3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Splenda Saç Döküyor

Yeni Üye

Splenda Saç Döküyor

Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım tecrübeyi kısa bir şekilde anlatmak istiyorum. Seti ve cell i kullanıyorum, saç dökülmem çok az seviyedeydi. Lakin 2, 2,5 ay kadar önce şekeri bırakıp onun yerine splenda denen tatlandırıcıyı kullanmaya başladım ve iki üç hafta sonra filan olmalı saç dökülmem çok yüksek seviyelere çıktı, saçlarım çıldırmış gibi dökülüyordu, başlarda onun olduğun düşünmemiştim ama hayatımdaki tek değişiklik splenda kullanımıydı, 2 hafta önce bıraktım ve saç dökülmem yine çok düşük seviyelere indi. Bütün tatlandırıcılar için aynı şeyi söyleyemem, bende splenda fena saç döktü.

cok sasirdim o kadar etki etmesine. splendayi birakip tekrar şekere baslamadiniz insallah

Alıntı bagdat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım tecrübeyi kısa bir şekilde anlatmak istiyorum. Seti ve cell i kullanıyorum, saç dökülmem çok az seviyedeydi. Lakin 2, 2,5 ay kadar önce şekeri bırakıp onun yerine splenda denen tatlandırıcıyı kullanmaya başladım ve iki üç hafta sonra filan olmalı saç dökülmem çok yüksek seviyelere çıktı, saçlarım çıldırmış gibi dökülüyordu, başlarda onun olduğun düşünmemiştim ama hayatımdaki tek değişiklik splenda kullanımıydı, 2 hafta önce bıraktım ve saç dökülmem yine çok düşük seviyelere indi. Bütün tatlandırıcılar için aynı şeyi söyleyemem, bende splenda fena saç döktü.
    tatlandırıcı şekerden bin kat daha zararlı bence.
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''