Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Benim Teorim

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi yazınız acaba?
    Arkadaşlardan elinde olan varsa atabilir size kaldırıldı forumdan

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben goremedim galiba nerede ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genetik dışında bir sebeptendir
    Tüm ailede aynı tip dökülme var dede-amca-baba-kardeş her iki taraftada anne tarafımda aynı. Her türlü testi defalarca yaptırdım kan-tiroid vs

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam çocuklar ben geldim benden sonra pek yol katedilmemiş gördüğüm kadarıyla beslenme saç dökülmesine sebep olursa sadece testosterone estrogen mekanizmasını bozarak ve kan akışını bozarak yapar aşırı yağlı beslenmek kan akışını zayıflatır hareketsiz yaşamda aynı şekilde.Bazı insanların genetik yapısı o kadar kalitelidir ki çöpte yeseler saçları dökülmez bunun sebebi kanlarında her zaman yeterli miktarda testosterone bulunur ve östrojenleri düşük kaldığı için belli bir yaşa kadar saç kaybetmezler yine aynı sebepten hormonal genleri iyi olduğu için vücut aşırı şekilde dht üretmez bu insanlarda aşırı dht üretimi baskılanan testosterone ve yükselen östrojen ile doğru orantılıdır erkek olduğumuz için bu savunma mekanizmasıdır ayrıca testosterone veya dht bu kısımdan tam emin değilim hala estrojen düşükse yalnızca ve yalnızca saçları kalınlaştırır yeni doğan bir bebeğin zamanla saçlarının kalınlaşmasıda testosterone veya dhtnin artmasıyla alakalı yine aynı şekilde erkek yaşı ilerledikçe testosteronu düştükçe saçları incelir ve dökülür

Teoriniz DHT ve kalıtım nedenlerini içermiyor ve desteklemiyor, kendi teorim sizinki ile benzerlik göstermek ile beraber genetik faktörünü ve FDA onaylı ilaçların çalışma mekanizmalarını da açıklıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam benim total testesteron 558 nasil iyi mi?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam çocuklar ben geldim benden sonra pek yol katedilmemiş gördüğüm kadarıyla beslenme saç dökülmesine sebep olursa sadece testosterone estrogen mekanizmasını bozarak ve kan akışını bozarak yapar aşırı yağlı beslenmek kan akışını zayıflatır hareketsiz yaşamda aynı şekilde.Bazı insanların genetik yapısı o kadar kalitelidir ki çöpte yeseler saçları dökülmez bunun sebebi kanlarında her zaman yeterli miktarda testosterone bulunur ve östrojenleri düşük kaldığı için belli bir yaşa kadar saç kaybetmezler yine aynı sebepten hormonal genleri iyi olduğu için vücut aşırı şekilde dht üretmez bu insanlarda aşırı dht üretimi baskılanan testosterone ve yükselen östrojen ile doğru orantılıdır erkek olduğumuz için bu savunma mekanizmasıdır ayrıca testosterone veya dht bu kısımdan tam emin değilim hala estrojen düşükse yalnızca ve yalnızca saçları kalınlaştırır yeni doğan bir bebeğin zamanla saçlarının kalınlaşmasıda testosterone veya dhtnin artmasıyla alakalı yine aynı şekilde erkek yaşı ilerledikçe testosteronu düştükçe saçları incelir ve dökülür
    Öncelikle hoşgeldin çeşitli antiandrojenleri deneyip nerdeyse hiçbir fayda sağlayamadıktan sonra pgd2 inhibesi ve prostaglanidin protokolüyle iyi sonuç alanlar var bende bunlardan sayılırım bunu nasıl açıklayabilirsiniz?
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teoriniz DHT ve kalıtım nedenlerini içermiyor ve desteklemiyor, kendi teorim sizinki ile benzerlik göstermek ile beraber genetik faktörünü ve FDA onaylı ilaçların çalışma mekanizmalarını da açıklıyor.
    Sizin konunuzu göremedik ve çok merak etmeye başladım artık.lütfen yardımcı olurmusun artık lütfen ama

Sizin yazınızı okuyup ondan da bir şeyler çıkarmayı çok isterim. Sorularınıza da cevaplarımı şöyle yazayım.
    1- Genetik noktasına gelecek olursak, genetiğin her şeyin temeli olduğu için aslında direkt saç dökülmesine neden olan bir genle aktarılmıyor olabileceğini düşünüyorum. Örneğin, genetik olarak bağışıklık sisteminiz güçsüzdür, genetik olarak glutene aşırı duyarlısınızdır veya genetik olarak enflamasyon tepkiniz çok yüksektir, veya bahsettiğim nanobakteriler aile içinde size de aktarılmıştır. Bunların hepsi sonuç olarak saç dökülmesine neden oluyor olabilir. Bu açıdan genetiğe çok kafa yorarak yol kat edebileceğimizi düşünmüyorum.
    2- Minoxilin çalışma mekanizmasının kan akışı veya lenf dolaşımını artırarak, saç derisinin canlılığını sürdürmesine yardım etmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü fibrosise uğrayan saç derisine kan akışı azalıyor ve git gide bir ölü deriye dönüşüyor. Aslında bunu yara izlerine benzetebiliriz. Belki dikkatinizi çekmiştir, yara izlerinde saç veya kıl çıkmaz bunun neden bu bölgedeki hasarın derin olması ve vücudun orayı onarmak yerine bir bakıma ölü deri haline getirmeyi seçmesi (fibrosis). Saç derimizde olan şey de bu, saç derimiz git gide sert ve ölü hale dönüşüyor. Minoxil ise buranın ölmesini engelliyor.
    Finasterid e gelecek olursak, DHT'nin antienflamatuar etkisi olduğunu biliyoruz. Yani saç derisindeki enflamasyonu gidermek için geliyor DHT buraya saç köklerini öldürmek için değil. Ancak muhtemelen, buraya geldiğinde saç derisini fibrosis e uğratmayı seçiyor aynı yara izlerindeki gibi. Finasterid kullanarak bu enflamasyon tepkisini azaltıyoruz ve saç derisinin fibrosis e uğramasını engelliyoruz.

Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin konunuzu göremedik ve çok merak etmeye başladım artık.lütfen yardımcı olurmusun artık lütfen ama
    Bir ara tekrar detaylı bir şekilde yazacağım

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon