8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Masaj sonrasi saç dökülmesinde artiş

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Masaj sonrasi saç dökülmesinde artiş

Herkese merhaba son zamanlarda kafa derime masaj yapmaya bbaşladım ve saçımın çok daha fazla döküldüğünü farkettim iyi bir işaret midir ? https://www.youtube.com/watch?v=dGncIxAplEg şu videodaki gibi yapmaya çalışıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynı sorun bende de oluştu normalde 10 20 tel giderdi günde korktum dökülrn saclar sonrasi hirparliyoruz bence kökleri

masajın saç dökeceğini düşünmüyorum mantık kan dolaşımını arttırmak bunuda deriye masaj yaparak yapmak lazım.masaj yaparken saç tellerini çekmek gibi veya köklere aşırı bir baskı yapılması tabiki zarar verebilir özellikle uzun saçlı kişilerde
    -2 defa saç ekimi
    2. ekim 20 gün oldu bu yüzden topikal olarak 3 aydan sonra minoxidil ekleyeceğim

--ilk 3 aylık tedavim--
    -finas günde 1 mg
    -dutas haftada 1-2 defa
    -biotin günde 10 mg
    -vegetal silica günde 2 kapsül
    -omega 3 hergün 2 kapsül
    -b6-b12 hergün
    -faramat hergün (kan yapıcı demir içerikli)
    -konazol şampuan haftada 2 defa
    -vichy dercos şampuan hergün (yatıştırıcı özellikli sülfatsız şampuan ekimden sonra doktor tavsiyesi)
    -duşta kafa masajı 10 dk hergün

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BRADPİTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masajın saç dökeceğini düşünmüyorum mantık kan dolaşımını arttırmak bunuda deriye masaj yaparak yapmak lazım.masaj yaparken saç tellerini çekmek gibi veya köklere aşırı bir baskı yapılması tabiki zarar verebilir özellikle uzun saçlı kişilerde
    Kan dolaşımını başka türlü de arttırabilirsiniz. Masajda amaç deriyi esnetmek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan dolaşımını başka türlü de arttırabilirsiniz. Masajda amaç deriyi esnetmek.
    Nasıl arttırabiliriz mesela?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl arttırabiliriz mesela?
    Dermaroller, soğuk suyla durulama, hair brush denen uygulama vs. Masajla da kan dolaşımı arttırılır ama asıl amaç erkek tipi dökülme olan vertex ve frontal bölgedeki derinin dökülme olmayan yerlere göre daha sert olması ve bu sebeple masaj yoluyla (masaj derken mıncıklayarak deriyi esnetmek) derinin elastikiyetini sağlamak ve daha yumuşak bir deriye kavuşmak. Bu uygulama da saçlı deride zor olduğu için kopmalar ve dökülmeler olabiliyor malesef.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğuk su sirkülasyonu olumsuz etkilemiyor muydu damarlar daraldığından ? Ayrıca masaj amaçlı ne yapabilirim, masaj yapmaya devam edeyim mi ben minoxidil'in yaptığı gibi önce döker diye düşünmüştüm

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Masaja baslayali bir ay olacak, dun saclari sampuanla yikadim. Bu sabahta dokulme testimde bir tane bile sacim dokulmedi.

Sert masaj yaptigim da ise cok az da olsa koparak dokulme oluyor, o da dert edilecek bir sey degil.