5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Alopexy t %5 iyi midir?

Question Alopexy t %5 iyi midir?

Merhabalar, bugün dermatoloğa gittim. Saçımda dökülme olduğunu anladı sadece eliyle muayene ederek. Nanoteknoloji vs bir şey kullanmadı. Tahlil istedi ve dediğine göre her şey temiz çıktı. Genetik olarak dökülme olduğunu söyledim, 1 tane dayım hariç babam, abilerim, amcalarım, dayılarım herkes kel. Yaşım 24 benim saçıma tarak girmiyordu halı gibiydi, saçım hep dökülürdü ama az dökülürdü hiç çift hane tel sayısı görmezdim. 3 ay önce Brezilya Fönü yaptırayım dedim. Daha sonrasında dökülme arttı, 30'ları görmeye başlamıştım. Mevsim geçişine geldiğimizde bu dökülme sayısı 30 gün önceden son 15 güne kadar 100 teli bulmaya başlamıştı. Saçımda 15 gün önce Kerastase marka şampuanı bırakarak Biotin şampuan ve Medobiocomplex-E takviye ilacını kullanmaya başladım. Bu 15 günlük süreçte dökülmem ciddi oranda azaldı. 100 civarı tel sayısından max 30a düştüm. Doktor buna devam etmemi söyledi ama günde 2 defa alsam bir şey olur mu diye sormayı unuttum yarın soracağım. Bana ALOPEXY T %5 verdi. Sizce iyi midir? Hiçbir yan etkisi olmayacağını söyledi. Saçımı ilk defa gören birisi döküldüğünü anlayamaz ama biraz daha böyle devam ederse 6 ay içerisinde oluşacak seyreklik ile anlaşılabilecek diye düşünüyorum. Bemix, Evigen ve Bepanthen üçlüsünü soramadım. Onları da yarın soracağım ama açıkçası gittiğim doktora pek güvenemedim. 1 aydır forumu takip etmekteyim, Biotin ve Medobiocomplex-E'ye sizler sayesinde başladım zaten. Minoxidil'e hiç bulaşma diyen arkadaşlar da vardı. Sizlerin de fikirlerini almak istedim.

Yeni Üye
    Alopexy t isimli ürünün içeriğinin etken maddesini Minoxidil oluşturuyor zaten.

Biliyorum, ben de o yüzden minoxidil alt başlığına açtım zaten fakat bu ilaç ile ilgili sadece 2 yorum bulabildim. Forum'daki arkadaşlar içeriğinde zararlı bir şey gördü mü acaba? Belki daha az zararlıysa belki onlar da bu ilacı kullanır.

2 günlük kullanımdan sonra saç dökülmesi 25ten 100e çıktı. Normal mi acaba?

Alıntı okanokay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 günlük kullanımdan sonra saç dökülmesi 25ten 100e çıktı. Normal mi acaba?
    normal. Zayıflar döküldü zamanla yeniden çıkacak saçların

Bu Konudaki Etiketler