Sayfa 1/8 123 ... SonSon
79 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

SaçımınDoktoru Üyesi

Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

Merhaba arkadaşlar üye olmak için çok çaba sarf ettim sonunda üye oldum. Saçımdaki probleme gelecek olursak

Benim yüzümde zona çıkıyordu ve son olarak 1 2 sene önce çıktı zona çıktığınde dus alamıyordum oradaki yara nemlenmesin çabuk geçsin diye o son çıkışında 10 gun kadar duş almadım sonra ne olduysa oldu kafamın bazi yerlerinde kaşıntı ve sıcaklık artışı olmaya başladı.
    Saç derimde kaşıntı ve ağrı var kaşıntı arttıkça o bölgedeki ısıda artıyor parmakla kontrol ediyorum fakat bu kaşıntı ve ağrı sadece tepe bölgesinde ara ara başka yerlere de kayıyor fakat genel olarak bu saç döneri diyorlar tepedeki orası ağrıyor. Tırnakla orayı kazıdığımda tırnak içinde beyaz bir tortu birikiyor. Bazen bu ağrı kaşıntı duruyor. Dermatologa gittim seboreik dedi fakat ne kabuklanma ne kızarıklık var sadece tortu ağrı mı kaşıntı mı çözemediğim bir şey var o bölge seyreliyor fakat ağrı kaştıntı hafiflediğinde tekrar doluyor gibi oluyor. Genetik olarak babam kel fakat ne amcalarda ne dayılarda kel yok. Saçım dökülüyor. Şimdi bilen arkadaşlara soruyorum ben ne yapayım? Kaç sampuan kullandım geçmedi neler yapsam olmuyor. Aloe vera sürünce anlik rahatliyorum ama sonra tekrar aziyor. Isırgan otu kullanıyorum düzenli yine de geçmiyor. Tepe bölgesine bastırdığım da ağrı oluyor. Herhangi bir kızarıklık yok fakat ağrı oluyor. Umarım anlatabilmişmdir. 3 günde duş alıyorum yağ dengesi bozulmuşsa düzelsin diye 2.gun sonu kaşıntı ve ağrı acayip derece de azıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Süt ürünleri tüketince kaşintı daha da azıyor gibi geldi. Besin alerjisi boyle bir sonuç yaratabilir mi? Ek olarak ekmek yemiyorum busküvi vs.. turevi katkili ve zararli hiçbir şey yemiyorum. 2 3 senedir böyle. Şekeri baldan ve pekmezden alıyorum onun harici ağzıma sürmüyorum. Balık yagı alıyorum son 1 haftadır cinko selenyum alıyorum. Ara ara biotin alıyorum. Selenyumden cinko pirtiyona her şampuani denedim lakin sonuc alamadim. Su an pirdolin kullaniyorum bitince ceradoline geciyorum. İğne ucu gibi kücük kepekler ve tirnakla kaziyinca olusan beyaz bir tortu oluyor. Kaşnan yerde ısı artısı oluyor hatta bazen kulaklarim dahi yanıyor Daha 20 yaşindayim zaten problemli bir hayatım var bir de bununla uğraşıyorum. Lütfen yardim edin

seboreik var gibi bütün belirtilerin bu yönde.Clear ın nane ferahlığı diye var bimler de falan da var o benim kaşıntının %80 ini aldı bi dene istersen

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçaınız için kullandığınız herhangi gibi bir şey varmı?
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Öncelikle bir dermatolog git ve testler yaptır. Fotoğraf eklersen daha çok yardımcı olabilir forum üyeleri. 1 ay boyunca selenyum sülfit içerikli head shoulders clinical strength dene. Bu zaman zarfı boyunca başka şampuan kullanma bakalım sonuç ne olucak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ve losyon-sprey falanda kullanma 1 ay boyunca.

ben de tırnakla saçı kazıyınca tırnağımın arasına beyaz şeyler toplanıyor ama bende kaşıntı veya ağrı yok. ya kilomdan dolayı yağlardan dolayı toplanıyor tırnağım arasına ya da kepek
    kaşıntı olayına gelince, benim tüm vücudumda kaşıntı var ve 1 yıldır hap kullanıyorum bu yüzden. hapın ismi crebros 5mg

bu hapı 2-3 gün kullanmayayım, bazen elime birisi sanki elektrik veriyo gibi kaşınıyor, tüm vücudum kaşınıyor. ama hapı kullanırken hiçbir sorun yok

sen doktoruna sor bence crebros kullanayım mı diye, çok kaşıntın varsa

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Laktoz intelronsı olabilir dostum sende bunu ya bir lab ortamında ya da 3-4 gün süt ürünleri tüketmeyerek (yoğurt istisna) sonrasında 2-3 bardak süt tüketerek kendini test edebilirsin karın ağrısı ya da belirttiğin yakınmalar oluyor mu kendini gözlemleyebilirsin,ayrıca temelde yatan sebep bu olsa da belirtiler SD gibi duruyor Ozan35 arkadaşımız güzel tavsiyelerde bulunmuş uygulamaya çalış onları.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Agri olayi bende de oluyodu. Forumda androjen uyusuklugu agrisi gibi bi konu var orayi oku bence. Ben antiandrojen biseyler kullanmaya basladigimda agri 10 gun icinde kesiliyor biraktigimda bi sure sonra tekrar basliyo. Antiandrojen biseyler deneyip bak istersen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laktoz intelronsı olabilir dostum sende bunu ya bir lab ortamında ya da 3-4 gün süt ürünleri tüketmeyerek (yoğurt istisna) sonrasında 2-3 bardak süt tüketerek kendini test edebilirsin karın ağrısı ya da belirttiğin yakınmalar oluyor mu kendini gözlemleyebilirsin,ayrıca temelde yatan sebep bu olsa da belirtiler SD gibi duruyor Ozan35 arkadaşımız güzel tavsiyelerde bulunmuş uygulamaya çalış onları.
    Abi inanmayacaksin ama günde 2 3 litre süt tüketen bir insandım ve süt içinde artıyor bu derideki ateş kulaklarım yanıyor fakat ben hep ondan değildir diye geçiştirdim mesela yogurt veya peynir yiyince de oluyor bu süt ve türevleri böyle bir etki yapabilir mi? Kan testi yaptirmistim kandaki kalsiyum oranim 11 üzerinden 10 çikmişti doktor ara ver demişti ama gelisme döneminde oldugumdan devam etmistim. Bugünden itibaren süt ürünlerini kesiyorum en yakın zamanda da gidip alerji testi yaptıracağım.

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler