Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
79 sonuçtan 71 ile 79 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

Bu konuda dht'nin rolünü küçümsemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Yani bir takım bozukluklar var dht suçlu değil demek doğru gelmiyor bana. Zira bu bozukluklar dht'nin sinyali sonucunda ortaya çıkıyor. Saç dökülmesi kadınlarda da görülüyor ama erkeklere göre çok daha nadir. Bunun sebebi erkeklik hormonlarının erkek vücudunu kalsifikasyon mekanizmasıyla sertleştirici etki göstermesi. Erkeklerin kemikleri daha güçlüdür kasları daha güçlüdür çünkü androjenlerimiz bizim kemiklerimize kalsiyum biriktirme sinyali verir. İşte burada da aynı mantık. Saçlı deride kalsifikasyon yani kalsiyum birikmesi saç dökülmesinin temel mekanizmalarından biridir. Bunu uyaran da dht. Bakın aynı mantıkla kalp krizi kadınlarda erkeklere göre çok daha düşüktür. Çünkü erkeklerin damarları da kalsifikasyona daha çok maruz kalıyor ve sertleşiyor. Daha sonra buna bağlı çok çeşitli patolojiler ortaya çıkıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda dht'nin rolünü küçümsemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Yani bir takım bozukluklar var dht suçlu değil demek doğru gelmiyor bana. Zira bu bozukluklar dht'nin sinyali sonucunda ortaya çıkıyor. Saç dökülmesi kadınlarda da görülüyor ama erkeklere göre çok daha nadir. Bunun sebebi erkeklik hormonlarının erkek vücudunu kalsifikasyon mekanizmasıyla sertleştirici etki göstermesi. Erkeklerin kemikleri daha güçlüdür kasları daha güçlüdür çünkü androjenlerimiz bizim kemiklerimize kalsiyum biriktirme sinyali verir. İşte burada da aynı mantık. Saçlı deride kalsifikasyon yani kalsiyum birikmesi saç dökülmesinin temel mekanizmalarından biridir. Bunu uyaran da dht. Bakın aynı mantıkla kalp krizi kadınlarda erkeklere göre çok daha düşüktür. Çünkü erkeklerin damarları da kalsifikasyona daha çok maruz kalıyor ve sertleşiyor. Daha sonra buna bağlı çok çeşitli patolojiler ortaya çıkıyor.
    Hocam bende aşiri kalsiyum vardi testlerde 11 12 uzerinddn kanimdaki kalsiyum 11 cikmisti bu da bendeki problemi tetikliyor olabilir mi? Süt ürünlerini birakinca rahatlama nedenim bu mu acaba

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam din üzerinden sahtekarlik yapan biridir o dediginiz bizzat onun bulunduğu ortamlarda bulunmus arkadaşlarim çok yüksek miktarlarda ücretler istedigini görmüş yani aklın ve bilimin ışığında gitmekte fayda var açlik sağlık yaratsa idi afrikadaki insanlar taş gibi olurdu. Düzensiz beslenme tek sorun onun harici böyle bir açlik diyeti insanı ölüme kadar götürür. Su ve kas kaybindan tutun kansizliga kadar her sey yapar. Gidip en uzman diyetisyene dahi sorabilirsiniz bunu. Bandrolsuz kitabi karaborsadan ve pdfden anca alinabiliyor. Kendini doktor sanan dini kullanan bu kadin zamaninda parayi iyi cukkalamış biri anlayacaginiz. Bizim bu tür insanlarin söylemleriyle ve kendisiyle isimiz olmaz biz bilimsel aklin yolunda ilerleriz o yüzden bence cevrenize bu kişiyi önereceginize en yakin uzman doktora gitmesini önerin.
    Kadının hastalarından çok efsane paralar istediğini okudum nette felan bu zaten benim gözümde bütün dindar görüntüsünü sildi ama benim ilgimi çeken nokta savunduğu teori ki bu bana mantıksız gelmedi. Sonuçta ölüm orucu değil bu. 3.günde su meyve ve sebze felan yeniliyormuş. Kanser ciddi bir durum ve kemoterapinin de ne kadar fayda ettiği ortada. Kadın zaten öleli 2 yıl olmuş bizim referans almamız gereken insanlar bu diyeti uygulayan kişiler. Bilmiyorum valla bana mantıksız gelmedi

Site içi arama yapmıyorsunuz saç dökülmesi biyokimyası dahil belli başlı konularda detaylı değinildi bu esaslara kalsiyum konusunda fazlalığı azlığı sorun değildir asıl önemli olan mineralleri olması gerektiği yerde olmayıp sistemik dolaşıma girmesi ve hassas yerlerde çökelmeleridir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafa derisinde bunu uyaran sadece dht değil kalsifikasyonun olmasının nedeni vitamin d ile ilgili bazı genlerin bozuk olmasından kaynaklanıyor bu kemikleşme olayında. Vitamin d resöptörleride bu işin içinde, kellikte 250 bozuk gen olduğu tespit edilmiştir herkesin saçı dökülmüyor genetik açıdan şanslı olanlar hiç sorun yaşamıyor her insanda antiandrojenler işe yaramıyor kimisi inflamasyon kaynaklı kimisnde ikisi birlikte seyrediyor burda genetik işin içine giriyor diye düşünüyorum.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Site içi arama yapmıyorsunuz saç dökülmesi biyokimyası dahil belli başlı konularda detaylı değinildi bu esaslara kalsiyum konusunda fazlalığı azlığı sorun değildir asıl önemli olan mineralleri olması gerektiği yerde olmayıp sistemik dolaşıma girmesi ve hassas yerlerde çökelmeleridir.
    Hocam benim problemim tam olarak ac dökulmesi degil bunu konuda da belirttim zaten. Başimin tepe kisminda ağrı ve ara ara ateş yükselmesi vardi. Yediğim bir sey alerji mi yapiyor diye dusunmeye basladim cunku duş aliyorum 1,5 2 gün sonra bu kaşintimsi agri basliyor belki de duş suresini cok uzun tutuyorum bilmiyorum 3 gunde bir duş aliyorum scalp dengesi bozulmasin diye

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Miracle peki hocam bu mineraller tedavi uygulayınca olması gerektiği yere mi gidiyor veya olmaması gereken yerden uzaklaşıyor mu? mesela sürdük x losyonu kalsiyum kafaya gelmiyor mu uyguladıkça ?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu güncelleyeyim biraz, son 6 aydır deli gibi süt içtim hatta iyi sindirebiliyorum diye böbürlenirdim de bugün çıktı acısı sınav haftasının tam ortasında bildiğiniz sabahtan beri perişanım şişlik deseniz var gaz deseniz var muhtemelen laktoz intoleransı çıkacak, bir süreliğine süte ara veriyorum bakalım ne olacak. alacağın olsun ray peat ve süt lobisi
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu güncelleyeyim biraz, son 6 aydır deli gibi süt içtim hatta iyi sindirebiliyorum diye böbürlenirdim de bugün çıktı acısı sınav haftasının tam ortasında bildiğiniz sabahtan beri perişanım şişlik deseniz var gaz deseniz var muhtemelen laktoz intoleransı çıkacak, bir süreliğine süte ara veriyorum bakalım ne olacak. alacağın olsun ray peat ve süt lobisi
    Aslında temel olarak gluten ve süt ürünlerinden mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor. Çünkü sindirimi ve vücuttan atılması çok uzun sürüyor, vücut çok enerji harcıyor ve yoruluyor, şişkinlik, gaz ve kabızlık sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem sabah kahvaltısını kesmeleri, öğlen protein oranı yüksek besinleri akşam ise yeşil ağırlıklı beslenmeleri, yani yarı fasting türü beslenmeleri olacaktır, meteospasmyl gibi şişkinlik giderici takviyeler faydalı olur, ray peatin östrojen ve serotonin hakkında söylediklerine katılıyorum, diet hakkında yarı yarıya katılıyorum, süt iki ucu keskin bıçak gibidir, ineğin yediği kekikten veya küspe oranına göre bile a2 proteinin miktarı ve yağın kalitesi değişir, süt ürünleri sevenler ve vazgeçemeyenler kazein enzimi desteği alabilirler. Dht stresli zamanlarda salgılanır, bir nevi stres giderici hormondur, vücuttaki toksik östrojeni baskılar, dht nin fazla salgılanması dokular için yıkıcı etki oluşturabilir, libidoyu azaltır, en kadim hormon olan progesteron miktarını düşürür. Süt ürünleri dht miktarını toksik seviyede artırabilir veya sütten gelen kalsiyumla birlikte kalsiyum/fosfat oranı bozulabilir.

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678

Bu Konudaki Etiketler