Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmem için tedavi tavsiyesi (resimli)

Yeni Üye

Saç dökülmem için tedavi tavsiyesi (resimli)

Selam arkadaşlar, ilk mesajım yaşım 34 saçlar yavaştan gitmeye başladı. İlk vertex tarafından genetik olarak dökülme mevcut (babamında aynısı) Dr ye gittim klasik erkek tipi dökülme minoksil+biotin verdi ama pek tatmin etmedi tabi minoxun 6 ay veya sonraki aylarda etkisinin azaldığını forumda çokça okudum. Ayrıca forumda bütün tedavi tarzlarını hepsini okudum miracle,seti,ru,cell vs.. ama hangisinden başlayacağımı bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar
    https://i.hizliresim.com/9mvM58.jpg

o yaş da nasıl dökülme oluyor öyle ya, bi doktor 27 yaşından sonra genetik dökülme olmaz ancak başka sebeplerle dökülür yazmıştı

Yeni Üye
    Genetik dökülmede yaş faktörü etkili olabilir ama direk 27 yaş ve sonrası genetik değil diyen doktoru merak ettim açıkçası.. Benim saç 30 dan sonra ufaktan belli etmeye başladı şu an 34 yaşındayım her geçen sene dökülme ilerliyor..

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçmalamış bence 27.5 yaş olmaz mı neden 27 kanıtı ney bu konuda ? kaç yüz tane deneği ve kaç tane denek grubu varmış da bu yargıya varmış.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Minox yapabileceğini 8-12(kişiden kişiye değişir
    ) ay içerisinde gösterir. Kimisinde güzel sonuçlar verirken kimisinde düşük ya da hiç sonuç vermez. Zaten bundan sonra hergün kullanmak gerekmez haftada 2-3 kez kullanmak yeterlidir. Bu da etkisini yitirmemesi için yapılır. Çünkü ilacı tamamen bırakmak eski haline döndürür.

Yeni Üye
    Forumu 1 haftadır okuyorum, minox ile sonuç alıp o saçı koruyabilen yok gibi bir şey saç çıkıyor ama ne oluyorsa sonra dökülüp gidiyor..

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serdar85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumu 1 haftadır okuyorum, minox ile sonuç alıp o saçı koruyabilen yok gibi bir şey saç çıkıyor ama ne oluyorsa sonra dökülüp gidiyor..
    3.yılıma girdim çok iyi bir dostumdur kendisi

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.yılıma girdim çok iyi bir dostumdur kendisi
    +1

minoxu yabana atmayın, tedavilerin en önemli parçalarından biri.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Tabi ki istikrar önemli dile kolay 3 sene geçmiş, peki bu dönemde nasıl kullandınız minoxu ara vererek mi yoksa ru, cell, set ile beraber mi ? Döngü yaşadınız mı?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serdar85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki istikrar önemli dile kolay 3 sene geçmiş, peki bu dönemde nasıl kullandınız minoxu ara vererek mi yoksa ru, cell, set ile beraber mi ? Döngü yaşadınız mı?
    İlk 6 ay günde 2, sonra günde 1

Sayfa 1/2 12 SonSon