Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ne tip olduğunu anlamadığım saç dökülmesi konusunda yardımlara ihtiyacım var.

Yeni Üye

Ne tip olduğunu anlamadığım saç dökülmesi konusunda yardımlara ihtiyacım var.

Arkadaşlar 2,5 aya yakın zamandır aniden başlamış olan bir saç dökülmem var. Yaşım 19.

15 Eylül de başladı saç dökülmem. Önceleri 1 tel anca düşerdi kafamdan. O da ayda yılda bir. Son 2 aydır günlük 60-80 bazı zamanlar 100e bile dayanabiliyor belki geçiyordur çok üzücü

Elimle kuvvetlice çektiğimde 1 tel dahi gelmiyor elime. Saçımı silkelediğimde, duşa girdiğimde, havluyla kuruladığımda dökülüyor. Fakat işin ilginç yanı dökülen saçlar dökülmeyen sağlıklı saçların 3te 1i kadar bir boyuta sahip. Ayrıca yarısına eş değerde bir inceliği var. Kökleri de beyaz. kırılma gidi durmuyor. floresan lamba altında ve flashta kellik derecesinde seyrelme var, normal ışık altındaysa bildiğiniz saçlı kafa. Saçlarımda minyatürleşme mi var bilmiyorum. Fotoğrafla destekleyeceğim.

Not: Babam 50 yaşı.da saçları duruyor, amcalarımdam bir tane kel var, dayım yok. Annemin babası kel, babamın babası öldüğünde saçlıydı.
    Not 2: Kadınlara özgü saç şekillendirici bir saç spreyi vardı. onu köklere temas edecek şekilde kullandım 3 ay önce 2 hafta boyunca her gün.

Fotoğraf bilgilendirmesi: Saçımın seyrek gözüktüğü her yer dik yahut dike yakın ışık aldığı zamanlar.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 1.jpg‎   2.jpg‎   3.jpg‎   4.jpg‎   5.jpg‎   6.jpg‎   7.jpg‎   8.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir basliga daha yazmistim bunu buraya da yazayim, erkek tipi dokulmede saciniz minyaturleserek yani incelerek dokulur fakat sizin dokulmenize net olarak aga diyemiyorum. En azindan detayli bir tahlil yaptirin.
    Konu Miracle tarafından (14.11.2017 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Ergenlik dönemi sonunda saç yapısı, şekli ve çizgisi değişir, bu olgun dönemdeki son hormonal değişiminizle birlikte olur bunu ilerleyip ilerlemediğini zaman gösterecektir ancak vertexde zayıflama ihtimali görünüyor.
    Konu Miracle tarafından (14.11.2017 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence aga seninkide.Saç dökülme tiplerimiz birbirine çok benziyor saçlarımız bile birbirine benziyor senin saçlarında benimki gibi dik dik sinirli çıkıyor kısayken Şanslısın ama moral bozma olayı erkenden farketmişsin.Bence jenerik dozda miracle losyona veya günde 40-50 mg ru ile başlayabilirsin.Hiç bir şekilde anti-androjen kullanmam diyorsanda(bana kalırsa bu dozlarda yan etki yapma olasılığı yok) seti,kafein veya cell i tedavinde düşünebilirsin.Bu forum büyük nimet özellikle yabancı dilin yoksa bu forumda çok şey tartışıldı ve çok bilgi var.Bunun dışında destek olarak haftada 1 dermaroller ile mikroyaralama yapabilirsin.Haftada 2 gün nizoral şampuan kullanabilirsin.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Yeni Üye
    Hocam tahlil yaptırdım. İki gün art arda. İlk gün tsh yüksek çıktı (5.15). İkinci gün 2.00 çıktı laboratuvar hatası dendi. D vitamini yetetsizliği çıktı, geri kalan her şey normal. Çinko da öyle.

Yeni Üye
    Miracle bey dökülen saçlarım sanki benim değil gibi. Saçımdan cımbızla çektim bir iki tel, dökülen saçlarla kıyasladım. İncecik, kısacık sağlıklı olana göre.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bazisinda vertekte dokulme oluyor sakak ve on cizgi duruyor ya da genel seyrelme olabiliyor ya da kafanin belli yerlerinde homojen olmayan seyrelmeler gorulebiliyor. Herkesin on cizgiden baslayacak diye soylemek cokmzor dokulmenin cok cesitli olabiliyor. Bu dokulme erkek tipi degil diyemeyiz. Tedaviye baslayip onlem alin derim iki uc ayda sacimin yuzde yetmisi dokuldu cok iyi hatirliyorum lavaboda yuzlerce avuc avuc dokuldu sonra ne yaptiysam eski haline donmedi tabi 22 yasinda oldu hepsi .Baslangici gorduyseniz onlem alin bir an once ilerlemesin en azindan yavaslatir ya da durdurur.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Önce vitamin eksikliğini gidermeye çalış. Bunun yanında stresten uzak dur ve beslenme düzenini kontrol et. Eğer halen devam ediyorsa büyük ihtimal dökülmen genetik. Genetik dökülme bazı kişilerde şakaklardan başlayarak dökülmez seyrekleşerek dökülür.

Yeni Üye
    Şuanlık sadece prp tedavisi yaptırıyorum, biotin ile destekliyorum. Prp yi yılda 6 seans olarak tekrarlamayı planlıyorum. Bu şekilde bir tedavi ile 10-15 seneyi çıkarır mı?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepe bolgen de acilmalar basliyor. Genetik bir tip oldugunu düşünüyorum. Ilerleyen zamanlarda 1 yil 2 yil bisey diyemiyorum kesin ama şakaklarında iceri dogru acılacak.
    Forumdaki tedavileri oku. Guzel bir yol izle. sakın ola gaza gelip anti androjen kullanma.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Sayfa 1/2 12 SonSon