Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
73 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: D3 ve k2 Vitamini

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D3 ü iddia etmem çünkü gerçekten alternatifi yok.
    Hocam inanın hergün natto ile uğraşamazsınız en iyi tercih supplement

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her türlü fermante ürünümü kendim yapıyorum hocam yıllardır nattoyla da uğraşırım da galiba tr de kültürü yok,bir de yaşınız çok genç 50-60 sene suplement kullanabilecek misiniz? benim asıl vurgulamak istediğim nokta sürdürülebilirlik.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı keleşo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede tüm tedaviler fasa fiso yıllardır uyguluyoruz elde var koca bir sıfır ,şu natto yapımı öğrenip yanına d3 ve magnesium aldık mı bu iş tamamdır
    Fasa fiso demeyelim nankörlük olur elimizde çok kıymetli seçenekler oluştu topikal tedavi bazında bizim yapmaya çalıştığımız pazılın eksik parçalarını uygun yerlerine yreleştirip manzarayı tamamlamak,örneğin K2 30'lu yıllarda Dr.Weston A. Price tarafından activatör x diye adlandırılmış fakat kendisinden 70 yıl sonra bunun adıne K2 denebilmiş bilgi kolay elde edilen birşey değil o yüzden sahip olduğumuz tedavilerin kıymetini bilip başta miracle katkısı olan tüm arkadaşlara tşk borç bilirim bu manada.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Yeni Üye
    Her türlü fermante ürünümü kendim yapıyorum hocam yıllardır nattoyla da uğraşırım da galiba tr de kültürü yok,bir de yaşınız çok genç 50-60 sene suplement kullanabilecek misiniz? benim asıl vurgulamak istediğim nokta sürdürülebilirlik.
    O konuda size katılıyorum,çok çaba sarf eden arkadaşlar var ,bende işe yaramasa bile onlara çok saygı duyuyorum. Yalnız biz küçük ayrıntılarda boğulurken majör sebebini göremiyoruz,büyük resme baktığımızda kılları güçlendiren dht neden kafa üstündeki kılları döküyor, ,bizim yaptığımız tıpkı bir kadın düşünün vücudu yaşlandıran sebebini bilmeden araştırmadan sadece yüzüne durmadan anti agent krem uygulaması gibi,

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağırsaktan kaynaklanan inflamasyonu sadece probiyotiklerle bitermezsiniz bu kişiden kişiye görede değişir birçok insanın yorumlarını okudum bağırsağını tedavi etmek isteyenlerin, probiyotik bazılarını tamamen tedavi edebiliyor ama genelde sadece probiyotik bir işe yaramıyor Candida gibi bir sıkıntı varsa nerdeyse hiç işe yaramıyor çünkü sanıldığı gibi bu bakteriler candidayla savaşamıyor bunun altta yatan başka bir sebebi var bu dediğim sadece bir örnek nedense her yerde probiyotik öneriliyor bağırsakta bir sıkıntı varsa birazda ticari amaçlı olabiliyor aylarca probiyotik kullandığım halde kendi üstümde önemli bir değişim göremedim ama nezaman stres yapmayı kestim gerçekten cildinde ve saçımda önemli değişimler gördüm bağırsağı anlamak gerçekten zor stresden çok etkileniyor. doktorlarda birçok kronik hastalığın semptomlarını örtmek için ilaç veriyorlar ama sebebini araştırmıyorlar yeni araştırmalar bağırsakla kronik hastalıkların yakından bağlantılı olduğunu gösteriyor bence birçok şeyi deneyip en yetkilisini bulmanız gerek örneğinrobiyotikler,prebiyotikler,lif takviyeleri,glutamin,kemik suyu,glutensiz diyet,foodmap diyeti,Candida diyeti,meditasyon...
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sporcu olduğumdan mecbur kullanıyorum. Harika bir de beslenme düzenim var lakin bazı şeyleri dısarıdan almak zorundayız. Artan gdo ile besinlerdeki verim son derece düştü. Temel şeyleri elbette besinden alın lakin bu tür gereksinimleri supplementlerden saglayin bir zararı olmaz merak etmeyin yağda cözünen bir vitamindir k2 d3 nasil zorunlu olarak aliyorsaniz bu da öyle. D3 ü artik herkes öneriyor. K2 bilen kişi sayisi az son yillarda cikti zaten K K1 biliniyordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ek olarak bağırsak için glutamini bir araştırın.

Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağırsaktan kaynaklanan inflamasyonu sadece probiyotiklerle bitermezsiniz bu kişiden kişiye görede değişir birçok insanın yorumlarını okudum bağırsağını tedavi etmek isteyenlerin, probiyotik bazılarını tamamen tedavi edebiliyor ama genelde sadece probiyotik bir işe yaramıyor Candida gibi bir sıkıntı varsa nerdeyse hiç işe yaramıyor çünkü sanıldığı gibi bu bakteriler candidayla savaşamıyor bunun altta yatan başka bir sebebi var bu dediğim sadece bir örnek nedense her yerde probiyotik öneriliyor bağırsakta bir sıkıntı varsa birazda ticari amaçlı olabiliyor aylarca probiyotik kullandığım halde kendi üstümde önemli bir değişim göremedim ama nezaman stres yapmayı kestim gerçekten cildinde ve saçımda önemli değişimler gördüm bağırsağı anlamak gerçekten zor stresden çok etkileniyor. doktorlarda birçok kronik hastalığın semptomlarını örtmek için ilaç veriyorlar ama sebebini araştırmıyorlar yeni araştırmalar bağırsakla kronik hastalıkların yakından bağlantılı olduğunu gösteriyor bence birçok şeyi deneyip en yetkilisini bulmanız gerek örneğinrobiyotikler,prebiyotikler,lif takviyeleri,glutamin,kemik suyu,glutensiz diyet,foodmap diyeti,Candida diyeti,meditasyon...
    Bu link sana gelsin joker hocam konuyu görmüşsündür belki bilmiyorum ama diğer arkadaşlar için de hatırlatmış olayım.
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1848

SaçımınDoktoru Üyesi
    K2 ye guzel bir alternatif bulmak lazim fiyatlar uçuyor

Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K2 ye guzel bir alternatif bulmak lazim fiyatlar uçuyor
    Buna ne dersin hocam fiyat çok uygun ve günde bir kapsül yeterli imiş K2 oranı nedir onu göremedim ama zannediyorum günlük dozu fazlasıyla karşılar gibi D vit de eczaeden 3 tl ye hallederiz.

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon