Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlarimda sorun var mi

SaçımınDoktoru Üyesi

Saçlarimda sorun var mi

Abilerim ben duzgunce baştan yazmak istedim ben 1-2 sene önce eczaneye gitmistim orda kadın vardı saç analizi yapiyodu gel bakayım dedi ben baktirdim yaşım daha 13-14 bana dedi ki senin tepen açılmış şunlari kullan dedi bana verdiği şeyler 2 şampuan bı losyon sampuanlar saç derimi temizledi ama losyon biseye yaramadı o kadının konuşmasından sonra kafaya takmaya başladım 16-17 yaşında kel kalırsın dedi saçlarım kumral dalgalı doğuştan seyrek bı yapıda ailemde baba kel dayılar sağlam normalde sac görünüş olarak dayıma benziyor babam ile alakam yok sonra zeytinyağı sürdüm yumurta sürdüm hep bisiler sürdüm dökülme çok artmıştı artık ufacık çeksem 5-6 tel geliyodu en son kazittim şuan durum kötü değil kışın çok kötü oluyor saçlarım yazın kendine geliyor şuan yine var günde 50-60 yani bı günde bu kadar tel normal mi herşey yolunda mi

Tepe
    https://hizliresim.com/D7JA8o

Sağ taraf
    https://hizliresim.com/NZEo9a

Sol taraf
    https://hizliresim.com/PlMV5d

On
    https://hizliresim.com/A1JbEB

Orta
    https://hizliresim.com/Ygb9Bk

Saçlarım hep böyle seyrektir özellikle vertex bölgesi . Şuan hiç bişi sürmüyorum saçlarıma sadece masaj yapiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belliki sana ürün satmak için salak salak konuşmuş.Saçlarının durumu şuan iyi görünüyor.Ama sürekli aydan aya fotoğraf çek aynı açı ve aynı ışıkta seyrelme,incelme görürsen bu siteyi iyice okuyup kendine bir tedavi bulup uygulaman gerek yoksa gerçekten kel kalabilirsin
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşın daha 13 saçlarını tara keyfine bak. Beslenmene dikkat et düzgün ve düzenli beslen.

SaçımınDoktoru Üyesi
    zaten aydan aya takip yapıyorum hatta 5-6 sene önceki fotolarıma bakıyorum aynı saçlar değişim yok hatta 5-6 sene önce saç yokmuş resmen şuan tedavilik bi durum var mı yoksa sadce takip mi yapayım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yani sakaklarim alnım hep öyle açıktır benim tek sorum var günde 50-60 tel dökülüyor normal mi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim bu saclar gidici gibi moralin bozulmasin, ama saçların suan cok guzel bence bir tedaviye karar ver basla On taraf ve sakaklar iyi ama vertex baya zayif En azından dusuk dozlu bi tedaviyle basla hem vertexi kapatırsın hem de on cizgiyi sakaklari korursun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Abi ben galiba kendimi ifade edemedim bu ilk zamanlar sadece vertex bölgesine üzülüyordum sonra eski fotoları mi falan buldum eski fotolara bakınca şok oldum eskiden daha da acıkmış kötü durumdaymis 8-9 yaşındayken ve eskiden sakaklarim daha açıkmis böyle işte bide bişi sorcam bu saçlar gidici gibi dedin ya neye göre dedin onu merak ettim yani benim saç yapım bu en kral ilaç gelsin vertex bölgesinden saç çıkmaz çünkü orası doğuştan seyrek orada o kadar saç teli var bı ara saç koparma hastalığı vardı özellikle vertex bölgesinde seyrelme oluştu sonra kendime hakim oldum 2-3 ayda düzeldi suanki duruma geldi

Üye
    Yer
    sivas
    o sana saçın dökülüyor diyen kadını bul agzını burnunu dümdüz et 13 yasında cocugun ne sacı dokulecek la . kardeş hiçbişey kullanma kafadan çıkart saç dökülmesi diye bişe yok sende. manyak mısın oolm fıstık gibi sacın var

SaçımınDoktoru Üyesi
    15 yaşındayım bu arada ya cidden sorun var mı yok mu çok kafama takıyorum bı rahatlayamiyorum yani ne söylerseniz moralim bozulmaz artık yeterki doğrular ....

Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum. Belki vardır ama ben daha 16-17 yaşında kel kalan görmedim.O saç analizcilerine de güvenmiyorum ben açıkcası belli bi firmanın ürünlerini pazarlıyordur büyük ihtimal, eli boş göndermek istememiş olabilir seni. Ben 20 yaşındayım,ben de taa orta okuldan beri takıyorum kafama saç dökülmesini.Dökülen saçların miktarı hep fazlaydı ama hiç bir seyrelme olmadı 18 -19 yaşına kadar. Herkesin genetiği bir olmuyor, genetik olarak vertex seyrek olabilir. Diğer bölgelerde hiç bir problem gözükmüyor. Gidip kan testi yaptırabilirsin eksiklik falan olabilir bazı değerlerinde. Bunun dışında düzgün beslenmeye dikkat et, sitede bolca bilgi mevcut. Bulamazsan yazarsın yine ufak bir derleme yaparız. Aydan aya veya 2-3 ayda bir fotoğraf çek aynı açıdan aynı ışık altında zamanla anlarsın dökülme var mı yok mu. Son olarak kafana takmamaya çalış ki gerçekten takılcak bir durum yok.Baktın seyrelme başladı sitedeki yanetkisiz tedavilere başlarsın direkt, zaten senin saçlar seyrelmeye başlayana kadar tedaviler daha da ilerler diye düşünüyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon