Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: İçeride neler oluyor? Saçlı deri (scalp) sağlığı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fatih hocam ben masaja yeni başladım 10-15 gün oldu.scalptaki kaşıntı yok oldu nerdeyse deri elastikiyet kazanıyor hissediyorum ancak dökülmelerim arttı.bu normal mi?bi süre sonra düzelir mi?
    Gidici olan saç zaten o dökülenler. Saçın üzerinde elini gezdirme, bastığın noktada el sabit kalsın. Deriyi bükerek hareket ver. Benimde ilk başlarda belli noktalardan döküldü ama geri geldi.

Mevcut kuölandığımız erkenler zaten scalp içindeki biyokimyaya müdahale ederek etkir. Masaj kondüsyonu iyileştiriyor, mevcut duruma stabilite kazandırabiliyor ancak yetmiyor, belli bölgelerdeki fibrö/siclerotic yapıyı düzeltemiyor bunun için histo-terapi şart üzerinde çalıştığım bu konu da başarılı ilerleme devam ediyor.
    Konu Miracle tarafından (28.01.2018 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut kuölandığımız erkenler zaten scalp içindeki biyokimyaya müdahale ederek etkir. Masaj kondüsyonu iyileştiriyor, mevcut duruma stabilite kazandırabiliyor ancak yetmiyor, belli bölgelerdeki fibrö/siclerotic yapıyı düzeltemiyor bunun için histo-terapi şart üzerinde çalıştığım bu konu da başarılı ilerleme devam ediyor.
    Histotheraphy ne abi.nette pek detaylı bişey bulamadım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba deri sağlığı için doğal sabun mu şampuan mı daha mantıklı olur ? Benim bildiğim defnenin inflamasyon önleyici ve damar genişletici özelliği var, tedaviye defne sabunu da eklesek fayda görür müyüz acaba ? Ayrıca xeijanz ile saç çıkartmışlardı kendisi bir romatizma ilacı, defne yağının da romatizmaya iyi geldiği biliniyor. Tek sıkıntı saçta kalıntı bırakması, onu da shampoo brush denen şey ile geçirebiliyorum.
    O ilaç AA hastası üzerinde işe yaradı Aga ile AA farklı gibi görünsede inflamasyon dolaylı yollarla ortak. Benim kanaatimce Xeijanz türevi ilaçlar Agada çok fazla etki göstermeyebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda bagsettiğim disiplinle scalpı mümkün mertebe koruyup sizin çalışmanızı bekliyorum hocam.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fatih hocam ben masaja yeni başladım 10-15 gün oldu.scalptaki kaşıntı yok oldu nerdeyse deri elastikiyet kazanıyor hissediyorum ancak dökülmelerim arttı.bu normal mi?bi süre sonra düzelir mi?
    Masajı yanlış yapıyorsunuz elinizi sabit tutarak deriyi oynatacaksınız tam tersi değil ayrıca yapmadan losyon yağ kullanmanızı öneriyorum ki saçı koparmayın

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ilaç AA hastası üzerinde işe yaradı Aga ile AA farklı gibi görünsede inflamasyon dolaylı yollarla ortak. Benim kanaatimce Xeijanz türevi ilaçlar Agada çok fazla etki göstermeyebilir.
    Xeijanz jak inhibitörü AA'da işe yarıyor ama Aga'da hiçbir sonuç alınamadı diye biliyorum inflamasyon ortak noktası olsada inflamasyonun oluşma yolları farklı olabilir.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmmun hastalik yazacaktim inflomasyon yerine

Beb vücut geliştirme ile uğraşıyorum fazla protein almam saçlara zarar verir mi? dht yi arttırdığı için.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı umut07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beb vücut geliştirme ile uğraşıyorum fazla protein almam saçlara zarar verir mi? dht yi arttırdığı için.
    Protein kaynaklarınız neler? Supplement tuzlarımı kullanıyorsunuz yoksa protein ağırlıklı besinlermi alıyorsunuz?

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon