Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dogal bir tedavi

Yeni Üye Tahsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dogal bir tedavi

Merhaba arkadaşlar, kimyasalardan gördügüm yan etkiler yüzünden, yan etkisiz doğal tedavilere başlıyorum şöyle bir tedavi yapıcagım;

yağ: olarak nane,hint,biberiye,lavanta,jojoba günlük 1 uygulama
    losyon: elma sirkesi,soğan,sarımsak,zeytinyağı (stephanın tarifi) günlük 1 uygulama
    vitamin: b vit komplex,Balık Yağı,Saw Palmetto,Zinc picolinate
    besin: chia,keten tohumu,Yulaf Kepeği,kefir,kuş üzümü,ceviz
    lokal uygulama : haftada 2 dermastamp,günlük 15 dakika masaj
    Çay :yeşil,nane,yakı,ısırgan,biberiye günlük 2 bardak karışım
    şampuan: haftada 2 nizoral, günlük kullanım defne sabunu
    spor: günlük 30 dakika tempolu yürüyüş ,egzersiz
    krem :ketoral,azalderm krem
    Saçımdaki sebore için yag karışımı; haftada 2 defa Çay ağacı yağı, Hindistancevizi yağı,Tarçın yağı, jojoba yağı lavanta yağı

en az 8 ay 1 sene uygulamayı düşünüyorum sizce nasıl bir tedavi olur kimyasallarla yakalanan başarıyı yakalıyabilirmiyim saçım norwood 3-4 arasında yaşım 24 tavsiye,öneri düşüncelerinizi bekliyorum?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, kimyasalardan gördügüm yan etkiler yüzünden, yan etkisiz doğal tedavilere başlıyorum şöyle bir tedavi yapıcagım;

losyon: elma sirkesi,soğan,sarımsak,zeytinyağı (stephanın tarifi) günlük 1 uygulama
    Saçımdaki sebore için yag karışımı; haftada 2 defa Çay ağacı yağı, Hindistancevizi yağı,Tarçın yağı, jojoba yağı lavanta yağı

en az 8 ay 1 sene uygulamayı düşünüyorum sizce nasıl bir tedavi olur kimyasallarla yakalanan başarıyı yakalıyabilirmiyim saçım norwood 3-4 arasında yaşım 24 tavsiye,öneri düşüncelerinizi bekliyorum?
    Bu tedaviyi bıkkınlık göstermeyip 1 sene devam ettireiblirsen zannediyorum saç problemin çok çok azalacaktır ama işin sırrı ısrarcı olmak ve disiplini elden bırakmamak çok güzel bir prog. kolay gelsin.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tedaviyi bıkkınlık göstermeyip 1 sene devam ettireiblirsen zannediyorum saç problemin çok çok azalacaktır ama işin sırrı ısrarcı olmak ve disiplini elden bırakmamak çok güzel bir prog. kolay gelsin.
    Hocam kesinlikle en önemli kısmın bu oldugunu biliyorum disiplin, çok şanslı ve çok zeki olmayan insanlar dışında hiç bir şey çalışmadan kazanılmıyor bu tedavideki en büyük kırılganlıkda sanırım bu olacaktır disiplin ve çalışkanlık, bu konuda kendimi sürekli motive etmeye calışcagım, sürekli motive edici kitap videolarla kendimi destekleyecegim meditasyonlar uygulayacagım , birazda hayat gerçekleri var hayatımızdaki büyük degişkenlikler kırılganlık olabiliyor bu konudada umarım şanslı olur ve bu tedaviyi uygularım. İçten dilekleriniz için çok tşkr ederim. Ayrıca tedavimde yazmayı unutmuşum karanfil suyunada yer vericegim.

bunları uygularken moralini de yüksek tutmaya çalış ve her sürdüğün şeyin saçlarını güzelleştireceğine yeni saç çıkaracağını hayal et olumlu düşünüp beyne saç çıkması için sinyal yollamak bence önemli.Sırf gözünü kapatıp kafanın gittikçe saçla dolduğunu hayal etmek ve kendi bol saçlı hayal etmenin bile ordaki derinin kan akışının değiştirdiğini farkedebiliyosun zaten denersen

Alıntı charm35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunları uygularken moralini de yüksek tutmaya çalış ve her sürdüğün şeyin saçlarını güzelleştireceğine yeni saç çıkaracağını hayal et olumlu düşünüp beyne saç çıkması için sinyal yollamak bence önemli.Sırf gözünü kapatıp kafanın gittikçe saçla dolduğunu hayal etmek ve kendi bol saçlı hayal etmenin bile ordaki derinin kan akışının değiştirdiğini farkedebiliyosun zaten denersen
    Kesinlikle haklısın dostum tedaviye inanmak çok önemli, bir çok araştırmadaki placebo sonuçları çoğu şeyi açıklıyor zaten.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir de bunun yanında alkali beslenmeye çalış. Bence harika sonuç alırsın disiplini elden bırakmazsan.

Resim filan ekleseydin hangi kimyasal yanetki yaptı ? ketoral çay ağacı filan bon bon şekeri değil biraz reklama yönelik gibi durmuş...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Buna benzer bir şey yapıyorum ben de yağlar yok benimkinde sadece bitki tohumları, sebze meyve ve çaylar var.
    Düzenli yesil cay icip 5 6 gunde bir sacimi isirgan ozuyle suyuyla durulayip 30dk bekleyip duş aliyorum. 2 günde bir kardiyo yapıyorum bol bol terle dışari vucudumdaki pislikleri atiyorum yani. Ek olarak günde 1.5 mg ocean balik yagi ve yaninda antioksidan olarak selenyum ile e vit aliyorum. 2 3 ayda bir 100luk cinko picolanate bitiriyorum. Bunun harici durumum olduğunda mutlaka 5000mg biotin alıyorum.
    Daha sonra sebze ve meyve bolca yiyorum şöyle söyliyeyim bir oturusta yarim kilo çiğ brokoliyi yiyecek bir yapıya sahibim çiğ ıspanak dahil bir cok sebzeyi cig yerim lakin oksalit asit yuzunden bu tur ispanak gibi sebzeleri 30 saniye kaynar suya koyup alıyorum. Bobrek taşi vs.. problemleri cikarmasin diye.

Daha sonra sabah kahvaltisinda süt ürünleri kullanmiyorum artik vucudun ve bagirsaklarin dengesini bozuyor biliyorsunuz artik sütler dogal degil uzun ömürlü ve yapisi degisiyor. Sabah kahvaltisinda 3 yemek kasigi keten tohumu 5 yemek kasigi chia tohumu 1 muz ve bolca zeytin yiyorum.

Saf zeytinyagi ile Kantaron yagi yaptim gunde 1 kasikta ondan iciyorum.

Bol bol turşu suyu içiyorum. Ev yapimi turşular.!

Ekmek buskuvi kola cips cart curt asla yemiyorum 2 senedir hazir gidalari son 3 4 aydir da ekmegi biraktim cok rahat ediyorum.

Spor yaptigim gunler kompleks amino asit aliyorum. Keratin dahil saci oluşturan amino asitler var biliyorsunuz cok önemli.

Ek olarak bu ben de bir yaşam tarzi oldu yani saç için yapmıyorum yaşim 19 20 denebilir. 17 yasindan beri bunlara uyuyorum. Bazen 1 kase puding yiyorum midem bulaniyor vallahi yedigime bin pisman oluyorum.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bunun yanında alkali beslenmeye çalış. Bence harika sonuç alırsın disiplini elden bırakmazsan.
    Kesinlikle hocam gözden kaçmış aslında aklımdaydı, un ve şekersiz yeşil ağırlıklı kısmi bir beslenme uyguluyodum zaten dahada geliştiriceğim.

Alıntı Pata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resim filan ekleseydin hangi kimyasal yanetki yaptı ? ketoral çay ağacı filan bon bon şekeri değil biraz reklama yönelik gibi durmuş...
    Resim eklemedim ama norwood 3-4 arası diye belirttim ilerki aşamalarda ekliyecegim, minoxil ve miracle'dan yan etki gördüm, neyin reklamını yapıcam tam anlamadım daha alınmış herhangi bir sonuç yok öneri, tavsiye ve ikazlar ışında tedavime girenler çıkanlar olabilir buraya yazma sebebimde o yüzden , ketoral halihazırda kullanıyorum, çay ağacı yağınıda sebore ye iyi geldigi için kullanıcam, ayrıca neden bon bon şekeri degilmiş açarsan sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isırgan otu doğal pgd2 inhibe edici çokça kullanabilirsiniz tentür şeklinde tavsiye ederim sinemaki otu pge2 arttırır doğal saç uzatıcı olarak kullanıyorlar at kuyruğu bitkisi wnt aktive ediyor bunları uzun süre araştırırak buldum tabiki ne kadar güçlü olduklarını bilmiyoruz belki hiç etki etmeyebilir ama kadınlar iyi sonuç alıyor genelde.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 1/2 12 SonSon