5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kel Kalma İhtimalim Varmıdır

SaçımınDoktoru Üyesi

Kel Kalma İhtimalim Varmıdır

Merhabalar.
    Öncelikle dayım dedem kel. Fakat babam değil. Saç tipim ekte göründüğü gibi sert gür ve kabarık. Babamın saçlarıyla aynı. Banyoda yaklaşık 20 tel dökülüyordu fakat ağustostan beri selectra kullandığım için döküldüğünü anladım. Yan etkilerinde yazıyordu. Yavaş yavaş onu bırakıyorum. 2 gün önce bioxin quantum aldım ve banyoda dökülen saç sayısı 5-10 a düştü. Gayet iyi geldi. Saçların kendine gelmesi için hafta içi bayağı kısaltıcam.
    Sizce kel olma ihtimalim varmıdır. Teşekkürler şimdiden.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 2017-12-31-PHOTO-00065794.jpg‎   IMG-1226.jpg‎  
    Konu Miracle tarafından (26.09.2020 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk önce saçını kısaltmak hiç bir fayda etmez, ikincisi ben şampuanları para tuzağı olarak görüyorum bioxcin benzeri ürünleri bırakınca şok dökülme yapıldığı söyleniyor. Benim tavsiyem diyetine dikkat etmen ve günde 10 dakika civarı saç derine bükerek masaj yapman.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada öndeki saçların diplerinde inflamasyon birikintisi görüyorum. İkinci olarak genetik yatkınlığını bilemeyiz ben de seninle yakın bir yaştayım tedirginliğini anlıyorum ama bence günlük masajla saç derimizin ve kan akışının düzenini ayarlayabilirsek saç dökülmesi yaşayacağımızı pek düşünmüyorum bence kalsifikasyon ve dhtnin inflamasyon baskılayıcı olaarak saaç köküne saldırması gerçek neden immün probleminden dolayı kellik oluyor bence ama yan taraflarda kan ve deri sağlıklı saç dökülmez şirketler bizi kronik tüketici hasta yapıyor asıl çözüm kan ve deri elastikiyeti

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kel kalma düşüncesini aklından çıkar ve onu hiç düşünme stresi hayatından çıkar yani ve beslenmeni düzeltip spora başla bu dediklerimi belli bir müddet yap eğer seyrelmeler başlarsa ozaman tedavilere başlarsın.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    son fotoğraf saçlarımın ıslak hali. orda seyrelme varmı. birde saçlarımın zamanında okadar dökülmesinin sebebi fönden yıpranması. dediğimin gibi saçlarımı kısaltıp dediklerinizi yapıcam.