Sayfa 1/6 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ektirecekken size denk geldim.

Saç ektirecekken size denk geldim.

Merhaba,
    Bugün saç ekimi yaptırmak için bir doktorla randevum vardı. Saçlarıma sıklaştırma yapılması için büyük bir ihtimalle kapora bırakıp randevu alacaktım.Bir süredir doktorları geziyordum ve forumlardan edindiğim bilgiler doğrultusunda bu doktorda ekim yaptırma ihtimalimin yüksek olduğunu düşünüyordum. Dün gece yine saç ekimi ile ilgili internette dolaşırken bu siteye denk geldim ve forumda yazılan tedavileri ve yorumları okumaya başladım. Bir kaç saat sonra az da olsa bilgi edinince neden daha önce saçlarımı kuvvetlendirmek için hiçbir şey yapmadığımı düşündüm ve bigisi verilen losyonları ve tedavileri uygulamaya karar verdim, artık saç ekimi işini kafamda ertelemiştim. Randevuma gittim. Doktor bey belki benim saç ektirmek için pek istekli olmadığımı anladığı için belkide gerçekten saçlarımı kuvvetlendirip daha sağlam bir forma sokabileceğimi düşündüğü için, bana saçlarımı minoxil ve propecia ile kuvvetlendirebileceğimi söyledi. Bunları söylemesi beni dahada sevindirdi. Eve dönüşte eczaneye uğrayıp saçıma uygulamayı düşündüğüm ürünleri aldım ve şimdi burada sizlerle gelişmeleri paylaşmak istiyorum.

10.15.2014
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_0580.jpg
Görüntüleme: 279
Büyüklüğü:  85.1 KB (Kilobyte)
ID:	1457
    12.30.2014

Resmin ismi:  IMG_1440.jpg
Görüntüleme: 283
Büyüklüğü:  189.6 KB (Kilobyte)
ID:	1458

03.13.2015 - 5. Ay Güncellemesi

Resmin ismi:  IMG_2432.jpg
Görüntüleme: 174
Büyüklüğü:  774.3 KB (Kilobyte)
ID:	1900

Resmin ismi:  IMG_2441.jpg
Görüntüleme: 170
Büyüklüğü:  144.8 KB (Kilobyte)
ID:	1901

Resmin ismi:  IMG_2422.jpg
Görüntüleme: 168
Büyüklüğü:  233.8 KB (Kilobyte)
ID:	1902

Resmin ismi:  IMG_2452.jpg
Görüntüleme: 169
Büyüklüğü:  575.1 KB (Kilobyte)
ID:	1903
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi saç1.jpg‎   saç2.jpg‎   saç 3.jpg‎  
    Konu kamil155 tarafından (13.03.2015 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülmen agresif mi şu anda?
    Bu tedavi bu saçları coşturur. Geç kalmadan gelmen sevindirici.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Tam zamanında diyeyim! İyi olmuş kararın çok yerinde bence. Propecia ilk bir kaç ay kullanabilirsende özellikle uzun vade düşünme. Bana kalırsa ilk losyonlarla başla topikal olarak başarı sağlayacağın bir durumda boşuna oral risklere girme. Dermaroller ilk ay haftada 2 günde 2 kez uygulayarak topikal miracle losyon dediğimiz antiandrojen losyon ve minox/dutasterid karışımını kullan 6 ay sonra gelişime göre yeni bir revizyon yapar dolzarı ve uygulama sayısını düşürebiliriz gerekirse. Çok iyi sonuç alacağını düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Normal seyirde dökülüyor saçlarım son 5-6 aydır. 1 sene önce yaşadım agresif dökülmeyi.
    Dermaroller için yarın sipariş vereceğim internet üzerinden.
    Losyonları sürerken, sürme önceliği hangisinde olmalı ve aralarındaki zaman aralığı ne kadar olmalı? Ve losyonları sürmeden önce saç yıkanmalı mı?

Alıntı kamil155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal seyirde dökülüyor saçlarım son 5-6 aydır. 1 sene önce yaşadım agresif dökülmeyi.
    Dermaroller için yarın sipariş vereceğim internet üzerinden.
    Losyonları sürerken, sürme önceliği hangisinde olmalı ve aralarındaki zaman aralığı ne kadar olmalı? Ve losyonları sürmeden önce saç yıkanmalı mı?
    önce losyon sonra minox karışım yıkamayı kendi rejiminde devam ettir tedaviye has yıkama yok.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Dermaroller için internette çok fazla seçenek var ve doğru seçimi yapmak konusunda emin olamadım. Titanyum iğne-paslanmaz çelik iğne, 200 iğneli-540 iğneli-96 iğneli-192 iğneli vs. 0.5mm - 1mm. Bunlardan hangi özelliklerde olanı doğru seçim olacaktır?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermaroller için internette çok fazla seçenek var ve doğru seçimi yapmak konusunda emin olamadım. Titanyum iğne-paslanmaz çelik iğne, 200 iğneli-540 iğneli-96 iğneli-192 iğneli vs. 0.5mm - 1mm. Bunlardan hangi özelliklerde olanı doğru seçim olacaktır?
    Burada kullanan arkadaşlardan aklımda kalanlar:Titanyum 540 iğneli ve 1mm olanlar tercih sebebi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Titanyum almaya öze göster. İğne sayısı fazla olması daha çok mikro delik açmanı sağlar bu da en çok istediğimiz şey. Uzunluk olayı biraz da saç uzunuğuyla alakalı bir durum saçın kısaysa 0.75-0.5 kullanabilirsin. Şayet uzunsa 1 ve üzerinde alırsın.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Teşekkürler bu bilgiler için. Titanyum, 192 iğneli ve 0.5mm kalınlığında olanın siparişini verdim az önce. Yarın dermaroller ile ilk deneyimi yaşayacağım bende Umarım etkisini görürüm.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada az önce beni Konhair den Muharrem aradı...4 ay önce muayeneye gitmiştim,,karar verememiştim,,hala arayıp duruyor gel ekim yapalım kampanyalarımız var diye...Ondan sonrada en Ramazan bayramından 1 hafta önce Antalya ya gitmiştim,,Hakan Doğanay a...O şu an uygun olmaz,İyice dökülsün öyle yaparız diyip yollamıştı,,halbuki kendisinde karar kılmıştım,kalemle aralara girip seyrek saça ekim yapar diye umut etmiştim,hemde kısa zamanda iz falanda kalmaz kimse anlamaz diye düşünmüştüm,,,
    Şükür o günler geride kaldı daha hatırlamak istemem,,,çünkü başka çarem kalmamıştı ve herşey gün geçtikçe daha kötüye gidiyordu...!!!!

Sayfa 1/6 123 ... SonSon