Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
79 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam amino asit olan glutaminden bahsediyorsaniz 2 3 gunde bir kardiyo yaparken aliyorum cuzi miktarda fakat faydasi olacaksa toplu halde de toz halinde alip icebilirim. Ek olarak probiyotik takviyeleri alacagim bir önceki sayfalarda öneriler yazdim hangisini alsam diye her ay farkli bir markaninkini kullansam olur mu? Maksat tüm yararli bakterilerden faydalanabileyim. Yoksa birine duzenli devam mi edeyim
    Evet glutamin toz olarak alınabilir ama bunu çok yüksek dozlarda alanlar var yanlış hatırlamıyorsam 80 grama kadar çıkıyor leaky gut'ı iyileştirmek için, kemik suyuda alternatif bir yöntemdir ve tabiki bunları yaparken glutenide kesmek çok önemlidir probiyotikler genelde leaky gut tedavisinde 2-3 hafta sonra alınır çünkü tamir edilen bağırsak faydalı bakterilerle sonradan doldurulmak istenir solgar gayet iyi bence bitince değiştirebilirsiniz ben bu konuda uzman değilim sadece okuduklarımı söylüyorum uygulamak size kalmış
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet glutamin toz olarak alınabilir ama bunu çok yüksek dozlarda alanlar var yanlış hatırlamıyorsam 80 grama kadar çıkıyor leaky gut'ı iyileştirmek için, kemik suyuda alternatif bir yöntemdir ve tabiki bunları yaparken glutenide kesmek çok önemlidir probiyotikler genelde leaky gut tedavisinde 2-3 hafta sonra alınır çünkü tamir edilen bağırsak faydalı bakterilerle sonradan doldurulmak istenir solgar gayet iyi bence bitince değiştirebilirsiniz ben bu konuda uzman değilim sadece okuduklarımı söylüyorum uygulamak size kalmış
    Hocam gluteni kestim fakat ara ara yufka börek ispanakli vs.. yiyorum hafta da 1 kez mesela veya 2 hafta da 1 onun harici ne şeker ne hamur işiyle alakam yok. Probiyotiklerin ben de hemen sonuc verecegini dusunuyorum cunku 2 2.5 senedir zararli her seyi hayatimdan cikardim. Vucut basta alisamadi tabii kusma sureci oldu vucut pislikleri atmak icin egzema cikardim hasta oldum baya fskat su an gittikce iyiye gidiyorum artik ekmek cikolata biskuvi yitince veya gorunce midem bulaniyor dusunun. Bi de yatmadan önce arginine ornithine lysine cinko ve b6 vitamini iceren AOL ZMA kompleksinden aliyorum. Bununda faydasi oluyordur galiba glutaminin bir etkisi daha var gh arttiriyor gh arttirmasi vucut bagisikligini yukseltmesi anlamina da geliyor bir nevi

Hocam gluteni kestim fakat ara ara yufka börek ispanakli vs.. yiyorum hafta da 1 kez mesela veya 2 hafta da 1 onun harici ne şeker ne hamur işiyle alakam yok. Probiyotiklerin ben de hemen sonuc verecegini dusunuyorum cunku 2 2.5 senedir zararli her seyi hayatimdan cikardim. Vucut basta alisamadi tabii kusma sureci oldu vucut pislikleri atmak icin egzema cikardim hasta oldum baya fskat su an gittikce iyiye gidiyorum artik ekmek cikolata biskuvi yitince veya gorunce midem bulaniyor dusunun. Bi de yatmadan önce arginine ornithine lysine cinko ve b6 vitamini iceren AOL ZMA kompleksinden aliyorum. Bununda faydasi oluyordur galiba glutaminin bir etkisi daha var gh arttiriyor gh arttirmasi vucut bagisikligini yukseltmesi anlamina da geliyor bir nevi
    Glutamin bağırsak astarını onarır geçirgenliği tedavi eder kemik suyuda öyle gluteni kesecekseniz tamamen kesin hiç yemeyin çünkü gluten bağırsağın çok büyük düşmanıdır glutensiz diyetin mucizeler yarattığını söyleyenler bile var birde antioksidan alımınızı arttırın bence yüksek antioksidanlı meyveler örneğin nar olabilir bunlarıda diyetinize ekleyebilirsiniz çinko bağışıklığı kontrol altına alır çinko picolinate en iyi emilen formudur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet arkadaşlar süt ürünlerini 3 gündür kestim ve inanılmaz rahatım şu an çok çok hafif bir kaşıntım var fakat fark edilecek derece de değil. Kesinlikle dusunmeyince hissetmiyorum bile

SaçımınDoktoru Üyesi
    Glutamin bağırsak astarını onarır geçirgenliği tedavi eder kemik suyuda öyle gluteni kesecekseniz tamamen kesin hiç yemeyin çünkü gluten bağırsağın çok büyük düşmanıdır glutensiz diyetin mucizeler yarattığını söyleyenler bile var birde antioksidan alımınızı arttırın bence yüksek antioksidanlı meyveler örneğin nar olabilir bunlarıda diyetinize ekleyebilirsiniz çinko bağışıklığı kontrol altına alır çinko picolinate en iyi emilen formudur
    Hocam ince yufkadan börek yiyorum ispanak patates kiymali yufkasi oldukca ince ici dolu oluyor onun zarari olacagini sanmiyorum zaten ekmek kek vs.. yemiyorum. Ek olarak cinkoyu 3 ay kullandim solgar cinko kullandim o da picolinate formuydu 22 mg aldim günde 1 2 ay ara verdim su an aldigim kompleks amino asitte 7 mg cinko var.Big Joy AOL ZMA yazarsaniz ondan aliyorum gece yatmadan. Antioksidan aliyorum balik yagi aldigimdan antioksidan olarak selenyum ve e vitamini aliyorum onun harici taze meyve elma armut mandalina nar vs.. yiyorum evden meyve eksik olmaz. Bunlar harici yapacagim veya bilmedigim bir sey varsa onlari da yaparim. Bir kac gune probiyotikte alacagim. Lakin sütü kestim baya rahatim su an kasintim baya baya az. 3 gunder bir duş aldigimdan 3.gün kasinti hafif artiyor ama yaglanmada arttigindan yani 2 gunde bir dus alsam hic sorun olmaz ama scalp dengelensin diye dus suresini uzatiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yemek yerken porsiyonlarınız 1 avuçtan fazla olmasın hazmetmek çok önemli vücudunuzu yormayın başımıza ne gelirse yediklerimizden içtiklerimizden geliyor unutmayın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yemek yerken porsiyonlarınız 1 avuçtan fazla olmasın hazmetmek çok önemli vücudunuzu yormayın başımıza ne gelirse yediklerimizden içtiklerimizden geliyor unutmayın.
    Katılıyorum hocam bence dht bir yere kadar etkili yeme içme ile genetik faktörler baskılanabilir veya cok cok yavaslatilabilir bence. Istedigi kadar genleri saglam olsun surekli gluten seker yiyen bir insanin saclari ileri de mutlaka dokulecektir. Mesela vucut gelistirmecilerin %90ni firca sacli neden spor yapip dengeli besleniyorlar ve gerekli amino asit ve mineralleri aliyorlar biliyorsunuz saç 2 3 temel amino asitten oluşuyor.

Katılıyorum hocam bence dht bir yere kadar etkili yeme içme ile genetik faktörler baskılanabilir veya cok cok yavaslatilabilir bence. Istedigi kadar genleri saglam olsun surekli gluten seker yiyen bir insanin saclari ileri de mutlaka dokulecektir. Mesela vucut gelistirmecilerin %90ni firca sacli neden spor yapip dengeli besleniyorlar ve gerekli amino asit ve mineralleri aliyorlar biliyorsunuz saç 2 3 temel amino asitten oluşuyor.
    Hocam ben dht'nin asıl suçlu olduğuna inanmıyorum bu şuna benziyor kanser hücrelerinin şekerle beslenmesi gibi ters giden gizemli birşeyler var ve dht ile besleniyor biz onu aç bıraktığımızda ortam birnevi düzeliyor ters giden şeyi düzelttiğimizde dht'yle uğraşmaya gerek kalmayacak bence..

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ben dht'nin asıl suçlu olduğuna inanmıyorum bu şuna benziyor kanser hücrelerinin şekerle beslenmesi gibi ters giden gizemli birşeyler var ve dht ile besleniyor biz onu aç bıraktığımızda ortam birnevi düzeliyor ters giden şeyi düzelttiğimizde dht'yle uğraşmaya gerek kalmayacak bence..
    Aidin salihin hastalarına önerdiği açlık orucu geldi aklıma. Yurtdışında bazı doktorlar bile öneriyormuş bunu. Kanseri bile açlık oruçlarıyla yenmek mümkün tabi tevekkül de önemli. 3 gün 10 gün 20 günlük ağır oruç bunlar. Vücuttaki kanserli veya hasta hücreler biz yedikçe besleniyor yemeyi kestiğimizde çürüyen et misali kendi kendini yemeye başlıyor ve hastalıklardan böylece kurtulmuş oluyoruz. Allaha şükür bende kronik bir rahatsızlık yok ama çevremde kimi görürsem aidin salihin bu diyetini önereceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aidin salihin hastalarına önerdiği açlık orucu geldi aklıma. Yurtdışında bazı doktorlar bile öneriyormuş bunu. Kanseri bile açlık oruçlarıyla yenmek mümkün tabi tevekkül de önemli. 3 gün 10 gün 20 günlük ağır oruç bunlar. Vücuttaki kanserli veya hasta hücreler biz yedikçe besleniyor yemeyi kestiğimizde çürüyen et misali kendi kendini yemeye başlıyor ve hastalıklardan böylece kurtulmuş oluyoruz. Allaha şükür bende kronik bir rahatsızlık yok ama çevremde kimi görürsem aidin salihin bu diyetini önereceğim.
    Hocam din üzerinden sahtekarlik yapan biridir o dediginiz bizzat onun bulunduğu ortamlarda bulunmus arkadaşlarim çok yüksek miktarlarda ücretler istedigini görmüş yani aklın ve bilimin ışığında gitmekte fayda var açlik sağlık yaratsa idi afrikadaki insanlar taş gibi olurdu. Düzensiz beslenme tek sorun onun harici böyle bir açlik diyeti insanı ölüme kadar götürür. Su ve kas kaybindan tutun kansizliga kadar her sey yapar. Gidip en uzman diyetisyene dahi sorabilirsiniz bunu. Bandrolsuz kitabi karaborsadan ve pdfden anca alinabiliyor. Kendini doktor sanan dini kullanan bu kadin zamaninda parayi iyi cukkalamış biri anlayacaginiz. Bizim bu tür insanlarin söylemleriyle ve kendisiyle isimiz olmaz biz bilimsel aklin yolunda ilerleriz o yüzden bence cevrenize bu kişiyi önereceginize en yakin uzman doktora gitmesini önerin.

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Bu Konudaki Etiketler