Sayfa 1/5 123 ... SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil neden etki yitiriyor? Finasterid neden saç fışkırtmıyor? (Tüm sabunculara ve şampuancılara gelsin)

SaçımınDoktoru Üyesi

Minoxil neden etki yitiriyor? Finasterid neden saç fışkırtmıyor? (Tüm sabunculara ve şampuancılara gelsin)

https://perfecthairhealth.com/the-ul...lose-our-hair/

Müthiş bir makale arkadaşlar. Minoxil neden etki yitiriyor. Finasterid neden saç fışkırtmıyor. Olayın özeti = kalsifikasyon ve fibrozis. DHT-PGD2-PGE2 hepsi dolaylı ana sebap bu. kalsifikasyon ve fibrozis çözülmediği sürece saçları uzun bir süreçte kayıp yaşamadan kafada tutmak imkansız. Yani tedavilerden aldığınız verim zaman içerisinde azalıyor ve hatta geriye gidiş başlıyor. Miraclenin üzerinde çalışıyorum dediği konuda bu. Bu makaleyi yazan arkadaşlar miracleden duymak istediğiniz çoğu soruya cevap vermiş. Ama tabi çözüm odaklı değil neden odaklı olarak açıklamış. AGA tipi dökülmesi olupta hala şampuan-sabun tartışanlarada selam olsun İngilizceniz yoksa bile google çeviri ile çat-pat okuyun nedeni anlayacaksınız. Sınavım bittiğinde bu makaleyi tamamen Türkçeye çevireceğim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takip ediyorum bu siteyi ve okumuştum bu makaleyi,çok faydalı bir site arkadaşlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    kafa seklinizin bozuodugunu siskinler cukurlar olustugunu elinizde yokladiginizda farkedersiniz zaten saci dokulen arkadaslar ben kendimde cok ciddi farkediyorum. Nrw 7nseviyesindeki kisilere bakin yanlardan basik kafanin arkasi duzlesmis onler sakak kisimlarindan siskince bir hal aliyor kafa derisi taslasiyor. kafa derisindeki parlama gozeneklerin kuculmesi kireclenmeyle saclar beslenemez hale geliyor. Minoxu sacimin ilk dokuldugu zamanlarda kullandigimda tek basina komple sac doldu kafam ve buyudu tum cikanlar sakaklar dahi dolmustu ama asla o etkiyi bir daha alamadim ayni urun ve ayni kafa neden etki azaliyor sozu aslinda ilacin etki etmemesinin ardindaki farkli nedenler bence o nedenlere cozum bulunmali
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Peki fibrosis ve kireçlenmeye minoxidil finasterid etki ediyor mu ? Etki ediyorsa neden daha sonra etkisini kaybediyor ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ozaman calficasion ve fibrozis onlenmedikce , şuanki tedavilerin cok fazla bir etkisi yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki fibrosis ve kireçlenmeye minoxidil finasterid etki ediyor mu ? Etki ediyorsa neden daha sonra etkisini kaybediyor ?
    Yaziya göre etki etmiyor hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafa seklinizin bozuodugunu siskinler cukurlar olustugunu elinizde yokladiginizda farkedersiniz zaten saci dokulen arkadaslar ben kendimde cok ciddi farkediyorum. Nrw 7nseviyesindeki kisilere bakin yanlardan basik kafanin arkasi duzlesmis onler sakak kisimlarindan siskince bir hal aliyor kafa derisi taslasiyor. kafa derisindeki parlama gozeneklerin kuculmesi kireclenmeyle saclar beslenemez hale geliyor. Minoxu sacimin ilk dokuldugu zamanlarda kullandigimda tek basina komple sac doldu kafam ve buyudu tum cikanlar sakaklar dahi dolmustu ama asla o etkiyi bir daha alamadim ayni urun ve ayni kafa neden etki azaliyor sozu aslinda ilacin etki etmemesinin ardindaki farkli nedenler bence o nedenlere cozum bulunmali
    hocam aynı dediğiniz şey bende de var , şakak kısımları döküldü ve oralar içe doğru göçmüş gibi sertleşmiş elimle yoklayınca çok rahat anlaşılıyor , ne yapmayı tavsiye edersiniz ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaziya göre etki etmiyor hocam
    Aslında yazı boyunca mekanizma çok harika açıklanmış ama minoksidil ve finasterid etki mekanizmasını yitirmesi konusu muğlak kalmış bence,zaten kalsifikasyon ve fibrosisli scalpta ilk başta etki eden minox ve finas bir müddet sonra ne değişiyor da etki etmemeye başlıyor,çünkü yazıda kalsifikasyon ve fibrosisin devam eden bir süreç olduğu da belirtilmiş ayrıca.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gecmis bir konuda hintlilerin neden hic sac dokulmemesini tartismistik beslenmeden dolayi demistik kisaca beslenme ile büyük oranda sac dokulmesine son verilebilir o zaman
    karacigeri temizleyerek calficasion onleyebiliriz bu arada seboreik dermatiti olan kisilerde sac dokulmesi daha fazla oluyor haliyle kireçlenme fazla oldugundan buda sac döküyor.Bu arada gecen sene her gün ilik limon suyu icerdim sabah ac karna ne zaman biraktim sac dokulmem hizlandi vsebo artti sadece ona baglayamam ama limon suyu karacigeri gercekten temizliyor.
    Bi konudada sigara ile ilgili tartışmıştık
    Suan itibariyle sigara kesinlikle sac dokulme surecini hizlandiriyor.

Kullandığınız herşey tespit edilen her oluşuma ve mekanizmaya ya doğrudan ya dolaylı etki ediyor, işte yanılsama dediğim durum bu ve benzeri durumlar yani her bir aksaklığa dikkat çekildiğinde işte bu olmadan imkansız vs deniliyor. Fibrozis yok mu ? var herkesde aynı şiddetde değil peki minoxidil fibrosis e engel oluyor mu ? tabi ki elinden geldiğince ve tüm tedaviler, yoksa nasıl saçlar çıkar ? Tabi ki bir yerde durumun ilerliyor olması (herkesde değil) incelenmesi gereken durum ve bizde bunu yapıyoruz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/5 123 ... SonSon