9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Göğüs kıllarının dökülmesi ve Kellik ilişkisi

Göğüs kıllarının dökülmesi ve Kellik ilişkisi

Mrb arkadaşlar... 24 yaşındayım 4 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum. İki yılda %60 nı kaybettim saçlarımın...merak ettiğim konu vücudumda saçım gibi dökülen tek yer göğüs kılları..? Genetik dökülme ile doğrudan ilişkisi olduğunu düşünüyorum elimi atmam yeterli saçım gibi hemen kıllar kendini bırakıyo. Böyle bir durum yaşayan arkadaş var mı..? Dht'nin veya kelliğe sebep olan bir nedenin saçtaki mekanizma ile burda da aynı etki ile çalışarak dökülme yapması mümkün mü..?

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de göğüs kılları çok dökülüyo sebebi dht mi acaba

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    dht gogus kılını besler dökmez çoğaltır sizdeki dökülmenın başka sebepleri vardır anti dht ilaçları vucut kıllarını doker yanı sız dht blocker kullanırken hem saçınızın dökulmesi yavaşlar bir yandan ise vucut kıllarınız zayıflar
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Ben 2 senedir finas kullanıyorum finas kullanmadan öncede göğüs kıllarım elimi oraya atmamla onlarca geliyor şuan da aynı bence ilaçla etkili değil

Seyreksac kardeşim... Bende herhangi bir dht engelleyici veya herhangi bir saç ilacı kullanmıyorum çok şükür bir sağlık sorunum yok ama nedense dökülüyor yıllardır. Merak ettiğim konu saçı ile sorun yaşayan kişilerde bu durumun olup olmamasıydı.. dökülen saç ve kıl arasında şöyle bir fark var dökülen saçlar ince zayıf ama kıllar öyle değil her ne kadar hemen kendini bıraksada kalın ve güçlü yapılı

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    göğüs kılları bende de dökülüyor elimi atıp şöyle bir ovalayınca 50 tel döküyor ortalama. saç dökülmesiyle bir bağlantısı var sanırsam.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlginç ki bende de göğüs kılları fazlaca dökülüyor. Bir ilişki var.

Yeni Üye
    Açıkcası bende de göğüs,göbek,kollarımı hafif ovalasam bayağı bi kıl dökülmekte, acaba saçla bi bağlantısı var mıdır bu işin?

Bendede tam tersi saçım dökülmüyor, ama vucüt kıllarım dökülüyor enteresan bir durum
    dht ile kesinlikle bir ilişkisi var bu işin