salin (SA), Jojoba Yağı (JO),% 3 Minoksidil (MXD) veya% 3 Nane Esansiyel Yağı (PEO)
    tamam hocam bunuda yazdım teşekkür ederim

Arkadaşlar sizin ve Kazakcemil hocanın önerileriyle bir liste oluştu bunu paylaşıyım

1-Anti inflametuar olanlar;zerdeçal-zencefil-s.üzüm çekirdeği-çörek otu-ardıç touhumu,karanfil-meyan kökü-kabuk tarçın nane,kekik sinemaki vs
    2-Kna dolaşımını artırıcı bitkiler; acı biber-biberiye-kafein-ginko bloba vs
    3-Dht bloker bitkiler;Yeşil çay-ısırga(tohum kök yaprak) yakı otu-kırkkilit otu(at kuyruğu vs s

Projeye başlarkenki ilk amacım hem çayını içebileceğim hem suyu ile saçımı durulayabileceğim bir tedaviydi ama kazakcemil hocanın ve sizin önerilerinizle bu planı değiştirdim bu bitkilerden seçtiklerimden oluşan bir tentür yapacağım. Bu tentürü elma sirkesiyle yapacağım 2 hafta bekleteceğim sonrasında içerisine az miktarda dmso ekleyip losyon gibi saçıma uygulayacağım ana tedavimin yanında sonuçları tedavi sayfamda paylaşırım bugün seçtiğim malzemeleri toplayıp fotoğraflarını paylaşırım akşama doğru

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı talhayaldiz96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. İsteğim hepsini ayrı ayrı kullanmak yerine karışık bitkilerden oluşan bir şey mesela bu dediklerinizi bir karışım yapıp sabah akşamkaynatıp içmek suyunu losyon gibi kafama uygulamak
    Hayır oral kullanma bunları topikal tentür şeklinde kullanabilirsin ayrıca etken maddenin ne kadar tentüre geçeceği deriden ne kadar emileceği bitkideki etken madde miktarı bitkin toplanma kurutulma süresi vs. tam olarak bilemiyoruz sadece üzerinde yapılmış araştırmalardan yola çıkarak söyledim kekik ve ısırgan pgd2 nin üretilmesini engelleyebilir sinemaki ve at kuyruğuda pge2 ve wnt aktifleştirebilir.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Arkadaşlar yapacağım tentürün içine koyacağım bitkilerin fotosu aşağıda sizin son tavsiyelerinizi de aldıktan sonra elma sirkesi ile yapmaya başlayacağım

Bunu koyma dedikleriniz yada bunu koysan daha iyi olur yada şu varken şuna gerek yok dediğiniz şeyler varsa lütfen yazın.

Isırgan göremedim orada, ayrıca biberiye ve defne yaprağı da eklenebilir. Lavanta da ekleyebilirsin ne yazık ki dökülmen kronikleşmişse bunlar saçlı deriyi kısa vadeli rahatlatmaktan başka fayda etmez. Sadece ilk aşamalarda etkisi gözlemlenilebilir.

Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isırgan göremedim orada, ayrıca biberiye ve defne yaprağı da eklenebilir. Lavanta da ekleyebilirsin ne yazık ki dökülmen kronikleşmişse bunlar saçlı deriyi kısa vadeli rahatlatmaktan başka fayda etmez. Sadece ilk aşamalarda etkisi gözlemlenilebilir.
    Hocam ısırgan ve yeşil çay paket olarak yoktu o yüzden çekemedim fotosunu ama bu ikiside olacak dediklerinizi not aldım yarın bakacağım elimde olanları koymaya çalıştım hep. Amacım zaten bunu ana tedavi olarak kullanmak değil cell seti ru dönüşümlü tedavime yan tedavi olarak uygulamak ne kadar etkisi olursa kardır. Bide geliş fiyatından alacağım için maddi olarakta çok yormuyacak.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon