Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Arkadaşlar psikolojik olarak desteğe ihtiyacım var

Üye
    Yer
    sivas

Arkadaşlar psikolojik olarak desteğe ihtiyacım var

Merhabalar öncelikle herkse selam olsun. Arkadaşlar aynı durumu yaşayan var mı aranızda. Bu illet başıma geldi geleli aynalara bakamıyorum dismorfofobi adında bi ayna hastalığı geldi başıma. Ve hayat enerjim sıfır herşeyi erteliyorum herşeyi. Güya saçlarım eski haline gelecek ve ben o zaman hayata başlayacağım aklımda hep bu var. O kadar rahatsız ediyor ki bu hastalık insanı kendini sürekli diğer insanlardan düşük hissettiriyor yardımlarınız olur inşallah. Sağlıcakla

SaçımınDoktoru Üyesi
    temiz bir dayak yiyip vücudunun diğer kısımlarının farkında varmalısın, bedenini kafanın tepesinden ibaret sandığın için böyle oluyor

şaka maka saçlarımızdan ibaret değiliz, onlar olsa daha iyi olur ama olmasa da hayat devam ediyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarin eski haline gelemicek maalesef bununla yasamaya alisman şart aci ama gerçek.

Yeni Üye
    Alıntı forza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle herkse selam olsun. Arkadaşlar aynı durumu yaşayan var mı aranızda. Bu illet başıma geldi geleli aynalara bakamıyorum dismorfofobi adında bi ayna hastalığı geldi başıma. Ve hayat enerjim sıfır herşeyi erteliyorum herşeyi. Güya saçlarım eski haline gelecek ve ben o zaman hayata başlayacağım aklımda hep bu var. O kadar rahatsız ediyor ki bu hastalık insanı kendini sürekli diğer insanlardan düşük hissettiriyor yardımlarınız olur inşallah. Sağlıcakla
    Yaşın kaç şuan

Merhaba yazdıkların samimi geldi bana bu yüzden yardımcı olmak istedim en azından tavsiyeler verebiliriz.saçlarınmı dökülüyor?kilolumusun?kendini beğenmiyormusun? yani nedir tam olarak sorun kendini diğer insanlardan düşük hissettirecek ne var ortada neden böyle düşünüyorsun? konuyu biraz daha açarsan seni daha iyi anlayabiliriz.
    -2 defa saç ekimi
    2. ekim 20 gün oldu bu yüzden topikal olarak 3 aydan sonra minoxidil ekleyeceğim

--ilk 3 aylık tedavim--
    -finas günde 1 mg
    -dutas haftada 1-2 defa
    -biotin günde 10 mg
    -vegetal silica günde 2 kapsül
    -omega 3 hergün 2 kapsül
    -b6-b12 hergün
    -faramat hergün (kan yapıcı demir içerikli)
    -konazol şampuan haftada 2 defa
    -vichy dercos şampuan hergün (yatıştırıcı özellikli sülfatsız şampuan ekimden sonra doktor tavsiyesi)
    -duşta kafa masajı 10 dk hergün

Yeni Üye
    Dostum bende senin gibi çok takıyodum ama sen tedavileri uygula takdir allahın artık bu başımıza geldi diye hayatımızı zindana çevirmenin anlamı yok öyle yada böyle yaşamaya devam edicez

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı durumu yaşadım. sadece saç değilde yaşama sevincim de dökülüyordu. bir süre sonra kanıksadığımdan olsa gerek takmaz oldum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeş aynı durumları bende yaşadım aynalara bakamıyordum yolda yürürken bazen gözlerim arabaların camlarına kayardı ağlıycak gibi olurdum dışarı çıkmak istemiyordum bu yüzden saçma sapan şeyler kullandım oral diane androcur vs saçlarım biraz toparladı bu seferde vücudun içine ettim iyice psikolojim bozuldu... Sonra kendimi spora verdim bu yüzden bi yandanda minoxil avodart falan kullanıyorum saçlarım eski haline gelmedi fakat kelde kalmadım yalnız saçlarım çokta önemli değil artık bi ortama girdim mi zaten bütün gözler bana dönüyor insanlar yolda durdurup sorular soruyor nasıl yaptın kaç senede yaptın vs. kız arkadaşımla sürekli kavga ediyoruz sporu bırakmamı istiyor ve en önemlisi eskiden aynalara bakamayan ben şimdi ayna gördüm mü karşısından çekiştirerek götürüyorlar yani sana hiç bi kimyasal tavsiye etmem yalnız sporu şiddetle tavsiye ediyorum sabırla yapabilirsen eğer psikolojik sıkıntılarının üstesinden gelmende çok yardımı olacaktır

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kac yasindasin bilmiyorum ama erken yaslarda dokulme bu duruma kabullenmende cok daha zor olacaktir tabiki. Bir seye ne kadar fazla takarsan o kadar fazla agirlasir psikolojik olarak rahatsizliginda.. Yapman gereken oncelikle tedavilerini uygula rahatlama yasayacaksin biraz gelisme gosterdikten sonra kendinle barisman daha kolay olacaktir. Saclarini cok dokuk ve seni rahatsiz ediyorsa topik gibi urunlerde destek olabilir. Arkadaslarimin bazilari kullaniyodu sac ektirene kadar ya da donor alan saglamsa ve maddi durumun el veriyorsa iki bir yer bulup saclarini ektir. Bu durum seni mahveder ve yillar sonra baktiginda ne kadar cok sey kaybettigini farkedip birde bunla basetmeye calisacaksin.20 yasinda oldugunu dusunsek 5 sene sonra kesin tedavilerin cikacagini dusun. Sen erteledigin yapmadigin seyler icin ne kadar cok pismanlik duyacaksin. Kendini sacinla goruntunle seven kisiler yuzeyseldir zaten gercek arkadaslarin dostlarin senin goruntunle ilgilenmez sen onlar icin hep ayni kisisindir. Kizlar konusu cok sacin olmasiyla alakali degil zaten. Emin ol spora basla mesela psikolojik olarakta kendini iyi hissetmende cok yardimci olacak sacina olan takintini da azaltir. Cunku vucuduna odaklanacaksin. Agirlik calis ozellikle kardiyo yapmak yerine testeron artisi seni iyi hissettirir. Dusuk lipido stress testesteronda azalmaya neden olur. Seni cok iyi anlayacak kisiler var burda bir taneside benim 3 ayda saclarim taranmayacak kadar dokulmustu 5 numara geziyodum psikolojiminyerle bir etmisti. Neyse tedavilerle iyi kotu gelismeler oldu halada devam ediyorum tedavilere. Hepimiz insaniz ayni seyleri hissedip yasiyoruz. Kendini bu kadar ice kapatma sosyalles arkadasla vakit gecir eglen. Keyif alacagin seylerle ilgilen . Sen duzelmek istemedigin muddetce kimse sana yardimci olamaz bunu bil. Ayni seyleri bende yasadim bircogumuzda
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatta kimse doğuştan kazanan değil doğuştan en iyi potansiyele sahip değil herzaman ayağa kalkıp tekrar tekrar yapmayı istemelisin işte böyle hayatının sonunda zaferini kutlayabilirsin.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 1/2 12 SonSon