5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: B12 için kullandığım hapa devam etmelimiyim?

Yeni Üye

B12 için kullandığım hapa devam etmelimiyim?

B12 için tribeksol adlı hapı kullanıyorum, 1 kutuda 50 falan değer arttırmıştı, baya ucuz bir hap fiyatı
    Şimdi düşündüm doktorun bu verdiğini değilde, bunuda mı o solgarları vsvs kullanmalıyım sizce b12 için nedersiniz?
    İlk testimde 140 falan çıkmıştı b12, %80 vejetaryanım

ama şu var şimdi benim bu aldığım hap b12 değeri 1mg yani gayet iyi, birde bunun yanı sıra içinde b1+b6 da var yazıyor

şimdi gidip ünlü markalardan b12 alsam içlerinde sadece b12 var yazıyor yani b1+b6 falan göremedim ve onlarında B12 oranı 1mg, sizce bu ünlü markalara geçsem mi durum böyleyken?

B12 için balık öneriyorlar. Yumurtada da var bir miktar var. B1,b3,b5,b6,b9 kaynaklarını inceleyiniz. Bunları ne kadar tüketiyorsunuz eğer b grubu vitaminleri yeterli almadığınızı düşünüyorsanız solgar b Complex i kullanmanız sizin için daha yararlı olabilir.

Yeni Üye
    kan tahlilinde sadece b'lerden b12 gözüküyodu. özel hastaneye gitsem tam detaylı bir kan tahlini yaptırcam, devlette hepsi gözükmedi doktor 3 tane şeye falan baktı
    o dediğin şey multivitamin gibi oluyor ya şuan öyle istemiyorum, şeyi merak ettim işte yani b12, b12 midir. benim kullandıgım veya baska bir marka farketmez mi yoksa?

misal e vitaminim ne alemde onuda bilmiyorum, kan testi yaptırmak şart gibi tam detaylı

Ben dediğim b complexi kullanmıştım b12 200 den 300 e çıkmıştı bir ayda doktorun size verdiğinde b12 daha yüksek dozdadır. B12’nin efektif olması için diğer b grubu vitaminlerine ihtiyaç var okuduğum kadarıyla. Folat b12 dışında b vitaminlerine nasıl bakılıyor bilmiyorum özel hastanede sadece çinko testine 40₺ ödemiştim o yüzden gereksiz pahalı buluyorum. Biraz vitamin mineral kaynaklarını araştırıp beslenmeye ona göre yön vermek gerekiyor. Yoksa ilaçları bırakınca bir müddet sonra sorunlar tekrarlıyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    B6-çinko-azelaik kombinosyonuyla(topikal versiyon) %80-90 dht inhibe ediliyor arkadaşlar sitemizde konusu mevcut tamamen doğal ve çok ucuz bir tedavi yöntemi,özellikle yanetkiden çekinen ve bütçeden dolayı tedavisini yarıda bırakmak zorunda kalan arkadaşlara duyurulur.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi