Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Beyler bayanlar yardım edin 6 senelik saç dökülmesi hikayem(bayanım)

Unhappy Beyler bayanlar yardım edin 6 senelik saç dökülmesi hikayem(bayanım)

Merhaba beyler bayanlar 21 yaşındayım 6 senedir lanet olası saç dökülmesiyle uğraşıyorum illahlah ettim artık dayanamıyorum. herşeyi denedim kürler bitkiler ilaçlar vitamin prp mezoterapi vs aklınıza ne gelir yağlar felan hiç işe yaramadı ve kan tahlillerim temiz hormonlarım temiz ama gel görki durmuor en son minioxil kullandım ilk 4 ay hemen kesti dökülmeyi rüya gibiydi ama son 8 aydır gene çok dökülüyor ve öok seyreklik var artık moralim sıfır dışarı çıkamıyorum aynaya bakamıyorum napcamı şaşırdım hiç bir dokttor anlamıyo napılması gerektiği bende araştırdım miracle loson proscar diane 35 gbi şeyler gördüm bunlar hakkın bilgi verirmisiniz lütfen kullananlar hakkın kullanan bayan arkadaşlarınız varmı ? proscarı kesinlikle kadınların kullanılmaması söyleniyor hamile kalma gbi bi düşüncem yok ama gerçekten çok yoruldum bu yüzden moralım boukken erkek arkadaşımdan ayrıldım bıktım artık yardım lütfen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birkaç fotograf yukleyin lütfen

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dokulmeniz erkek tipi mi ekleyebilirseniz foto ekleyin görelim..

Proscar,avodart,androcur diane35 vs. Oral olarak tavsiye etmiyoruz.. Tedavinize oncelikli olarak topikal baslayip süreci takip etmelisiniz.. İlk etapda miracle losyonla baslayabilirsiniz. Saclarinizda yaglanma var ise bariz olarak yaglanmayi kesecektir..minoxil kullanirken iyi dedniz.minoxu bıraktığınız icin mi dökülmeler oldu yoksa kullandiginiz halde mi dokulmeler basladi.. Dökülme yaşadığınız bolumleri fotosunu flasli cekip ekleyin hep beraber gorelim..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Minioxili kullandığım halde dökülmeler devam ediyor kulandığım ilk 4 ayda kesti sonra gene hızla devam ediyor çok üzülüyorum bıktım artık yardm edin lütfen en son gittim doktor erkek tipi dedi tepeden fotoğraf atıyorum geri kalan kısımda böyle seyrek ama en çok tepede sorun var neden ilk başta proscar vs önermiyorsunuz ?
    foto : https://i.hizliresim.com/zJ7ba4.jpg

Annenizin veya teyzelerinizin saçları ne durumda? Bir de hormonlarım temiz derken hic ultrasonla muayene ettiler mi? Bazen polikistik hormonları bozmasa bile saçları dokebiliyor. Bir de biliyorum çok kolay değil ama saçlarını düşünmeyip normal hayat düzenine devam etmeni öneririm çünkü stres dökülmeyi daha da berbatlastiriyor. Eminim tedavilerle daha da iyiye gidecektir saçlarınız. Minoxil 6 aydan sonra döngü yapabiliyor ama benim döngümü cell ve seti ile durdurmustuk mesela. Önce fotoğraflarınızı yukleyin eminim bircok kişi yardimci olmaya calisacaktir

Üye
    Yer
    sivas
    Ablacım senin ne kadar dökülsede kafa derin erkekler gibi açılmaz o yüzden stres etme biz sizin kadar şanslı değiliz bu konuda endokrinoloji bölümüne gitmenizi tavsiye ederim. Bide diyet felan yapıyorsanız kesin onu

Hangi tedavi olursa olsun en az 3 ay vermeliyiz. Once topikal deneyip eger yine sonuc alamazsan doktor kontrolünde oral olabilir. Miracle losyonala baslayin..
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.

Arkadaşlar babamın saçlarında dökülme var annemde pek yok teyzemin 1 tanesindede dökülme var ilk başka bi dökülme tipi dediler sonra erkek tipi. Hormonlar kan tahlilleri testosteron vs temi çıkmıştı ultrason yaptırmadım ama kıllı biri değil reglerim düzenli bi saçlarım dökülüyor işte minioxil dedğim gibi artık işe yaramıyor. cell losyon ve miracle losyon nasıl yapılıyor biraz açarmısınız acaba çok yoruldum arıtk çok üzülüyorum ya ya onlarda etki etmesse

Alıntı MutsuzEs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar babamın saçlarında dökülme var annemde pek yok teyzemin 1 tanesindede dökülme var ilk başka bi dökülme tipi dediler sonra erkek tipi. Hormonlar kan tahlilleri testosteron vs temi çıkmıştı ultrason yaptırmadım ama kıllı biri değil reglerim düzenli bi saçlarım dökülüyor işte minioxil dedğim gibi artık işe yaramıyor. cell losyon ve miracle losyon nasıl yapılıyor biraz açarmısınız acaba çok yoruldum arıtk çok üzülüyorum ya ya onlarda etki etmesse
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1 konuyu inceleyin miracle losyon yapımı hakkında detaylı bilgiyi burdan alabilirsiniz.. Etki etmezmi diye kendinizi strese sokmayin. Bayan arkadaş vardı yine burda 17 yıldır saclari döküldüğü ve miracle losyon kullanarak durdurdugunu yazdi.konusu var inceleyin.

İlk önce miracle losyonla başlayın bence kadın olduğumuz için hicbir yan etkisi olmuyor. 3 ay bir faydagormezsen diğer losyonlari denersin. İşe yaramazsa olarak düşünme biz kadınız ve vücut sistemimiz zaten o saçları korumaya meyilli. 17 yıllık dokulmelerde sac yeniden çıkıyorsa sizinkinin de geri gelmemesi için bir sorun yok. Burada saç kokleriniz ölmüş gibi dusunmeyip sadece dinlendiklerini düşünmek sağlıklı olur bence. Bir de daha önce hic antidepresan ya da doğum kontrol hapı kullandınız mi? Bunlar bazı kadınlarda nedense diğerlerine göre çok fazla dökülmeye neden oluyor. Kilonuz nasıl? Beslenme düzeniniz? İnsülin değeriniz kaç mesela? Bunların hepsi saç dökülmesini tetikleyen şeyler

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler