Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 10 Günde Bunlar Olur Mu?

Yeni Üye

10 Günde Bunlar Olur Mu?

Herkese merhaba

Yaşım 37. Ve 17 yaşından bu yana sürekli saçım dökülüyor. Şakaklarım dışında bariz kellik yok, ama seyrek halde. Yaklaşık 9 sene önce bir arkadaşımla birlikte bir amerikan sitesinden Ragaine Foam sipariş verdik. 4 tüp. 3 ay kullandım. Hiç bir faydasını görmedim ve o tempoda beni yorduğu için bıraktım.

Tam 2 hafta önce 6-7 ay üşenip berbere gitmediğim saçlarımı keseyim dedim. 1.2 Cm lik ucu takıyorum diye yanlışlıkla 0.3 'ü takmışım. Hatuna da kes dedim. Hatun bu çok kısa oldu deyip duruyordu. Ben de devam et biliyorum diyordum.

Tıraş bitti ve aynaya baktığımda manzara komikti

Madem kısalttık saçları alayım bi minoksidil dedim. Burayı da baştan sonra okudum. 10 tane adovart attım içine. 2 güne bir de argan diye bir yağ var, karık onu sürüyorum.

Yukarıda bahsettiğim foamı banyo sonrası kullanıyordum. Bunu ise kuru saç derisine kullanılması gerektiğini okudum. Kafamda kalması içinde yıkama süresini 2 güne çıkarttım.

5 gün sonra sol göz kapağım sanki arı sokmuş gibi şişti. Sanırım uyurken kafamdan alıp gözüme sürdüm. Son 3-4 gündür de kollarım kaşınıyor. Kaşıyınca da kabarıyor. İlk sorum bu? Bu doğal mı ? Bu alerji mi? Yoksa normal bir durum mu ?

İkinci sorum ise eklediğim resimde. Şakaklardan tüyler çıkıyor. Oralar neredeyse 10 senedir boş. Yoksa ben mi yanlış görüyorum gerçekten bilemedim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 31038373_1641775642571026_3993185271532224512_n.jpg‎  

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı holyone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba

Yaşım 37. Ve 17 yaşından bu yana sürekli saçım dökülüyor. Şakaklarım dışında bariz kellik yok, ama seyrek halde. Yaklaşık 9 sene önce bir arkadaşımla birlikte bir amerikan sitesinden Ragaine Foam sipariş verdik. 4 tüp. 3 ay kullandım. Hiç bir faydasını görmedim ve o tempoda beni yorduğu için bıraktım.

Tam 2 hafta önce 6-7 ay üşenip berbere gitmediğim saçlarımı keseyim dedim. 1.2 Cm lik ucu takıyorum diye yanlışlıkla 0.3 'ü takmışım. Hatuna da kes dedim. Hatun bu çok kısa oldu deyip duruyordu. Ben de devam et biliyorum diyordum.

Tıraş bitti ve aynaya baktığımda manzara komikti

Madem kısalttık saçları alayım bi minoksidil dedim. Burayı da baştan sonra okudum. 10 tane adovart attım içine. 2 güne bir de argan diye bir yağ var, karık onu sürüyorum.

Yukarıda bahsettiğim foamı banyo sonrası kullanıyordum. Bunu ise kuru saç derisine kullanılması gerektiğini okudum. Kafamda kalması içinde yıkama süresini 2 güne çıkarttım.

5 gün sonra sol göz kapağım sanki arı sokmuş gibi şişti. Sanırım uyurken kafamdan alıp gözüme sürdüm. Son 3-4 gündür de kollarım kaşınıyor. Kaşıyınca da kabarıyor. İlk sorum bu? Bu doğal mı ? Bu alerji mi? Yoksa normal bir durum mu ?

İkinci sorum ise eklediğim resimde. Şakaklardan tüyler çıkıyor. Oralar neredeyse 10 senedir boş. Yoksa ben mi yanlış görüyorum gerçekten bilemedim.
    Yok doğru görmüşsünüz ayva tüyleri gelmeye başlamış,min-dut bizim efsane losyonumuzdur,bahsettikleriniz minoksidilin allerjen yan etkileri gibi duruyor hocam,dediğin gibi bir de farketmeden gözüne sürdü isen şişmesi normal,eğer kaşıntı devam ederse birkaç gün ara vererek kendinizi gözlemleyin.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    tüy çıkışı saç çıkacak anlamına gelmiyor sarı tüyleri siyah kıl yapan bir ürün şu an yok olsa tüm kellerdeki sarı tüyler saça döner ve mutlu son
    sizdeki allarji gözlere vurduysa bırakın minoxu kafein ve bieriye karışımı deneyin losyonda
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüy çıkışı saç çıkacak anlamına gelmiyor sarı tüyleri siyah kıl yapan bir ürün şu an yok olsa tüm kellerdeki sarı tüyler saça döner ve mutlu son
    sizdeki allarji gözlere vurduysa bırakın minoxu kafein ve bieriye karışımı deneyin losyonda
    sırf biberiye olur mu hocam kafein temin edemem şu an
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Dikkat tecrübe konuşuyor.

Şanlısın, çünkü saç derin şakaklarda iyileşmeye(scalp yeniden oluşmaya) başlanmış sence. Resimlerde daha önce 'oralar boştu' dediğin yeri beyaza dönmeye başladığını fark edersin, dikkatli bakarsan, bu iyiye işaret. Saç derin geri geliyor.

Bu şansı kaçırma, masaj ve yağ bakımı yap. Saç deri için Çörek otu yağı zeytin yağı tavsiye ederim birde elma sirkesini.

Oralarda büyük ihtimalle saç çıkabilir bence .

Geçmiş olsun şimdiden.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şanlısın, çünkü saç derin şakaklarda iyileşmeye(scalp yeniden oluşmaya) başlanmış sence. Resimlerde daha önce 'oralar boştu' dediğin yeri beyaza dönmeye başladığını fark edersin, dikkatli bakarsan, bu iyiye işaret. Saç derin geri geliyor.

Bu şansı kaçırma, masaj ve yağ bakımı yap. Saç deri için Çörek otu yağı zeytin yağı tavsiye ederim birde elma sirkesini.

Geçmiş olsun şimdiden.
    Hocam masaj nasıl fayda etti mi ? Ben şahsen acayip faydasını gördüm doğuştan seyrek olan şakağım neredeyse tamamen doldu

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam masaj nasıl fayda etti mi ? Ben şahsen acayip faydasını gördüm doğuştan seyrek olan şakağım neredeyse tamamen doldu
    Hocam, mesaj kutun dolu olduğu için sana ulaşamıyorum özelden. Faydası olduğunu düşünüyorum. iki ay düzenli yaptım, saç derim esnekleşti.

Mesaj kutusunu boşalttım

Yeni Üye
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun şimdiden.
    Hocam benim oralarla bir derdim yoktu açıkçası. Üst tarafların gürleşmesini istiyorum. Dediğim gibi 9 sene önce Rogaine Foam'ı kullanıp zerre faydasını görmedik. Ve bu karışımın 10 günde bunu yapmasına şaşırdım.

Öyle görünüyor ki o boş bölgede saç kökleri ölmemiş. Umuyorum üst kısımda da aynı şey geçerli olur.

Yeni Üye
    Bu konuyu açalı tam iki ay olmuş. Min+Dut ve geçen ay da üstüne Miracle losyon ve son 10 gündür de günde 5 mg Hp Bitoine ekledim.

Şakaklarda hiç bir beklentim ve amacım olmamasına rağmen kullanmamdan 10 gün sonra beliren siyahlıklar bugün bu hale geldi.

Tepe bölgesinde hala şok dökülmeler sürmekte; anlaşılan hepsini dökünce yenilerini çıkartacağım; sağlıklı kök yokmuş. Ama ara ara bu tüylenmelerden mevcut.

Tarihe not düşmek adına bugün mevcut durumun resmini ekliyorum. Açılar farklı ama biri büyük biri küçük 2 leke orijin alınarak gözlemleme yapılabilir.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi BA.jpg‎  

Sayfa 1/2 12 SonSon