Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç dökülmesi d vitamini ve ilaçlar

Yeni Üye

Exclamation saç dökülmesi d vitamini ve ilaçlar

iyi günler arkadaşlar bugün doktora gittim kan ölçümü yaptı kan degerlerımn dusuk oldugunu soyledi d vitamini normalde 30 olması gerekırken bende 7 imiş d vitamini için hap yazdı ve aga e tablet diye bir hap yazdı ilacın fiyatı 120 lira seviyesinde salgar biyotin ise 60 lira civarinda bu hapa benzer hap önerisi olan var mı yada salgar biotin buna benzer midir ?

d vitaminide içinde ayrılıyomu bölümlere bilmiyom ama

ben DEVIT-3 almıştım ve baya ucuz fiyatı. sadece 3 ampül yeter demişti doktor bana

D vitamini eksikliğinde once D vitamini depolari doldurulmali ve sonrasinda hap ile seviye korunmali. (Doktorumun söylediği ve okudugum makaleler bu yönde). Bunun icin 15 gun arayla Devit 3 ampul(4 kez) icilmesi,depolar doldurulunca ise ayda 1 ampul oneriyorlar. (Sonunda tekrar tahlil yapılabilir)Hap kullanimina göre daha pratik ve az maliyetli bir yöntem. Aga-e multivitamin, biotin ise B7 vitamini. Benzer degil yani. Gecmis olsun

120 lira cok fazla. Benzer iceriklere sahip baska bi multivitamin dene bence. Sac icin olan multilerin hepsi uc asagi bes yukari ayni zaten.

SaçımınDoktoru Üyesi
    D vitamini icin hap neden yazdi damla olanini al 120 bosa verme

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nasil kullandiniz

Üye
    Yer
    sivas
    d vitamini bende yeni ölçtürdüm d 12 çıktı. bide tek kaynağı güneşmiş galiba . b de düşük çıktı ikisinede ilaç verdi doktor

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aga e tablet dediğinizin içeriğine baktım 120 lira etmez saw palmetto kullananların yorumlarını okuyabilirsin dökülmeye etki etti diyen ben kimse görmedim içeriğindeki diğer vitaminlere gelince vücudunda eksikse almalısın ama bunun etkisini saçlarında farkeder misin bilmiyorum, d vitamini eksiğini tamamlayınca saçlarındaki etkisini burada belirtirsen hepimiz için güzel bir veri olur.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sheitani
    Guest
    Bende de aynı sonuç çıktı 2 Aydır kullanıyorum hiçbir çözümü olmadı

Tamamen kel bir tanıdığım da demir eksikliği vardı yazın bu yüzden sapkasız geziyordu güneş ışığı alsın die nasıl bir bağlantı var acaba d vitamini ile demir arasında?

Sayfa 1/2 12 SonSon