Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Horlama ve saç dökülmesi arasındaki ilişki.

SaçımınDoktoru Üyesi

Horlama ve saç dökülmesi arasındaki ilişki.

Saçlarımızın sabahları daha fazla döküldüğünü hemen hemen herkes fark etmiştir sanırım.

Uzun bir uykudan sonra yastıkta bir yığın birikmiş saç ile uyanırız.

Bazı arkadaşlar buna sebep olan şeyin gece uyurken saçlarımızın yastığa sürtülmesi ve fiziksel etkiden dolayı dökülmesi olarak görmekte.

Fakat bence bunun sebebi gece uyurken vücudumuza gündüze oranla daha az oksijenin girmesidir.

Özellikle horlama derecesi ne kadar büyükse vücuda o kadar az oksijen girmiş oluyor.

Eğer çok horlayan biriysek ve çok fazla uyuyorsak, vücudumuzun oksijensiz kaldığı vakitte o kadar artacağı için bununla orantılı olarak saç dökülmeleri de çoğalır.

Saç kökleri ne kadar az oksijene maruz kalırsa o kadar dayanaksız oluyor.

Horlamak demek solunum yollarının daralması ve daha az oksijenin vücuda girmesi demektir.

Ben çok horlayan birisiyim ve bunu önlemek için birkaç gündür uyku bandı kullanıyorum.

Bunu kullandıktan sonra sabahları meydana gelen saç dökülmelerinde azalma olduğunu fark ettim.

Böyle bir şey tespit ettim ve birbiriyle ilişkili olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple paylaşayım dedim, selamlar.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srkn2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarımızın sabahları daha fazla döküldüğünü hemen hemen herkes fark etmiştir sanırım.

Uzun bir uykudan sonra yastıkta bir yığın birikmiş saç ile uyanırız.

Bazı arkadaşlar buna sebep olan şeyin gece uyurken saçlarımızın yastığa sürtülmesi ve fiziksel etkiden dolayı dökülmesi olarak görmekte.

Fakat bence bunun sebebi gece uyurken vücudumuza gündüze oranla daha az oksijenin girmesidir.

Özellikle horlama derecesi ne kadar büyükse vücuda o kadar az oksijen girmiş oluyor.

Eğer çok horlayan biriysek ve çok fazla uyuyorsak, vücudumuzun oksijensiz kaldığı vakitte o kadar artacağı için bununla orantılı olarak saç dökülmeleri de çoğalır.

Saç kökleri ne kadar az oksijene maruz kalırsa o kadar dayanaksız oluyor.

Horlamak demek solunum yollarının daralması ve daha az oksijenin vücuda girmesi demektir.

Ben çok horlayan birisiyim ve bunu önlemek için birkaç gündür uyku bandı kullanıyorum.

Bunu kullandıktan sonra sabahları meydana gelen saç dökülmelerinde azalma olduğunu fark ettim.

Böyle bir şey tespit ettim ve birbiriyle ilişkili olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple paylaşayım dedim, selamlar.
    İlginç bir gözlem! astım alerji ve saç dökülmesi mekanizmasındaki benzerlikle ilintili gibi duruyor,temellendirmek lazım bu tür gözlemleri,saç dökülmesi mekanizmasını anlamak için doğru yoldayız.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    2 3 tane astim hastaligi olan arkadasim var çocukların saclar burak ozvicit gibi onlar haplari ne aralikla kullaniyor acaba

Saç dökülmesi kellik değildir, şunu kavramalıyız artık. Saç dökülmesi sağlıklı bir bireyde sıkıntı yaratmaz.
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

Ayrıca bu forumda daha önce yatış biçiminin scalp sirkülasyonuna etkisi paylaşıldı, sürekli yüzümün sağ tarafı üzerine yatardım, sağ yanlar ve şakaklar çok gür ve sol taraf seyrekti, tesadüfen sol tarafa yatmaya başlayınca sağ tarafı gürleşti, sol tarafı seyreldi.
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar bütün gün hareket ettiğiniz için dökülenleri göremiyor olabilirsiniz ancak yatarken saatlerce aynı yerde bulunduğunuz için dökülenler de doğal olarak yastıkta birikiyor.

Yastigima saten bir şal örtüyorum,artik yastikla surtunmeden dolayı saç dökülmem olmuyor. Duşta ve normalde dökülme devam tabi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Seden1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yastigima saten bir şal örtüyorum,artik yastikla surtunmeden dolayı saç dökülmem olmuyor. Duşta ve normalde dökülme devam tabi
    saç yastığa sürtündü diye dökülmez ki zaten dökülen teller elektriklenme yaparak yastığa yapışıyordur böyle sadece dökülenleri görmemiş olacaksın.

Gece uykusunun kalitesi bütün hormon sistemi regülasyonunu etkiler bu en başta bağışıklık yeterli enzim ve büyüme aktivitesi ile günlük melatonin dopamin vb hormonlarıda büyük ölçüde etkiler.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece uykusunun kalitesi bütün hormon sistemi regülasyonunu etkiler bu en başta bağışıklık yeterli enzim ve büyüme aktivitesi ile günlük melatonin dopamin vb hormonlarıda büyük ölçüde etkiler.
    inboxunuza bakabilirmisiniz
    İş işten geçmeden;
    1) Oral

2) Topikal

Sayfa 1/2 12 SonSon