Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Saf spiro

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllardır kullanırım evet kesti kullandıgım süre zarfında saçlarımda 1 tel dahi dökülme olmuo
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saf spiro kullanıyorum saçım gürleşiyor fakat kendi seyrinde de dökülmeye devam ediyor tedavi uygularken yorumlardan çok bünye farkılılıklarını unutmamak lazım

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saf spiro kullanıyorum saçım gürleşiyor fakat kendi seyrinde de dökülmeye devam ediyor tedavi uygularken yorumlardan çok bünye farkılılıklarını unutmamak lazım
    Doğru bir tespit, saç dökülmesinde işe yaradığı bilinen etkenler bize genel bir perspektif verse de asıl olan kişiye özel spesifik durumların belirlenmesi, bu da ne yazık ki uzun, dolambaçlı ve zor olan yanı meselenin.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Kullandığınız alkolün kalitesi iyi değilse saf spiro tam olarak çözünmeyebilir ben genelde bu sorunla karşılaşıyorum, dmso ilave etmeniz durumunda tamamen çözünecektir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok doğru. Yani saf spiro ile 3 tane olumlu yorum okuyunca büyük bir hevesle başlayınca sonuç alamayınca hayal kırıklığına uğramayın. Spiro örnek yani sadece. Tek tek denemek zorundasınız. Dökülme kesinlikle tek tip değil yani her kişide onlarca farklı mekanizma devrede. Yoksa tek bir başarı hikayesi okuyunca onun aynısını deneyen herkeste aynı sonuç alınması lazım ama alınmıyor.(dökülme geçmişi-süreci aynı olsa dahi) Ben 6 senedir uğraşıyorum her şeyi denedim şampuandan sabuna her türlü ham maddeye kadar. Uzun süreler vererek birde şunu unutmayın saç çıkıyor evet ama tam sağlıklı olmadığı için döngü oluyor ve fazlar çakışıyor tekrar başa dönüyorsunuz bu yıpratıcı sürece dayanmak zorundasınız yok ben dayanamam diyorsanız NW7 kafa ile mutluluklar Ve bu sürecin en en en önemli şeyi psikoloji yani çektiğiniz fotoğraflar ışık saç tarama yönü kullandığınız şampuan her şey etkiliyor bunu her hafta bir gün belirleyin onlarca açıdan onlarca fotoğraf çekin iyi kamerası olan bir telefon yada profesyonel fotoğraf makinası ile çekin.
    Konu Miracle tarafından (07.06.2018 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    elinde saf spiro olan varmı? veya nereden alacağım hakkında bilgisi olan TR de? birde miracle 100 ml losyon için kaç gram spiro gerekir?

Yeni Üye
    Saf spiro benim de dikkatimi çekiyor.yalnız bu kadar zor bulunması tuhaf değil mi? Hiç adı bilinmeyen etkenler kane Shop gibi yerlerde varken bu kadar güçlü olduğu söylenen bir şey nasıl piyasada bulunmaz?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123