Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
49 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Doğal saç koruma seçenekleri

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam okumadımız galiba
    Karbonatlı suyun baz olduğu hakkına bir şey yazmadım. Alkali ile baz aynı şey değil hocam. Lise kimyası bile aynı şey olmadığını söylüyor ) Alkali olduğunu söyledim sadece. Karbonat zayıf bir alkalidir. kafamıza aliminyum sürmüyoruz ya. Saç derinizde ciddi bir PH değişimine sebep olmaz. Sabun kullanımı hakkına bir şey bilemeyeceğim. Zaten bir şey de söylemedim. Erkek tipi dökülme deride yağlanmalara sebep oluyor. Asıl amaç ph oyunu değil yağlanmayı azaltmak hocam.
    Yağların ph ı nötre yakındır ve deri yağlı iken çok asidik değildir. Asıl amaç yağın içinde bulunan yağ asidi monomerini parçalamak. Bunun sonucunda polimer yapıyı da dağıtmış oluyoruz. Yani bahsettiğiniz şeyler alakasız. Lütfen bu sefer yazımı okuyun. Saygılar...
    Bu arada tedavide sakal için minoxil demişsiniz, 18 yaşında başlamak erken olmaz mı ? Benim de sakallar çıkmadı tek çenede var başlasam mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    It is particularly common in adolescents as the increased levels of sex hormones stimulate sebum production. ve Both excess and lack of sebum are undesirable. demiş hocam. Anlayacağınız üzere fazlası zarar ve erkek tipi dökülmenin sebebi bazı androjenler olduğu için fazlası var. Sabah 8 de saçlarımı yıkıyorum ve 11 de tekrar fazlasıyla yağlanıyor. Alkali su olanları normal periyoduna soktuğuna inanıyorum. Sonuçta neredeyse tüm tedavilerde az da olsa yan etkiyi göze alıyoruz. Sebum, trigliseritler, serbest yağ asitleri, skualen, kolesterol esterleri ve kolesterolden oluşur. Ancak cildin yüzeyindeki yağ sadece sebumdan ibaret değildir, cilt hücreleri, ter ve lipidler de içerir. Sebumun aşırı miktarda üretimi, gözeneklerin ölü hücrelerle ve kirle dolmasına neden olur. Kaynak belirtirseniz sevinirim.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yer
    Izmır
    It is particularly common in adolescents as the increased levels of sex hormones stimulate sebum production. ve Both excess and lack of sebum are undesirable. demiş hocam. Anlayacağınız üzere fazlası zarar ve erkek tipi dökülmenin sebebi bazı androjenler olduğu için fazlası var. Sabah 8 de saçlarımı yıkıyorum ve 11 de tekrar fazlasıyla yağlanıyor. Alkali su olanları normal periyoduna soktuğuna inanıyorum. Sonuçta neredeyse tüm tedavilerde az da olsa yan etkiyi göze alıyoruz. Sebum, trigliseritler, serbest yağ asitleri, skualen, kolesterol esterleri ve kolesterolden oluşur. Ancak cildin yüzeyindeki yağ sadece sebumdan ibaret değildir, cilt hücreleri, ter ve lipidler de içerir. Sebumun aşırı miktarda üretimi, gözeneklerin ölü hücrelerle ve kirle dolmasına neden olur. Kaynak belirtirseniz sevinirim.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yer
    Izmır
    Sakal benimde çene ve yanlarda var. Hiç çıkmayan bölgeler var yüzümde, bu yüzden erken başlamak istedim. Tedavi süreci 5-6 ay sürüyormuş. Bence başlaman erken olmaz, sonuçta döngü vs. yok. Yan etkisi sadece cilt kuruluğu. Bırakınca dökülmediği söyleniyor ama bence yalan. Yabancı kullanıcılar yavaş yavaş bırakıldığında dökülme yapmadığını söylüyor. Kısaca 6-7 ay sürecek bir tedavi. Şu anda sakalların kalınlaştığını fark edebiliyorum. Başla bence pişman olmazsın

Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakal benimde çene ve yanlarda var. Hiç çıkmayan bölgeler var yüzümde, bu yüzden erken başlamak istedim. Tedavi süreci 5-6 ay sürüyormuş. Bence başlaman erken olmaz, sonuçta döngü vs. yok. Yan etkisi sadece cilt kuruluğu. Bırakınca dökülmediği söyleniyor ama bence yalan. Yabancı kullanıcılar yavaş yavaş bırakıldığında dökülme yapmadığını söylüyor. Kısaca 6-7 ay sürecek bir tedavi. Şu anda sakalların kalınlaştığını fark edebiliyorum. Başla bence pişman olmazsın
    Sıkıntı şu ailede köse yok, yani kesin çıkacak ama muhtemelen 26-27 gibi istediğim kıvama gelecek gibi duruyor, ikilemde kaldım

Yer
    Izmır
    Benimde aynı şekilde. Ne anne tarafında ne baba tarafında köse yok. Aksine gür, ince telli sakallı insanlar hepsl. Benimde istediğim kıvama gelmesi 25-26 yaşımı tutacaktı. Yeterli sıklığa ulaştığımda bırakacağım tedaviyi. Sadece çıkışını hızlandırma amaçı kullanıyorum. Bir yan etkisi vs. yok. Sadece cikt kuruluğu yapıyor. Biyotin ile beraber kullanıyorum. Şu an sakal sıklığım tam istediğim kıvama geldi fakat hiç sakalsız bölgeler var.

Biotin saçta gözle görülür bir kalınlaşma sağlıyor mu ? Kullanırken ne gibi değişimler gözlemlediniz ?

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biotin saçta gözle görülür bir kalınlaşma sağlıyor mu ? Kullanırken ne gibi değişimler gözlemlediniz ?
    Hic bir degisiklik gozlemlemedim, 7..8 ay 10mg 4 ayda 5mg kullandim.

Yer
    Izmır
    Günde 2.5 mg medobiyotin kullandım. K vitamini depolanabildiği için
    ya çok değişiklik görürsünüz (vücudunuzda azdır) yada hiç değişiklik görmezsiniz.
    Vücudumdaki tüm kıllar belirli bir hacim kazandı.

Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D vitamini takviyeleri günesteki d vitamininden daha fazla ise yarar yanlis bilgilendirme yapılmamalı. Hava kirliliği vs.. güneşten gelen isinlar zararli ve etkisiz konuma gecmis durumda. En iyi secenek fisfis veya ampul d vitamini kullanmak
    En sağlıklısı güneş ışığıdır ve güneş tam tepede iken yani saat 12 13 gibi güneşlenmelidir. 20 25 dakika durulmalı. Sabah güneşinin de akşam güneşinde faydaları vardır lakin d vitamini üretimi için öğlen vakti güneşlenilmelidir. güneş ışığın geliş açısı d vitamin üretimi açısından önemlidir. Ve ayrıca güneş kremi falan d vitamini üretimini engeller.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler