Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç dökülmesi hakkında yeni gelişme

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antik mineral (ancient minerals)
    Cemil hocam, suyla seyreltebilirsiniz biraz, bende amuda kalktıktan ve masaj yaptıktan sonra kullaniyorum. Sac dokulmesinin hormonlarla alakali olmadigini bende dusunuyorum. Bilimin bence en onemli ozelligi yanlislanabilir olmasidir. birkac aydir antiandrojen ve antidht losyon kullanmiyorum. Sacimda en ufak dokulme yok. Her 40 50 gunde bir spor yaptigim icin fsh lh prolaktin ve serbest total testosteron degerlime baktiriyorun. Sac belli bir dönem dokuluyor. sonra belli bir donem dokulmuyor. Aslinda losyonlar ise yariyor derken bu dokulmeme donemine denk geldigimizi dusunuyorum.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cemil hocam, suyla seyreltebilirsiniz biraz, bende amuda kalktıktan ve masaj yaptıktan sonra kullaniyorum. Sac dokulmesinin hormonlarla alakali olmadigini bende dusunuyorum. Bilimin bence en onemli ozelligi yanlislanabilir olmasidir. birkac aydir antiandrojen ve antidht losyon kullanmiyorum. Sacimda en ufak dokulme yok. Her 40 50 gunde bir spor yaptigim icin fsh lh prolaktin ve serbest total testosteron degerlime baktiriyorun. Sac belli bir dönem dokuluyor. sonra belli bir donem dokulmuyor. Aslinda losyonlar ise yariyor derken bu dokulmeme donemine denk geldigimizi dusunuyorum.
    Suyla seyreltmeyi deneyebilirim ama bozmaz değil mi etkeni?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    her gün yeni etkenler çıkıyor. bilim çevresinde kelliğe kesin çözüm sorulunca en az 10 sene sonra diyorlarmış. şimdi sorduklarında ise en fazla 5 sene diyorlar. bilim her gün ivme kazanarak çözümlere yaklaşıyor. umudunuzu kaybetmeyin bence kesin çözüm çok yakında.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suyla seyreltmeyi deneyebilirim ama bozmaz değil mi etkeni?
    Acikcasi bende de biraz yakmisti. Kademeli olarak bozmayacak sekilde damla damla seyreltip deneyebilirsiniz. Bayanlar bu şekilde ciltlerine kullaniyorlarmis. Bende ona istinaden bu sekilde kullaniyorum. Ben kullandigimdan beri (2 haftadir) ne olumlu ne olumsuz bir etki goremedim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır bu ilac değil bunun etken maddesi CsA şuan bahsedilen ise WAY316606 ikisi de ostreoporosis ilacı ancak WAY etken maddesi wnt beta sinyal yolağının açmak için SFRP1 proteinini blokluyor. Mekanizma aynı gibi görünse de bilim insanlarına göre WAY daha güçlü bir etken ayrıca bu makalede kullanılan etken dmso'da çözünerek yapılmış. HLT sitesinde formülu var. WAY etken maddesi de intternette satılıyor 10 mg 250 dolar civari baya pahalı umalım ki seti gibi çin lab.larında üretilip ucuza satılsın ve biz de deneyelim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mag yag bende hic yanma vs yapmadi sahte olabilirmi ?
    antik mineral markasi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sodyum tiyosülfat magnezyum yağından çok daha güçlü bir etken kalsifikasyon için. dmso ile çözünüyor. Kireçlenme için X ray fotoğraflarını görmüştüm öncesi ve sonrası olarak.
    Doğrudur hocam temin sorunu sikinti cozme sorunuda var bende sebo var seboyu da tetikleyebilir birde saci yipratma payida olabilir
    Magnezyum yagi Ona nazaran Daha dogal kolay saci hafifte olsa besleyebilir
    Tesekkur ederim bilgi icin

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben inanmiyorum cozum bulunsun cunku ilac sektoru kronik hasta ister kalici tedaviden ziyade bagimli olunsun surekli kullanilsin ister. ilac sektorunde yilda 100 milyar dolardan fazla sunumlara pazarlamaya kongrelere para harcaniyor. ilac sektoru bulmak isteseydi bu kadar imkan teknoloji varken bulunabilecegine inaniyorum. Bunu yaninda milyarca dolarlik binlerce urun var boyadan tutun bakim yaglari sampuanlari bunlarin hepsinin cope atilacagi demek. Bu kadar kolay oldugunu dusunmuyorum. Bu dunyadaki kapitalist sistemde. Istenilse gercekten care bulunurdu simdiye kadar. ise yarayan urun cikartildiginda o firmadan satin aliniyor ve sonra cope gidiyor tum calismalar ,biraz arastirirsaniz gorursunuz. Igf 1 deneyi vardi devon di sanirim cocugun adi hatirlarsaniz olmustu cocuk. Sonra tum ekip ortadan kayboldu. Devam edilmedi.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Yeni Üye
    emin ol çözümü sununca 100 milyar dolardan daha büyük gelir elde edilir. çünkü kellik genetik bu hastalığı yer yüzünden silmek için kelleri toplama kampına alıp öldürmek lazım ancak öyle önüne geçilebilir bu gen bozukluğunun.yani tedaviyi bulan köşeyi çok pis döndü. çözümü bulmak için her gün şirketler bu yüzden açılıyor. bu şehir efsanelerini bırakın bir kenara çözüm çok yakın kimse ben buldum saklıyorum çözümü ayağına yatmaz.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon