Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxidili Bırakma vaktim geldi mi ?

Yeni Üye

Minoxidili Bırakma vaktim geldi mi ?

Arkadaşlar şakaklarımda ve vertex de bayagı bir seyrelme var hemen hemen kelim diyebilirim.rahatsızlıgım için kullanmak zorunda olduğum bir ilaç var “depakin “ bilin bakalım bu ilacın en büyük yan etkisi ne ??

Evet bildiniz saç dökülmesi . Saç dökülmesinin yanı sıra vücuttaki kıllarda kalitesizlik yapıyor bu ilaç mesala şöyle diyim sakal kalitem bile iyice düştü sertleşti rengi açıldı fırça gibi bir hal aldı

Geçen sene bu aralar minoxile başladım 6 7. Ayın sonunda gerçekten güzel sonuçlar aldım gören saç mı ektirdin saçın çıkmış diyordu.klasik soruna geldik .döngü ....

Şu an bile düzenli kullanmama rağmen yaklaşık 1 yılı geçti başladığım noktaya geldi .hiç ilerleme kaydedemiyorum .ilacı boşa kullanıyormuşum gibi hissediyorum .ne dersiniz bırakıyım gitsin mi yoksa sabırla kullan yine dönüt alacaksın verim alacaksın döngü gittikten sonra mı diyorsunuz ..

Bu süre içinde kullandığım ilaçları yazıyorum size

Solgar snh
    Solgar biotin 5000
    Solgar vm 75
    Xpecia
    Yeşil çay haftada 1 -2
    Bazı günler ketoral krem
    Haftada 3 4 ketoral şampuan
    Normalde günlük sebamed anti hair loss
    Minox sabah 5 akşam 5

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxu bırakmayın fiyat/ulaşılabilirlik/fayda açısındna bulabileceğiniz en iyi etken. Topikal anti-androjen ve dermastamp ekleyin tedavinize. Günlük 100mg RU olabilir.

Yeni Üye
    anladım hocam da anlattığım olayları tam okudun mu bilmiyorum.boşa uğraşıyor muşum gibi geliyor

bu döngü geçecek sabret mi diyorsunuz?

xpeciadan etki gördün mü ne kadar kullandın

Yeni Üye
    yeni başladım hocam yaklaşık 20 gün oldu pek bir gözlemleme şansım olmadı

Yeni Üye
    Güncel....

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Geçmiş olsun, Allah acil şifa versin.

Bence de bırakma, ben her ne zaman dıraktıysam da sonra pişman olup tekrar başladım, başladım çünkü kel kalırım yoksa mecburuz...
    Her yeni başladığımda o ilk aldığım etkiyi alamayacağımdan emin olsam da sonra 5, 6 ay sonra o ilk aldığım etkiyi hep aldım. Bırakırsan ileride pişman olabilirsin.

Yeni Üye
    Anladım 3 4 yıl daha 30 uma kadar kullanıyım en azından .peki bu döngü bitecek demi arkadaşlar ?

Yeni Üye
    Güncel.tecrübeli hocamlarından fikir bekliyorum çok kararsızım bilhassa miracle hocamdan

Expeciayı bırakın ekmek ve gluten ile aranız nasıldır ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon