Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: D vitamini ve saç

SaçımınDoktoru Üyesi

D vitamini ve saç

28 yaşında bayanım bendede erkek tipi saç dökülmesi var.konum ve resimlerimde vardı daha önce açtığım.hamilelik dönemimde yapılan testlerde d vitaminim sınırın altında çıkmıştı.d vitamini damlası kullandım haftada 1şişe bikaç hafta.alt sınırda değil artık ama araştırmalarıma göre 100e yakın olmalıymış.oyüzden ayda 1 falan 1şişe içiyorum.bıçak gibi dökülmeyi kesiyor.saçımı 3günde bir yıkarım ve neredeyse günlük 100tel dökülür.banyodan sonra 3günlük saç 300tel falansa d vitaminini içtikten sonra en fazla 50 60 teldir.hemde damlayı az önce içtim ve banyodan sonra saçımı taradım gözlerime inanamadım mucize gibi.sizce bu mümkünmü içer içmez etki etmesi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28 yaşında bayanım bendede erkek tipi saç dökülmesi var.konum ve resimlerimde vardı daha önce açtığım.hamilelik dönemimde yapılan testlerde d vitaminim sınırın altında çıkmıştı.d vitamini damlası kullandım haftada 1şişe bikaç hafta.alt sınırda değil artık ama araştırmalarıma göre 100e yakın olmalıymış.oyüzden ayda 1 falan 1şişe içiyorum.bıçak gibi dökülmeyi kesiyor.saçımı 3günde bir yıkarım ve neredeyse günlük 100tel dökülür.banyodan sonra 3günlük saç 300tel falansa d vitaminini içtikten sonra en fazla 50 60 teldir.hemde damlayı az önce içtim ve banyodan sonra saçımı taradım gözlerime inanamadım mucize gibi.sizce bu mümkünmü içer içmez etki etmesi
    Banyodan sonra saçlar dolgun gözükebiliyor psikolojinizi D vitamininin yararlı olduğuna inandırdığınız için öyle geliyordur ki zaten D vitamini vitaminden ziyade bir hormondur vücut kendi kendine üretir ostrojen gibi mesela. Reçetesiz kullanabiliyor muyuz benim de alt sınıra yakın ve malum kış aylarındayız pek güneş göremiyoruz eksiklik çok olacaktır illaki.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banyodan sonra saçlar dolgun gözükebiliyor psikolojinizi D vitamininin yararlı olduğuna inandırdığınız için öyle geliyordur ki zaten D vitamini vitaminden ziyade bir hormondur vücut kendi kendine üretir ostrojen gibi mesela. Reçetesiz kullanabiliyor muyuz benim de alt sınıra yakın ve malum kış aylarındayız pek güneş göremiyoruz eksiklik çok olacaktır illaki.
    Evet reçetesiz alabiliyorum.bahsettiğim dolgunluk değil dökülen saç sayısıydı.3günde bir saçımı tararım normalde 200tel falansa d vitamini aldıktan sonra 50 60 tel döküldü.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olma ihtimali tabiki var.bebeklerde de d vitamininin eksikligi sac gelisiminde gerilik yurumede gecikme vs. Gibi etkileri var.. Hangi marka kullaniyorsunuz.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olma ihtimali tabiki var.bebeklerde de d vitamininin eksikligi sac gelisiminde gerilik yurumede gecikme vs. Gibi etkileri var.. Hangi marka kullaniyorsunuz.
    Devit 3 damla.bebeğime kullandığım damladan

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülmeyi nasıl kestiğini tam olarak bilmek zor ama kesinlikle saç dökülmesiyle yakından ilişkilidir d vitamini,hangi damlayı kullandınız?
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sheitani
    Guest
    Banada D vitamini yazıldı. 8 tüp 2 ayda bitirmem gerekiyor. Yaklaşık 5 gündür kullanıyorum ama kesilmedi benim dökülmem?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Devit 3 damla kullandım.1 su bardağı suya 1 şişeyi boşaltıp içtim.nasıl olur bilmiyorum kullanır kullanmaz etki etti.bakalım bidahaki saçımı yıkamamda dökülme nasıl olcak buraya yazarım yine

Sheitani
    Guest
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devit 3 damla kullandım.1 su bardağı suya 1 şişeyi boşaltıp içtim.nasıl olur bilmiyorum kullanır kullanmaz etki etti.bakalım bidahaki saçımı yıkamamda dökülme nasıl olcak buraya yazarım yine
    1 şişe fazla değil mi? Ben 15 damla içiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu d vitamininin tabletleri var solgarın falan vitamin d3 1000 ıu neden damla alıyorsunuz ?
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Sayfa 1/3 123 SonSon