Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 21 Nisan 2014 de başladığım tedavim..

21 Nisan 2014 de başladığım tedavim..

Herkese merhabalar,

Yaklaşık 7 ay oldu tedaviye başlayalı..Bir başarı hikayesi mi , değil mi , bilmiyorum ama sonuçları fotoğraflarla birlikte paylaşmak istedim..

Biraz kendimden bahsedeyim... Orta okul yıllarında başlayan bu illet 25 yaşında beni tipik bir kel haline getirdi.. Şimdi 30 yaşındayım yani yaklaşık olarak 5 senedir aktif bir kelim Daha önceleri sırma saçlı bir keldim..

Lise 1 de sigaraya başlayan,Seberoik dermatiti olan aynı zamanda çinko ve demir eksikliği olan biri olarak, erken yaşta kel kalmamın normal olduğunu düşünüyorum..

Gel gelelim tedaviye.. Benim tedavimde 3 aşağı 5 yukarı aynı..Sadece bir kaç değişiklik var..

1. ay kullandıklarım
    aldoctane, diane 35 , dekort, elseve ve arada sırada minoxil..

2. ay
    aldoctane, diana 35 , dekort ,elseve.. fakat bu ay boş minox şişesinde uyguladım. Yani 60 ml

3.ay
    bu ay tedaviyi arttırmıştım..
    4 aldoctane, 2 diane 35 , 2 dekort , elseve (Yan etki gördüğümü hissettim ama psikolojikmiş)

4.ay
    Bu ayın başında miracle ye mesaj yazdım.. Hiç bir gelişme olmuyor bende diye.. Miracle nin bir kaç tavsiyesinden sonra tedaviyi biraz daha değiştirdim..
    2 aldoctane , diane 35 , dekort , elseve
    15 avadort kapsulu minoxilin içine boşalttım ve bu şekilde kullandım..

5.ay
    minoxil+avadort
    miracle losyon
    nizoral krem
    znco kapsul

6.ay
    minoxil
    miracle losyon
    avadort 2-3 güne bir oral kullandım
    nizoral krem
    znco kapsul 2 güne bir

7.ay
    minox
    miracle losyon
    avodort oral 2-3 güne bir
    nizoral krem
    znco kapsul
    voltaren krem
    birde her gün turp yiyorum..

Bu aydan sonra solgar biotin de kullanacağım..

Ve gel gelelim 7 aylık sonuçlara.. Bugün çektiğim fotoğrafları ve 3. ayın sonundaki fotoğraflarımı paylaşıyorum..Tekrardan 17 yaşımdaki halime dönmeyi elbette beklemiyorum..Dökülmem çok uzun zaman önce başladı.. Yaklaşık 5 senedir kel dolaşıyorum.. Ama az da olsa bi ilerleme var.. Saçları dökülmeye başlayan genç kardeşlerim, bir an önce tedaviye başlasınlar.. Ne kadar erken, o kadar iyi sonuç..

Herkese saygılar..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_2036.jpg‎   IMG_2035.jpg‎   IMG_2030.jpg‎   IMG_1071.jpg‎   IMG_1059 (2).jpg‎   IMG_1060.jpg‎  
    Konu finallyfree tarafından (15.11.2014 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zinco capsul solgar biotin ikisi birden fiyatı 50 tl geciyosa xpecia 50 tl icinde biotin cinko var ayrıca saw palmetto gınko bloba isoflavon var tedavine yardımcı olur ama solgar biotin ve cinko uxpeciadan ucuzsa devam et resimleri tarihi ne yani hangi resim ilk resim hangisi tedavideki son resim

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zinco capsul solgar biotin ikisi birden fiyatı 50 tl geciyosa xpecia 50 tl icinde biotin cinko var ayrıca saw palmetto gınko bloba isoflavon var tedavine yardımcı olur ama solgar biotin ve cinko uxpeciadan ucuzsa devam et resimleri tarihi ne yani hangi resim ilk resim hangisi tedavideki son resim
    Zannediyorum yukarıdan aşağıya doğru yeniden eskiye doğru sıralanmış ben de çözmeye çalışıyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazaklıcemil hocam bende oyle dusunuyorum cozemedim neyse tarih yazarsa yorum yapalım ustteki resim dahah kararmıs saclar

Yeni Üye
    Saç ektirsen böyle sonuç alamazsın, biraz daha kasarsan epey toplarsın, saç ektirmek artık tarih oldu harbi ha. Boşuna ektirmişim.

Yeni Üye
    Saç ektirsen böyle sonuç alamazsın, biraz daha kasarsan epey toplarsın, saç ektirmek artık tarih oldu harbi ha. Boşuna ektirmişim.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanıyorum ki ilk fotolar yeni diğerleri eski bir de 3. ay ile 7. ay fotolarını atmışsın. Acaba elinde tedaviye başladığın anda ki fotolar var mı onları da atarsan çok daha iyi yorumlar yapabiliriz.

Ancak gelişim olduğu bariz, üstelik 4 ayda bu kadar gelişmiş ilerleyen zamanlarda çok daha iyi olacaktır ama uzun bir dökülme evresine uzun bir tedavi süresi gerekiyor. Bunu göz ardı etmezsen ben 2 sene de üst tarafın tamamen kapanacağını düşünüyorum.

Bu arada dut'u topikal olarakta kullan, oral dut scalpte ki DHT'nin %35 civarınbı blokluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Topikalden daha fazla etki görürsün.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör
    Dökülmeniz erken yaşta basladığını düşünürsek bence bu gelişim olumlu yönde.Tedavinize zaman tanırsanız tatminkar sonuç çıkartacak düşüncesindeyim.Invincible beyin söylediği gibi dutasteridi oral kullanmak yerine 4. ve 5. aylarda yaptığınız gibi minoxun icine atarak yapsaydınız daha iyi olurmuş.Tedavinize ek olarak dermaroller kullanmanız sonuca sizi daha hızlı ulaştıracaktır.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

zinco kapsul ile solgarı dün aldım, 50 TL geçiyor fiyatı.. 65 lira kadar tuttu.. Ama ikisi bana 2 ay kadar yetiyor.. Xpecia hiç kullanmadım.. Olmadı onu da denerim..

Evet ilk fotoğraflar yeni olanlar..Aşağıdakiler 3. aydan sonunda çekmiştim..

Moderatör
    Alıntı finallyfree Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zinco kapsul ile solgarı dün aldım, 50 TL geçiyor fiyatı.. 65 lira kadar tuttu.. Ama ikisi bana 2 ay kadar yetiyor.. Xpecia hiç kullanmadım.. Olmadı onu da denerim..

Evet ilk fotoğraflar yeni olanlar..Aşağıdakiler 3. aydan sonunda çekmiştim..
    Xpecia bnce bulaşma maaliyet artar fazla faydasını gören olmadı şimdiye kadar.Onun yerıne minox alırsın.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Sayfa 1/4 123 ... SonSon